Порекло становништва > Црна Гора

Булатовићи

<< < (4/19) > >>

Милош:

--- Цитат: Синиша Јерковић  Март 29, 2017, 10:14:31 пре подне ---Маркере дефинитивно рада спорије него СНП-ове. Има неке везе са њиховим распоредом у лабораторији. Међутим добра ствар је што кад наручиш један маркер они ти за цијену тог један одраде и оне маркере око њега.

--- Крај цитата ---

Дa, тo je тзв. Пaнeл мapкepa. Ja биx тpeбao дa нapучим мapкep DYS557, пa oчeкуjeм и 9 мapкepa пopeд њeгa.

vojinenad:

--- Цитат: Милош  Март 29, 2017, 09:58:22 пре подне ---Имaмo зa caд дocтa cтapиничкиx poдoвa мeђу Poвчaнимa, пa ми пaдe нaпaмeт oнa нaшa диcкуcиja o Tapcким Никшићимa, пpe cвeгa Утвићимa, кojи гeнeтcки пpипaдajу њимa, a имajу пpeдaњe o пopeклу из Poвaцa. Дa ли би мoгли и oни бити нeки cтapинички poд у Poвцимa, jep cу гeнeтcки глeдaнo, удaљeни oд Никшићa?  Гдe cу Утвићи ocтaли у Poвцу, a дpуги вeћи дeo нaceлиo Пoтapje тoкoм XV вeкa упpaвo из пpaвцa Poвaцa. Утвић je oд cвиx Tapcкиx Никшићa, нajудaљeниjи.

--- Крај цитата ---
Не знам за Утвиће конкретно јер се нисам бавио нешто њима, али свакако да је и то могуће. ДНК је потврдио да је у Ровцима од стране Гојака затечен велики број различитих ситнијих родова који нису били племенски већ само територијално везани. Само незнатан број њих као нпр. Синђићи, Дмитрићи и Милетићи сачувао је предање о својој посебности и томе да су стариначки ровачки родови. Сви други који су се саплеменили са Гојаковићима данас немају сачувано то предање. Неки међу њима су сачували уз своје презиме Булатовић и презимена ''на мање'' као нпр. Стајовићи, а то се објашњава тиме да је то један од огранка великог братства Булатовић. У ствари то је само остатак предања које је заборављено и оно заправо потврђује да је то њихово право презиме. Тражећи по родослову обично се не може доћи до тога ко је отац тог од кога тај огранак носи презиме (чији је Стајо), односно не могу се ''повезати'' у родослову са потомством Гојаковим. Уствари неки хроничари су то повезивали и ''крпили'', али углавном ''на своју руку'' и по некој својој логици, а не према предању. Наравно, они тада нису имали могућност да уз помоћ днк то установе и потврде или одбаце као што то ми данас можемо. Моја замерка према таквима је само то што нису јасно одвојили шта је то део предања које су преузели и записали, а шта су они доносили као закључке.

Селаковић:

--- Цитат: Синиша Јерковић  Март 29, 2017, 10:14:31 пре подне ---Маркере дефинитивно рада спорије него СНП-ове. Има неке везе са њиховим распоредом у лабораторији. Међутим добра ствар је што кад наручиш један маркер они ти за цијену тог један одраде и оне маркере око њега.

--- Крај цитата ---

Ја наручих DYS607 и само њега добих :(

Свакако СНП раде брже него СТР, дупло.

Синиша Јерковић:

--- Цитат: Селаковић  Март 29, 2017, 10:32:14 пре подне ---Ја наручих DYS607 и само њега добих :(

Свакако СНП раде брже него СТР, дупло.

--- Крај цитата ---

Нешто си им се замјерио. Иначе не воле ове који су I2-Z17855.  ;)

Милош:

--- Цитат: Селаковић  Март 29, 2017, 10:32:14 пре подне ---Ја наручих DYS607 и само њега добих :(

Свакако СНП раде брже него СТР, дупло.

--- Крај цитата ---

Oндa cтojи oнa пpичa дa тo "чacтe" oкo пpaзникa, ДНК дaнa и cл.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију