Аутор Тема: Српски ДНК Пројекат- примједбе  (Прочитано 140851 пута)

Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #220 послато: Април 05, 2017, 09:33:11 поподне »
Не ради ни код мене.

Код мене ради.  :) Чак сам добио могућност да самостално уређујем коментаре на темама које сам покренуо. Ово друго је вероватно ненамерна грешка званичних администратора коју ја нећу злоупотребити док се не поправи.  ;)

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #221 послато: Април 05, 2017, 10:02:07 поподне »
Код мене ради.  :) Чак сам добио могућност да самостално уређујем коментаре на темама које сам покренуо. Ово друго је вероватно ненамерна грешка званичних администратора коју ја нећу злоупотребити док се не поправи.  ;)

Сад проверих: на темама које сам ја покренуо, могу да уређујем не само своје, него све поруке  :o
Али, на другим темама, не могу ни сопствене да мењам.
Помало схизофрена комбинација.
Мислим да треба уредити тако да свако може само сопствене поруке да измени, и то у року који смо помињали (7 минута), и то је то. Иначе, може доћи до злоупотребе.
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #222 послато: Април 05, 2017, 10:16:00 поподне »
Сад проверих: на темама које сам ја покренуо, могу да уређујем не само своје, него све поруке  :o

Неко је ту нешто дебело зезнуо.  ;D Линк: http://www.poreklo.rs/forum/index.php?topic=1986.msg46591#msg46591

Мислим да треба уредити тако да свако може само сопствене поруке да измени, и то у року који смо помињали (7 минута), и то је то. Иначе, може доћи до злоупотребе.

Овај договор свакако треба испоштовати.  :)


Ван мреже Предраг56

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 432
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #223 послато: Април 18, 2017, 08:29:13 пре подне »
Поштовано уредништво Српског ДНК пројекта, обраћам Вам се у моје лично име и у име целе моје породице, и многих мојих пријатеља.

Већ данима, можда и читавих месец дана, што се да "зло буде веће" дешавало све време  Великог поста, па и на сам дан Ускрса, а ево видим и наставља и даље, сви ми (мислим  већина честитих домаћина), када приступи сајту Српског ДНК пројекта, малтретирана је некаквим крајње одурним секси рекламама са младим женским особама (иза чега се врло често налази организована проституција, трговина женским  робљем, али и децом - што је посебан вид  криминала са којим се боре многе институције у свету).

Читајући преко интернета нека од наших јавних гласила таблоидног типа (не бих да их набрајам, јер у тај сој су запала и нека јавна гласила која су претендовала  да буду озбиљна јавна гласила ) такође наилазим на исте врсте реклама, тамо има још и горе, дочим када читам преко интернета лист "Политика" таквих реклама нема.

Па бих замолио администраторе и уреднике Српског ДНК пројекта да нама (смернима који још верују у неке моралне вредности и поштују и своју, али и туђу женску чељад) који долазимо на овај сајт објасне о чему се ту ради?

Да ли је реч о најезди скакаваца (да ли је то Српски ДНК пројекат "хакован" од стране аутора одурних секси реклама са циљем дискредитације до сада стеченог кредибилитета Српског ДНК пројекта код досадашњег чланства, и евентуално будућег) или је уредништво Српског ДНК пројекта то допустило (ако је ово друго био бих јако разочаран).

Како год, да ли се може учинити нешто да не будемо убудуће "малтретирани"  на овакав начин доласком на сајт Српског ДНК пројекта.

Са поштовањем
П56


Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #224 послато: Април 18, 2017, 08:41:33 пре подне »
Лако је Политици да бира кога ће рекламирати, када се ради о великој и разрађеној компанији са традицијом дужом од столећа, а о финансијској моћи да не говорим.

Нисам ни ја љубитељ таквих реклама (и не само таквих, има ту још много смећа), али Порекло се од нечег мора финансирати, а ту спадају и рекламе.

Но, мислим да ће неко од уредника дати детаљније образложен одговор.

"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5267
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #225 послато: Април 18, 2017, 09:08:29 пре подне »
Поштовано уредништво Српског ДНК пројекта, обраћам Вам се у моје лично име и у име целе моје породице, и многих мојих пријатеља.

Већ данима, можда и читавих месец дана, што се да "зло буде веће" дешавало све време  Великог поста, па и на сам дан Ускрса, а ево видим и наставља и даље, сви ми (мислим  већина честитих домаћина), када приступи сајту Српског ДНК пројекта, малтретирана је некаквим крајње одурним секси рекламама са младим женским особама (иза чега се врло често налази организована проституција, трговина женским  робљем, али и децом - што је посебан вид  криминала са којим се боре многе институције у свету).

Читајући преко интернета нека од наших јавних гласила таблоидног типа (не бих да их набрајам, јер у тај сој су запала и нека јавна гласила која су претендовала  да буду озбиљна јавна гласила ) такође наилазим на исте врсте реклама, тамо има још и горе, дочим када читам преко интернета лист "Политика" таквих реклама нема.

Па бих замолио администраторе и уреднике Српског ДНК пројекта да нама (смернима који још верују у неке моралне вредности и поштују и своју, али и туђу женску чељад) који долазимо на овај сајт објасне о чему се ту ради?

Да ли је реч о најезди скакаваца (да ли је то Српски ДНК пројекат "хакован" од стране аутора одурних секси реклама са циљем дискредитације до сада стеченог кредибилитета Српског ДНК пројекта код досадашњег чланства, и евентуално будућег) или је уредништво Српског ДНК пројекта то допустило (ако је ово друго био бих јако разочаран).

Како год, да ли се може учинити нешто да не будемо убудуће "малтретирани"  на овакав начин доласком на сајт Српског ДНК пројекта.

Са поштовањем
П56


Да ли сте сигурни да има везе са сајтом Порекла? Ја никакве рекламе таквог типа нисам видео, ни на порталу ни на форуму. Да није ипак проблем до вашег рачунара, можда имате вирус?
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4187
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #226 послато: Април 18, 2017, 09:11:08 пре подне »
Поштовано уредништво Српског ДНК пројекта, обраћам Вам се у моје лично име и у име целе моје породице, и многих мојих пријатеља.

Већ данима, можда и читавих месец дана, што се да "зло буде веће" дешавало све време  Великог поста, па и на сам дан Ускрса, а ево видим и наставља и даље, сви ми (мислим  већина честитих домаћина), када приступи сајту Српског ДНК пројекта, малтретирана је некаквим крајње одурним секси рекламама са младим женским особама (иза чега се врло често налази организована проституција, трговина женским  робљем, али и децом - што је посебан вид  криминала са којим се боре многе институције у свету).

Читајући преко интернета нека од наших јавних гласила таблоидног типа (не бих да их набрајам, јер у тај сој су запала и нека јавна гласила која су претендовала  да буду озбиљна јавна гласила ) такође наилазим на исте врсте реклама, тамо има још и горе, дочим када читам преко интернета лист "Политика" таквих реклама нема.

Па бих замолио администраторе и уреднике Српског ДНК пројекта да нама (смернима који још верују у неке моралне вредности и поштују и своју, али и туђу женску чељад) који долазимо на овај сајт објасне о чему се ту ради?

Да ли је реч о најезди скакаваца (да ли је то Српски ДНК пројекат "хакован" од стране аутора одурних секси реклама са циљем дискредитације до сада стеченог кредибилитета Српског ДНК пројекта код досадашњег чланства, и евентуално будућег) или је уредништво Српског ДНК пројекта то допустило (ако је ово друго био бих јако разочаран).

Како год, да ли се може учинити нешто да не будемо убудуће "малтретирани"  на овакав начин доласком на сајт Српског ДНК пројекта.

Са поштовањем
П56

Поштовани,
наш сајт је пре извесног времена хакован, а сад први пут чујем да су се и такве рекламе појављивале. Очигледно због тог хаковања, програм Google adsense (преко којег су се искључиво објављивали огласи, које ми нисмо бирали, већ су објављивани у складу са њиховом пословном политком) нам је прошле недеље трајно укинуо оглашавање (што представља велики ударац за наше ионако скромне финансије). Сад кад чујем да су се појављивале и такве недоличне рекламе јасно је и због чега нас је Google adsense откачио.
Иначе, на нашем порталу, форуму и Српском ДНК пројекту од прошле среде (кад је Google adsense повукао своје рекламе) више нема рекламних банера сем оних који су везани за фирме које су нам у претходном периоду помагале. Због тога ми је чудно да су се било које друге рекламе појављивале чак и за Васкрс. Уколико имате сачувану такву рекламу (у форми принт скрина) молим да је пошаљете на [email protected].
Ми покушавамо да очистимо сајт од хакованог садржаја и није искључено да се још негде налази. Молим све који тако нешто примете да нам јаве на напред наведену имејл адресу.

Ван мреже Предраг56

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 432
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #227 послато: Април 18, 2017, 11:35:04 пре подне »

Да ли сте сигурни да има везе са сајтом Порекла? Ја никакве рекламе таквог типа нисам видео, ни на порталу ни на форуму. Да није ипак проблем до вашег рачунара, можда имате вирус?

Сад си ме запрепастио!
Дупуштам могучност да је мој профил хакован!
И да само ја и моји укућани виде тај садржај!
Мада, ја сам си  "јак" штих за хаковање (хоћу речи "до мојега")!

Мада, како тих истих реклама има на интернет сајту Блица,Курира, Ало, Информера, сајту Порекла, а нема на  сајту листа (јавног гласила) Политика.

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #228 послато: Април 18, 2017, 11:41:28 пре подне »
Морам да приметим да данас нема реклама уопште.

Али, до пре неки дан их је било чудо, и вероватно су и успоравале учитавање странице.
Што каже Р56, била је гомила реклама типа "упознајте девојке из Источне Европе", затим неких рачунарских игрица, савета за мршављење и остављање пушења, итсл. Ништа паметно.
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Предраг56

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 432
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #229 послато: Април 18, 2017, 11:54:02 пре подне »
Поштовани,
наш сајт је пре извесног времена хакован, а сад први пут чујем да су се и такве рекламе појављивале. Очигледно због тог хаковања, програм Google adsense (преко којег су се искључиво објављивали огласи, које ми нисмо бирали, већ су објављивани у складу са њиховом пословном политком) нам је прошле недеље трајно укинуо оглашавање (што представља велики ударац за наше ионако скромне финансије). Сад кад чујем да су се појављивале и такве недоличне рекламе јасно је и због чега нас је Google adsense откачио.
Иначе, на нашем порталу, форуму и Српском ДНК пројекту од прошле среде (кад је Google adsense повукао своје рекламе) више нема рекламних банера сем оних који су везани за фирме које су нам у претходном периоду помагале. Због тога ми је чудно да су се било које друге рекламе појављивале чак и за Васкрс. Уколико имате сачувану такву рекламу (у форми принт скрина) молим да је пошаљете на [email protected].
Ми покушавамо да очистимо сајт од хакованог садржаја и није искључено да се још негде налази. Молим све који тако нешто примете да нам јаве на напред наведену имејл адресу.

Хвала што се јависте!

Ја тачно од Васршњег поста (можда мало пре, можда мало касније-али тада сам баш обратио пажњу-па ми бејаше и мучно и тужно и отужно кад их угледах и на дан Васкрса ) приметих - то су тзв. рекламе или рекламне поруке (оне су намењене циљној групи - мушкарци са сексуалним инхибицијама различите врсте од импотенције до препотенције - а објекат су жене - типа позови овај број или тако нешто).

Ја нисам баш стручан за интернет - не знам ни како бих пренео тај садржај на ту  адрeсу [email protected].

Сада ми пада на памeт, да пошто и ја и моји укућани сви имамо mail-е prеko googlе plus то долази отуда, па неки од нас виде те садржаје, а други их не виде (ако им је за веровати).

Ако долазе од googlе plus то је стварно срамота и провокација.

У сваком случају те "секси" рекламе су са позивом на српском језику!

Поздрав свима
И хвала што ми објаснисте!
П56

Ван мреже Предраг56

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 432
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #230 послато: Април 18, 2017, 12:03:15 поподне »
Лако је Политици да бира кога ће рекламирати, када се ради о великој и разрађеној компанији са традицијом дужом од столећа, а о финансијској моћи да не говорим.

Нисам ни ја љубитељ таквих реклама (и не само таквих, има ту још много смећа), али Порекло се од нечег мора финансирати, а ту спадају и рекламе.

Но, мислим да ће неко од уредника дати детаљније образложен одговор.

Хвала Небо на јављању и подршци.
Испало би да халуцинирам.
Политика баш и не стоји најбоље. Но чува углед и достојанство.


Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1678
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #231 послато: Април 18, 2017, 12:52:22 поподне »
Adblock Plus је закон.
Ја никаквих реклама ни на каквом сајту немам.
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5267
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #232 послато: Април 18, 2017, 01:23:46 поподне »
Сад си ме запрепастио!
Дупуштам могучност да је мој профил хакован!
И да само ја и моји укућани виде тај садржај!
Мада, ја сам си  "јак" штих за хаковање (хоћу речи "до мојега")!

Мада, како тих истих реклама има на интернет сајту Блица,Курира, Ало, Информера, сајту Порекла, а нема на  сајту листа (јавног гласила) Политика.

Видећете сад да ли се и даље проблем јавља, али немојте искључити могућност да сте "запатили" нешто на интернету. Ја не видим такве рекламе ни на Пореклу ни на Блицовом сајту, нити сам их виђао. За Ало, Информер и Курир не знам, тамо не залазим...
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #233 послато: Април 18, 2017, 02:07:53 поподне »
Није искључено да су садржаји које пријавише људи узрок отказивања пословања Гугл оглашивача.

Мада, углавном сваки дан свратим на форум, и нисам видео никакве непримерене понуде у тим рекламама, обично ми нуде аута која ме иначе не занимају, и повремено аукцијске куће, које додуше понекад електронски испратим.

На Крстарици сам приметио да је често у последње време рекламиран неки сајт за "сударе", тј. упознавање жена-мушкараца, ево и сад ми то нуди на том форуму... датинг.цом... није искључено да је то било и код нас, али нисам обраћао пажњу... А и то долази са Гугл огласа? ???




Ван мреже Предраг56

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 432
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #234 послато: Април 18, 2017, 02:23:05 поподне »
Није искључено да су садржаји које пријавише људи узрок отказивања пословања Гугл оглашивача.

Мада, углавном сваки дан свратим на форум, и нисам видео никакве непримерене понуде у тим рекламама, обично ми нуде аута која ме иначе не занимају, и повремено аукцијске куће, које додуше понекад електронски испратим.

На Крстарици сам приметио да је често у последње време рекламиран неки сајт за "сударе", тј. упознавање жена-мушкараца, ево и сад ми то нуди на том форуму... датинг.цом... није искључено да је то било и код нас, али нисам обраћао пажњу... А и то долази са Гугл огласа? ???



Ми се  вала нагледасмо грдоба и сподоба...содома и гомора...скоро вас похвалисмо једној рођаци - старија госпођа из Канаде.....она дошла у госте код нас......ми отворили сајт ...кад испаде она у "розе" доњи и горњи веш, а после она у  "исцепани" бели веш "ђе му није место",  рођака пита "шта је ово"... а ми  туц и муц.....
« Последња измена: Април 18, 2017, 02:31:10 поподне P56 »

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #235 послато: Април 18, 2017, 02:43:24 поподне »
Ми се  вала нагледасмо грдоба и сподоба...содома и гомора...скоро вас похвалисмо једној рођаци - старија госпођа из Канаде.....она дошла у госте код нас......ми отворили сајт ...кад испаде она у "розе" доњи и горњи веш, а после она у  "исцепани" бели веш "ђе му није место",  рођака пита "шта је ово"... а ми  туц и муц.....

Тога, осим на за то специјализованим местима, виђао нисам даље.

Могуће да сте нешто и сами покупили, а могуће и да је било нечега на сајту или форуму, што очигледно нисмо имали прилике сви да видимо.

Неко нам је увалио провокативни материјал због кога остасмо без оглашавања.



Ван мреже Atlantische

  • Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1938
  • G2a-FT221531
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #236 послато: Април 18, 2017, 02:49:04 поподне »
P56, дефитинитивно сте то ''покупили'' негде.
Уђох малопре преко рачунара на коме нема AdBlocka (на свом рачунару га имам) на сајт Порекла, не искачу ми никакве рекламе (осим фирми које су спонзори Пореклу).
''Заведени светским чудима, заборависмо на себе и на своје порекло." - М. Капор

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #237 послато: Април 18, 2017, 02:57:44 поподне »
Данас ни код мене не "искачу", али до пре пар дана их је било.

Нисам баш приметио да их је било у "доњем вешу", али је било оних сајтова за упознавање девојака из Источне Европе.
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Предраг56

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 432
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #238 послато: Април 18, 2017, 03:44:51 поподне »
Данас ни код мене не "искачу", али до пре пар дана их је било.

Нисам баш приметио да их је било у "доњем вешу", али је било оних сајтова за упознавање девојака из Источне Европе.

Послаћу ти приватно. Скапирао сам како да докажeм ту своју тврдњу.  Ма најгорe јe што су досадни са тимe.

Ван мреже Предраг56

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 432
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #239 послато: Април 18, 2017, 04:01:45 поподне »
P56, дефитинитивно сте то ''покупили'' негде.
Уђох малопре преко рачунара на коме нема AdBlocka (на свом рачунару га имам) на сајт Порекла, не искачу ми никакве рекламе (осим фирми које су спонзори Пореклу).

Приупитаћу сина за ту терминологију AdBlock сутра!!!

Ја сам зато набрајао сва та јавна гласила  и уочио и код њих исту појаву ( од неки дан још грђе), чега на интернет адреси Политике нема!

Ја сам се иначе и двоумио да ли да уопште нешто и напишем на ову тему, "као да не испаднем неки конзервативац", али сад мислим да је добро што сам то јавио.
Поздрав свима