ДНК порекло > ГГ Разно

Фотографије припадника различитих хаплогрупа са овог разговаралишта

<< < (2/26) > >>

Небојша:

--- Цитат: НиколаВук  Септембар 24, 2016, 12:10:22 пре подне ---Да, све то стоји. Међутим, добили би одговор да ли су истините тврдње да су R1a, I1 и I2a углавном светлији, E1b, Ј2a углавном тамнији, итд. Мислим да би се многе "мистерије" и нагађања развејала... :)

--- Крај цитата ---

Е једино то око пигментације. Мада, и она може бити наследна (са једне, тј. друге стране).

Познајем лично један број тестираних са Српског днк пројекта и на основу тога бих рекао да нема правила. Многи I2a и R1a нису светли (познајем и двојицу Аврамијевштака, не рачунајући нашег Млађана) :), док са друге стране има светлокосих E1b, итд.

Генерално, сви имају уобичајени балкански изглед (са мањим изузецима).

НиколаВук:


Хаплогрупа: I2a1b Динарик Југ, род Никшића
боја косе: светлосмеђа
боја очију: смеђе-зелене (лешник)
висина: 188 cm
тежина: 80 kg

Физички сам потпуна мешавина оца и мајке, тј. не претежем сувише ни на једну ни на другу страну.  :) Опет, светлији сам од свог брата, вероватно због мајчиног утицаја. Брат физички више личи на оца и тамнији је, мада сам ја висину и грађу више покупио на оца.

МучаСR1bин:


Мислим да сам сликом већ дао одговор на горе постављену дилему :)

Хаплогрупа: R1b западна
боја косе: црна
боја очију: тамно браон
висина: 183 cm
тежина: 75 kg

Грађу и облик кранеуса сам повукао на очеву страну (мада су они робуснији). Што се самог лика тиче, кажу да има утицаја деде са мајчине стране, а други ће опет рећи да имам нешто и од деде са очеве стране. У фамилијама бабе са очеве стране и бабе са мајчине стране има светлијих, али очито да то није имало утицаја. У сваком случају прави западњак ликом ;)

Зрно:
Мислим да је апсолутни промашај поредити физички изглед са хаплогрупама, пошто се изглед мења из генерације у генерацију. Колика је уопште вероватноћа да неко задржи изглед свог мушког претка који је живео пре пар стотина година!? Узмимо само Финце који су монголоидног порекла, а данас имају највећи проценат плавих људи у Европи.   

rugovac:

--- Цитат: Зрно  Септембар 24, 2016, 01:13:20 пре подне ---Мислим да је апсолутни промашај поредити физички изглед са хаплогрупама, пошто се изглед мења из генерације у генерацију. Колика је уопште вероватноћа да неко задржи изглед свог мушког претка који је живео пре пар стотина година!? Узмимо само Финце који су монголоидног порекла, а данас имају највећи проценат плавих људи у Европи.

--- Крај цитата ---

Slazem se sa ovim. Ne razumem sta je smisao ovoga, pogotovo danas kada dolazi do velikog mesanja medju narodima.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију