Аутор Тема: Постотак исламизације с обзиром на географски положај насеља  (Прочитано 6676 пута)

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Оно што пада у очи, а то су подручја где су преласци на ислам у османском царству били најмасовнији...Највише је тога било у пограничним крајевима, Босна је била најистуренија област и вероватно су турске власти свесно тамо давали мотивацију становништву ктоз разне повластице да пређу на ислам...Мислим да је , било милом или силом, то рађено стратешки, ако се ставимо у позицију османске власти...Унутар самог царства није био толики проблем имати хришћане, али на ободима и истуреним деловима царства је било пожељније имати лојално становништво, а Босна јесте била најзападнија област...Исто тако и данас, сличан пример у Црној Гори, становништво које себе сматра Србима, живи у пограничним областима или тамо где је православно становништво у мањини, значи Никшић, Херцег Нови, Бар, Пљевља , Беране, па и православци у Улцињу себе сматрају Србима, док у централним деловима као што је Цетиње напр., се сматрају "Црногорцима"...Топографија изгледа да и ту игра улогу, народ тамо где је на некој граници или окружен другима, радије се поистовећује са неким већим етносом , где ће се осећати заштићеније

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Постотак исламизације с обзиром на географски положај насеља
« Одговор #1 послато: Јануар 19, 2017, 01:14:13 пре подне »
Хоћу да кажем да у Црној Гори, управо у срединама где је вероисповест измешана, православно становништво се у већини изјашњава као Срби (на северу где су православци и муслимани, у Боки где су православци и католици, Улцињ, Бар као најјужнији приморски православно већински град), а тамо где нема мешаног становништва се изјашњавају као Црногорци...

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Постотак исламизације с обзиром на географски положај насеља
« Одговор #2 послато: Јануар 19, 2017, 01:33:05 пре подне »
Мада сам скренуо на скроз другу тему, која би могла да се отвори на форуму :)

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Постотак исламизације с обзиром на географски положај насеља
« Одговор #3 послато: Јануар 19, 2017, 08:23:46 пре подне »
Оно што пада у очи, а то су подручја где су преласци на ислам у османском царству били најмасовнији...Највише је тога било у пограничним крајевима, Босна је била најистуренија област и вероватно су турске власти свесно тамо давали мотивацију становништву ктоз разне повластице да пређу на ислам...Мислим да је , било милом или силом, то рађено стратешки, ако се ставимо у позицију османске власти...Унутар самог царства није био толики проблем имати хришћане, али на ободима и истуреним деловима царства је било пожељније имати лојално становништво, а Босна јесте била најзападнија област...

Рекло би се да је баш у тим граничним подручјима ка западу Босне било највише православаца (Крајишници). Многи од њих се, по свему судећи, крећу са Турцима и на неки начин учествују у ширењу Османског царства на запад.

Касније многи прелазе на страну Аустрије и Млетачке републике.

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Постотак исламизације с обзиром на географски положај насеља
« Одговор #4 послато: Јануар 19, 2017, 07:26:48 поподне »
Рекло би се да је баш у тим граничним подручјима ка западу Босне било највише православаца (Крајишници). Многи од њих се, по свему судећи, крећу са Турцима и на неки начин учествују у ширењу Османског царства на запад.

Касније многи прелазе на страну Аустрије и Млетачке републике.
Мислим да у тим најзападнијим крајевима, где су православци ишли (Лика , Далмација) је било празног простора и да су Срби ишли тамо због тога што су то могли, уз пристанак Млетачких и Аустријских власти, прескачући муслимански простор, који је био мање безбедан...Тако да је практично у неким деловима, православни живаљ био испресецан другим вероисповестима, тј. није било континуираног простора за православне Србе од Беле Крајине и Лике, до данашње Србије...Та исецканост је и направила касније највише проблема у виду жеље за уобличавањем националног простора код свих...Подручје босанске крајине би данас била енклава праактично, да није успостављен коридор уз Саву, који је повезао Босанску крајину са Семберијом и доле источном Херцеговином...Исто тако и муслимани су изгубили повезаност, јер су формирани издвојено, у Босни...Њихова фамозна "зелена трансферзала" је управо она последња територија Турске, која је задирала до Босне, у 19.веку (Косово, Санджак, Босна)...Босански лонац се управо тако и назвао, због етничке измешаности у виду територијалне некомпактнисти у заступљености религија у њој...

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Постотак исламизације с обзиром на географски положај насеља
« Одговор #5 послато: Јануар 19, 2017, 08:20:30 поподне »
Мислим да у тим најзападнијим крајевима, где су православци ишли (Лика , Далмација) је било празног простора и да су Срби ишли тамо због тога што су то могли, уз пристанак Млетачких и Аустријских власти, прескачући муслимански простор, који је био мање безбедан...Тако да је практично у неким деловима, православни живаљ био испресецан другим вероисповестима, тј. није било континуираног простора за православне Србе од Беле Крајине и Лике, до данашње Србије...

Тешко да су у та времена било шта тек тако могли. На тај празан простор су их насељавали управо Турци, што да им обрађују земљу, што да ратују за њих, бране границе, итд.

Иначе, гро Срба из Лике и Далмације води порекло управо са простора западне Босне. Познато је како су текле те миграције и у каквом је статусу било то становништво. Посебно је то било изражено на Змијању, чије становништво је имало посебне погодности (повластице).

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Постотак исламизације с обзиром на географски положај насеља
« Одговор #6 послато: Јануар 19, 2017, 09:42:47 поподне »
Хоћу да кажем да у Црној Гори, управо у срединама где је вероисповест измешана, православно становништво се у већини изјашњава као Срби (на северу где су православци и муслимани, у Боки где су православци и католици, Улцињ, Бар као најјужнији приморски православно већински град), а тамо где нема мешаног становништва се изјашњавају као Црногорци...

Није правило.
У Беранама, где има и један број муслимана, међу православним становништвом ћеш наћи много задртих Црногорчина. Исто важи и за Бијело Поље. С друге стране, у местима као што су Андријевица, Плужине, Жабљак, Рисан, Херцег-Нови, где нема других народа и вероисповести осим православних Срба, апсолутно влада већински осећај Србства.
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Постотак исламизације с обзиром на географски положај насеља
« Одговор #7 послато: Јануар 19, 2017, 10:20:50 поподне »
Није правило.
У Беранама, где има и један број муслимана, међу православним становништвом ћеш наћи много задртих Црногорчина. Исто важи и за Бијело Поље. С друге стране, у местима као што су Андријевица, Плужине, Жабљак, Рисан, Херцег-Нови, где нема других народа и вероисповести осим православних Срба, апсолутно влада већински осећај Србства.
Да, има и чистих средина где је српство јако, мада и те средине су на неки начин ободне, Жабљак додуше не, али Плужине, Бока да...Мени је баш то изненађујуће да има толико "црногорски" опредељених у мешовитим срединама, мислио сам да баш тамо постоји нека противтежа муслиманима, напр. Беране и Бијело Поље...Али у праву си, ДПС тамо чини ми се да има упориште и тај "црногорски" и муслимански живаљ доноси ту политичку превагу...Мислим да је у Ровцима просрпски, Васојевићима исто, док је Подгорица сигурно подељена, а за Цетиње не смем ни да помислим...Мртва трка је где ћеш горе проћи носећи српску мајицу, да ли на Цетињу или у Загребу :)

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Постотак исламизације с обзиром на географски положај насеља
« Одговор #8 послато: Јануар 19, 2017, 10:22:56 поподне »
Можда би име теме требало преименовати у "постотак верске и националне припаности с обзиром на географски положај насеља", јер смо прешли и на Црну Гору :)

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Постотак исламизације с обзиром на географски положај насеља
« Одговор #9 послато: Јануар 19, 2017, 10:28:48 поподне »

Али ево оно што сам поменуо, етничка структура Црне Горе...Срби (плаво) углавном ободни делови, док црногорско орјентисани су у средишњем делу...

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Постотак исламизације с обзиром на географски положај насеља
« Одговор #10 послато: Јануар 19, 2017, 10:30:33 поподне »
...Мислим да је у Ровцима просрпски, Васојевићима исто, док је Подгорица сигурно подељена, а за Цетиње не смем ни да помислим...Мртва трка је где ћеш горе проћи носећи српску мајицу, да ли на Цетињу или у Загребу :)

Судећи по попису из 2011. године, Плужине, Пљевља, Андријевица и Херцег Нови - етнички чисти. :)

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Постотак исламизације с обзиром на географски положај насеља
« Одговор #11 послато: Јануар 19, 2017, 10:36:28 поподне »
Види се од ока и да је приморје око 60 посто просрпски настројено, око 20 посто, јужније, процрногорски, а 20 посто најјужније су Албанци

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Постотак исламизације с обзиром на географски положај насеља
« Одговор #12 послато: Јануар 19, 2017, 10:41:33 поподне »
Беране и Бијело Поље...

Веруј ми, имао сам много проблема у Беранама због нагласка и БГ таблица. Ни на Цетињу се нисам тако провео (тамо су само мрко гледали).
Али, чим кренеш магистралом на југ, као да си ушао у другу димензију. Ретко где има тако добрих и пристојних људи, и у највећем делу - добрих Срба, као у андријевичком крају (ту подразумевам сва места у Горњем Полимљу између Берана и Плава).
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Постотак исламизације с обзиром на географски положај насеља
« Одговор #13 послато: Јануар 19, 2017, 10:42:34 поподне »
Али та подела у Црној Гори ми личи као кад би пола православног становништва у Босни за себе рекло да су Срби, а пола да су Босанци (не Бошњаци него Босанци)...Тотално бесмислено, али свако има право како хоће...Црна Гора је једина земља коју знам , где се национална припадност поистовећије са страначким опредељењем...Ајде да се пређе и преко поистовећивања нације и вере, али они су подигли на још виши ниво и поистоветили национално са страначким опредељењем...

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Постотак исламизације с обзиром на географски положај насеља
« Одговор #14 послато: Јануар 19, 2017, 10:47:34 поподне »
Веруј ми, имао сам много проблема у Беранама због нагласка и БГ таблица. Ни на Цетињу се нисам тако провео (тамо су само мрко гледали).
Али, чим кренеш магистралом на југ, као да си ушао у другу димензију. Ретко где има тако добрих и пристојних људи, и у највећем делу - добрих Срба, као у андријевичком крају (ту подразумевам сва места у Горњем Полимљу између Берана и Плава).
Нисам очекивао за Беране такву ситуацију...Имам пар другара из војске, Беранци, који се више бусају у српство него ја :) Али изгледа да тамо , ко је Србин, тај је ултрасрбин, а ко црногорац, тај је ултрацрногорац

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Постотак исламизације с обзиром на географски положај насеља
« Одговор #15 послато: Јануар 19, 2017, 10:49:16 поподне »
Једино што пре се примети неко ко је негативно настројен, јер он ће пре да негодује, него што ће други да каже: браво брате, свака част :)

Ван мреже Дробњак

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1208
  • I1 P109
Одг: Постотак исламизације с обзиром на географски положај насеља
« Одговор #16 послато: Јануар 19, 2017, 11:05:01 поподне »
Што се тиче Црне Горе, а и на приложеној мапи се те добро види, највећи постотак оних који се изјашњавају Црногорцима је управо на простору старе Црне Горе, у крајевима где има доста досељеника из старе Црне Горе (Зета, Никшићко поље) и у крајевима који су веома дуго у Црној Гори, као што је случај са Бјелопавлићима и Пиперима. Други крајеви који су краће били у саставу књажевине/краљевине Црне Горе имају мањи постотак оних који себе сматрају Црногорцима. То су нпр. Пљевља и Бијело Поље који су у Црној Гори били од 1912. до 1918. Ту се издваја Мојковац, ко је црногорски пре свега политички, бастион ДПС-а на северу. Иначе, није чудно да је човек који се до јуче сматрао Србином данас постао Црногорац. То је реалност Милове државе. Срби у Црној Гори не могу да добију посао у државној служби, право на студентски дом и сл. Људи из морања постају Црногорци и миловци.
Искушење баца људе с трона,
роба диже изнад фараона.

Ван мреже vidoje 013

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1164
Одг: Постотак исламизације с обзиром на географски положај насеља
« Одговор #17 послато: Јануар 19, 2017, 11:05:45 поподне »
 У општинама Беране и Андријевица је таква невиђена подијељеност на Србе и Црногорце, чак и код појединих породица. Слична је ситуација скоро у цијелој Црној Гори код православног становништва. Са становишта политичке социологије, Црна Гора је подијељено друштво.

Ван мреже gillle

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 965
Одг: Постотак исламизације с обзиром на географски положај насеља
« Одговор #18 послато: Јануар 19, 2017, 11:20:17 поподне »
У општинама Беране и Андријевица је таква невиђена подијељеност на Србе и Црногорце, чак и код појединих породица. Слична је ситуација скоро у цијелој Црној Гори код православног становништва. Са становишта политичке социологије, Црна Гора је подијељено друштво.

Да, нажалост! Поделе су све дубље. Проклетство неко које нас прати вековима.
Тако је говорила моја прабаба Марта.

Ван мреже Дробњак

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1208
  • I1 P109
Одг: Постотак исламизације с обзиром на географски положај насеља
« Одговор #19 послато: Јануар 19, 2017, 11:22:52 поподне »
Да, нажалост! Поделе су све дубље. Проклетство неко које нас прати вековима.

Нарочито у Црној Гори. Братоубилачки рат је баш тамо и почео, у Колашину, на Бадње вече 1942.
Искушење баца људе с трона,
роба диже изнад фараона.

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Постотак исламизације с обзиром на географски положај насеља
« Одговор #20 послато: Јануар 19, 2017, 11:28:45 поподне »
Тај дуализам у ЦГ је једна модерна болест народа тамо.
Док је трајала борба за слободу, народ је био једнодушан. Већ са првим слободарским временом крећу поделе:
присталице владика / присталице гувернадура
клубаши / праваши
бјелаши / зеленаши
монархисти / комунисти
титовци / дисиденти
миловци / момовци
монтенегрини-дукљани / Срби

У суштини, данас се подела своди на оне који су за целовито Србство и другу страну која лута у покушајима да нађе себи другачије исходиште (код њих је у питању посебна схизофренија).

Обичан народ је у свом сиромаштву остављен да бира између части и образа с једне стране и коре хљеба с друге. Неки живе у беди, али не одступају од својих корена и ставова, други пристају да се одрекну себе за врећу кртоле и 20 еура у шпаг. Сетите се случаја Машана Бушковића, капу му увек скидам на храбрости и образу.

Но, то сам већ неколико пута на овом форуму написао, познајем народ тамо у ЦГ, обичан свет, верујте - огромна већина је сасвим свесна своје србске народности и свега што им се дешава, неки ћуте, неки то кажу гласно, али јасно им је, и једнима и другима, све. И, иако у Србији људи мисле другачије, нарочито то чујем овде по Београду, заблуда је да православни народ у ЦГ не воли Србију и да је срећан што су се две србске државе раздвојиле, што се у ЦГ води антисрбска кампања, што се Црногорци проглашавају за неки други народ, што се Срби омаловажавају кроз неке искривљене историјске изворе (попут оних навода оног Миљића, и којекаквих Аџића, Ћосовића и њима сличних), што се у ЦГ фаворизују друге мањинске нације, што је установљена нека православна црногорска квази-црква, што је званична власт тамо признала независно КиМ, итд, итд. Верујте ми да је већину обичног света тамо због свега тога срамота.

Има, наравно, фанатика (нарочито у оној елити полуобразованих људи, - кажем полуобразованих, јер одлично знам како се у ЦГ постаје носилац диплома, титула, академских звања, итсл - лакше је то тамо одрадити, него у Бгд добити возачку дозволу или краткорочни готовински кредит), има плаћеника који то раде из користи, има покондиреног полусвета, има свега и свачега у том монтенегринском сталежу, али - то је мали број. Нажалост, тај мали број је на таквим местима да може да тамо одређује општи национални курс.

Ја се, ипак, и даље надам у снагу народне већине. 
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже gillle

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 965
Одг: Постотак исламизације с обзиром на географски положај насеља
« Одговор #21 послато: Јануар 19, 2017, 11:32:04 поподне »
Нарочито у Црној Гори. Братоубилачки рат је баш тамо и почео, у Колашину, на Бадње вече 1942.



Што би Његош рекао:

"Бог се драги на Србе разљути
за њихова смртна сагрешења.
Наши цари закон погазише,
почеше се крвнички гонити,
један другом вадит очи живе"
Тако је говорила моја прабаба Марта.

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Постотак исламизације с обзиром на географски положај насеља
« Одговор #22 послато: Јануар 19, 2017, 11:36:43 поподне »
Нисам очекивао за Беране такву ситуацију...Имам пар другара из војске, Беранци, који се више бусају у српство него ја :) Али изгледа да тамо , ко је Србин, тај је ултрасрбин, а ко црногорац, тај је ултрацрногорац

Не кажем да су сви људи из Берана такви, напротив. Памтим једног Губеринића, једног Зечевића, и још неке дивне људе који живе у Беранама и који су ме задужили за цео живот, знам једну дивну породицу Марковића, затим моје Бабиће, Пантовиће, итд.
Али, сам запамтио и један број људи с којима ником не бих пожелео да има посла.
У селима на југ, као ни у Андријевици, ништа слично (мислим на оне лоше догађаје) нисам доживео.
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Постотак исламизације с обзиром на географски положај насеља
« Одговор #23 послато: Јануар 19, 2017, 11:38:02 поподне »
Отиђосмо скроз са теме, право у Црну Гору.
Имамо већ тему "О Србству Црногораца", па би можда ваљало ове последње постове пребацити тамо.
"Наша мука ваља за причешћа"

На мрежи vojinenad

  • Етнолог
  • *********
  • Поруке: 2211
Одг: Постотак исламизације с обзиром на географски положај насеља
« Одговор #24 послато: Август 10, 2017, 11:02:26 поподне »
Нисам знао где да сместим овај линк па одлучих да то буде уз тему која има сличности са овим о чему пише у чланку. Ако постоји наслов теме где би ово требало да стоји нека админ премести. У сваком случају занимљива тематика о којој смо негде већ дискутовали.
http://www.sedmica.me/turska-silovanja-po-crnoj-gori-srbiji-vodanje-konja-pod-cenzurom2/

На мрежи НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Постотак исламизације с обзиром на географски положај насеља
« Одговор #25 послато: Август 11, 2017, 12:40:19 пре подне »
Нисам знао где да сместим овај линк па одлучих да то буде уз тему која има сличности са овим о чему пише у чланку. Ако постоји наслов теме где би ово требало да стоји нека админ премести. У сваком случају занимљива тематика о којој смо негде већ дискутовали.
http://www.sedmica.me/turska-silovanja-po-crnoj-gori-srbiji-vodanje-konja-pod-cenzurom2/

У вези са овим текстом, нашао сам да му је велики извор информација један Фејсбук пост, неке странице која се назива "Истина и правда - ПВП Црна Гора". Тај пост је толико пун дегутантне антисрпске хистерије и најгорег милогорског антисрбизма, тј. аутошовинизма, да ја мислим да тако одвратан текст не би успео да напише ни неки усташа или албански балиста. Укратко, метастаза оне старе монтенегринске - "ми Црногорци најљепши, најпоноситији, највећи (мајчини, прим. Н.В.) јунаци, а Срби потомци Арапа, Турака и Цигана":

https://m.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1474571482601096&id=473798159345105&substory_index=0

Наравно, ту је и незаменљива западнохерцеговачка шкуторија:

http://www.klobuk.info/klobucka-prezimena/78-vijesti/109-genetska-laboratorija-u-vancouveru-dokazala-srbi-su-genetski-turci
Чињеницама против самоувереног незнања.

Jelic

  • Гост
Одг: Постотак исламизације с обзиром на географски положај насеља
« Одговор #26 послато: Август 11, 2017, 05:56:47 пре подне »
Нисам знао где да сместим овај линк па одлучих да то буде уз тему која има сличности са овим о чему пише у чланку. Ако постоји наслов теме где би ово требало да стоји нека админ премести. У сваком случају занимљива тематика о којој смо негде већ дискутовали.
http://www.sedmica.me/turska-silovanja-po-crnoj-gori-srbiji-vodanje-konja-pod-cenzurom2/

Класична, већ одавно незанимљива прича о турском силовању, праву прве брачне ноћи итд.

Баљезгање и наклапање без икаквог доказа. Јако карактеристично за комшије Хрвате и муслимане, као да им није довољно што је генетика све те митове сахранила.
« Последња измена: Август 11, 2017, 05:59:44 пре подне Лука »

На мрежи НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Постотак исламизације с обзиром на географски положај насеља
« Одговор #27 послато: Август 11, 2017, 09:55:44 пре подне »
Баљезгање и наклапање без икаквог доказа. Јако карактеристично за комшије Хрвате и муслимане, као да им није довољно што је генетика све те митове сахранила.

Као и за комшије Монтенегрине, који по целом интернет пространству копи-пејстују онај текст са Фејсбука, и у својој мржњи према Србима превазилазе ове већ поменуте.
Чињеницама против самоувереног незнања.

Jelic

  • Гост
Одг: Постотак исламизације с обзиром на географски положај насеља
« Одговор #28 послато: Август 11, 2017, 10:00:32 пре подне »
Као и за комшије Монтенегрине, који по целом интернет пространству копи-пејстују онај текст са Фејсбука, и у својој мржњи према Србима превазилазе ове већ поменуте.

Да. "Ћоскетова деца".