Порекло становништва > Србија

Миленковић

<< < (2/2)

Синиша Јерковић:

--- Цитат: milenkovic  Јануар 27, 2013, 11:56:13 поподне ---Поздрав :)

Отворих ову тему због великог проблема при утрдьиваньу маог дальег порекла. Мойи су из Неменикуча општина Сопот, прадеда ми се зове Павеле, ньегов отац Йован а Йованов отац Миленко койи се доселио по коме смо и добили презиме. Проблем йе у томе што Веч 5 год. не могу да сазнам како се Миленко презивао да бих могао да тражим далье порекло. Постойе 3 верзийе одакле се доселио Миленко Црна Трава око 1860, Косово око 1850 и из Крагуйевачке Раче после првог устанка а Миленков деда йе дошао у рачу са Косова. Велики проблем ми задайе не знанье Миленковог презимена, славимо св Петку. И мжда може да помогне мойа I2a dinaric south днк подгрупа.

--- Крај цитата ---

Колико сам видио за село Неменикуће оно је сем пар старосједилачких породица, углавном насељавано почетком 19.вијека и косовска струја је прилично јака у селу. Слава св. Петка може заиста да указује на Бјелопавлиће, а то што је поријекло са Косова не треба да чуди, јер је Ибарски Колашин на Косову пун Бјелопавлића који славе св. Петку и који су се тамо доселили почетком 18.вијека, а има их и у околини Косовске Митровице. Уосталом за Миленковиће се то и тврди (да су дошли са Косова).

Е сад, питање је да ли су то све прави Бјелопавлићи тј. потомци оригиналног бјелопавлићког племена (Бијелог Павла) или су припадници братстава разног поријекла који су се налазили на територији племена Бјелопавлића и од њих примили име и славу. Ни та опција није искључена.

Синиша Јерковић:

--- Цитат: milenkovic  Јануар 30, 2013, 12:31:15 поподне --- По мойим сазнаньима! Вечьина мештана неменикучьа се доселила, эа време првог српског устанка или до половине 18-ог века а после прогона свин староседелачьких породица крайем 17-ог века, медьу койима йе бил и Милован Видаковичь кйи се йедини противио уводьеньу Вукове азвуке койа цев многме допрнела по мом мишльеньу да додье до заборава старо србског йезика.

Я када бихсазнао Миленково презиме, знао бих из ког племена потичу мйи Миленковичьи. Послал сам Резултате Невском :)

--- Крај цитата ---

Миленковићу, добио сам твоје резултате, унијећу их у Пројекат. Колико сам видио немаш ни једно пуно поклапање на 12 маркера, а то је највише због неуобичајене вриједности 14 на DYS439. Не може се рећи да ли си Соутх или Нортх, с обзиром да ниси тестирао DYS 448.

Видим да си се тестирао код ИГенее/Фтдна на 12 маркера. Пробај да тестираш додатно појединачне маркере DYS448 i DYS 557. Мислим да може тако појединачно и да није скупо, а нећеш ни узорак морати поново да шаљеш.

Синиша Јерковић:
Миленковићу,

ти заправо имаш на свом хаплотипу још једну јеђу вриједност, а то је 12 на DYS 426, што те ставља у позицију да можда уопште не припадаш И2а хаплогрупи. Тј. постоји 20% шансе да си Р1а.

Има додуше један тестиран И2а који има ове двије твоје неуобичајене вриједности (Врецко из Словеније), али нема остале вриједности идентичне твојима.

У сваком случају требало би СНП да се тестираш ако већ ниси и да ти на тај начин утврде хаплотип јер имаш веома неуобичајен хаплотип за И2а.

Навигација

[0] Индекс порука

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију