Аутор Тема: Лончаревићи из Андријевице потомци Милића  (Прочитано 4494 пута)

Ван мреже Никало

  • Гост
  • *
  • Поруке: 14
  • СРБ-Интегрализам
Лончаревићи из Андријевице потомци Милића
« послато: Мај 19, 2017, 03:03:48 пре подне »
Велики Поздрав. Нов сам овде и слабо разумем ове шифроване ДНК анализе, па ако може неко да ми каже шта и како могу сазнати нешто више од ових информација...?
   
Никола - Ја
Љубомир - Отац
Владо - Ђед
Бранко - Прађед
Раца - Чукунђед

Милићи су били претци, тада три брата од којих један убија Турчина и то се преноси у породици као директним потомцима. После се помиње неко муслиманско-србско презиме што је констатовао отац како је ђед стално представљао дотичног Селмановића као рођака, али колико сам разумео то је потомак једног од 3 брата Милић који је постао муслиман.
Ако може неко да ми објасни како се ради утврђивање породичног стабла овде, путем информација о претцима био бих захвалан да видим ту занимљивост. Крсна Слава Свети Стефан Дечански.

Ван мреже vidoje 013

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1164
Одг: Лончаревићи из Андријевице потомци Милића
« Одговор #1 послато: Мај 19, 2017, 08:20:22 пре подне »
Велики Поздрав. Нов сам овде и слабо разумем ове шифроване ДНК анализе, па ако може неко да ми каже шта и како могу сазнати нешто више од ових информација...?
   
Никола - Ја
Љубомир - Отац
Владо - Ђед
Бранко - Прађед
Раца - Чукунђед

Милићи су били претци, тада три брата од којих један убија Турчина и то се преноси у породици као директним потомцима. После се помиње неко муслиманско-србско презиме што је констатовао отац како је ђед стално представљао дотичног Селмановића као рођака, али колико сам разумео то је потомак једног од 3 брата Милић који је постао муслиман.
Ако може неко да ми објасни како се ради утврђивање породичног стабла овде, путем информација о претцима био бих захвалан да видим ту занимљивост. Крсна Слава Свети Стефан Дечански.


 Добро дошао Лончаревићу.
Уобичајено је да да су поисламљени Бекташевићи из Крушева код Гусиња поријеклом од  Милића из Бјелица- -Цетиње. Три брата пређу у Затријебач (Кучи)  гдје су од њих Бекташ и Бекташевићи и  један пређе у близину Гусиња. Сродници су им  Лончаревићи (православци) у Гусињу и Андријевици (двије  куће у почетку). Лончаревићи у Андријевици су  досељеници из Гусиња за трговином или занатом. О томе  погледајте: Андрија Јовићевић, Плавско гусињска област, Полимље, Велика, Шекулар; Радослав Ј. Вешовић, Племе Васојевића у вези са историјом Црне Горе и племенским животом сусједних брда.
Погледајте и ауторе Бошњаке и Албанце. Има и нешто другачијих интерпретација.  Предлажем да урадите ДНК тест по мушкој линији. Имате ли податке  о удатим одивама?  Ја пратим и женски родослов. Мајка мог  прађеда је била од Лончаревића -  средина и почетак друге половине   19.вијека.
 Занимљиво је ово помињње рођакање  са Селмановићима.

Ван мреже Иван Вукићевић

  • Уредник СДНКП
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 3422
  • Васојевић
Одг: Лончаревићи из Андријевице потомци Милића
« Одговор #2 послато: Мај 19, 2017, 05:06:55 поподне »
Поздрав Никола!

У предању Лончаревића се спомиње порекло од Милића, као и сродство са Бањканима из Затријебача и Бектешевићима из Гусиња. Барем једно од тога двоје је нетачно о чему сам говорио пре на једној другој теми:
http://www.poreklo.rs/forum/index.php?topic=183.msg34825#msg34825
С обзиром да до сада нема тестираних Лончаревића, заиста би било корисно да се тестираш, као што ти је Видоје предложио. Тиме би могао да установиш шта је истинито из тог предања.

Ван мреже Никало

  • Гост
  • *
  • Поруке: 14
  • СРБ-Интегрализам
Одг: Лончаревићи из Андријевице потомци Милића
« Одговор #3 послато: Мај 19, 2017, 07:10:23 поподне »
Пардон! Моја грешка око презимена Селмановић. Човек који је долазио код ђеда још пре 50-60 година се презивао Бектешевић, њега је ђед представљао 'као' неког рођака. Морам ипак оца да питам, он се родио у Андријевици, док је нажалост бака, Полексија Лабан, ђедова жена умрла...не тако давно и знам да је знала порекла пошто је покојни ђед Владо јако поштовао породичну традицију. Баба Полексија је од Лабана са простора Косова и Метохије...место ћу написати накнадно, зна отац и мало старији чланови Породице Лончаревић.
Хвала на одговору и реците овом шиптару да то што прича нема везе са везом јер, и да постоје Лончаревићи...односно претци Милићи који су отишли у ислам, нису се никад са шиптарима братимили већ са овим...муслиманима србске вероисповести. Но то је само још један у низу доказа да су ''бошњаци'' уствари Род србски, док шиптари немају крвне везе са нама никакве.

Ван мреже Никало

  • Гост
  • *
  • Поруке: 14
  • СРБ-Интегрализам
Одг: Лончаревићи из Андријевице потомци Милића
« Одговор #4 послато: Мај 19, 2017, 07:37:02 поподне »
Што се тиче тестирања, искрено јако се слабо разумем у ове процесе и генетикске ознаке...Видим да сте Ви, Иван Вукићевић и Видоје написали о мом пореклу, што ми је било јако драго и занимљиво то да је Истина све.
Хвала вам на добродошлици и ако могу неким информацијама да допринесем развитку и тражењу предака, врло радо.

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5483
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Лончаревићи из Андријевице потомци Милића
« Одговор #5 послато: Мај 19, 2017, 08:34:42 поподне »
Пардон! Моја грешка око презимена Селмановић. Човек који је долазио код ђеда још пре 50-60 година се презивао Бектешевић, њега је ђед представљао 'као' неког рођака. Морам ипак оца да питам, он се родио у Андријевици, док је нажалост бака, Полексија Лабан, ђедова жена умрла...не тако давно и знам да је знала порекла пошто је покојни ђед Владо јако поштовао породичну традицију. Баба Полексија је од Лабана са простора Косова и Метохије...место ћу написати накнадно, зна отац и мало старији чланови Породице Лончаревић.
Хвала на одговору и реците овом шиптару да то што прича нема везе са везом јер, и да постоје Лончаревићи...односно претци Милићи који су отишли у ислам, нису се никад са шиптарима братимили већ са овим...муслиманима србске вероисповести. Но то је само још један у низу доказа да су ''бошњаци'' уствари Род србски, док шиптари немају крвне везе са нама никакве.

Caмo тecтиpaњe je eкзaктнo, cвe ocтaлo cу "жeљe и чecтиткe". Пocтoje Mилићи кojи пpипaдajу poду "Opлoвићa" и кojи cу E-V13, и c дpугe cтpaнe Зaтpиjeпчaни кojи cу R1b-BY611. Taкo дa нeћe бити тeшкo pacпeтљaти. Jep je тeк нaкoн тecтиpaњa иcтинa caмo jeднa :)

Ван мреже rugovac

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 972
Одг: Лончаревићи из Андријевице потомци Милића
« Одговор #6 послато: Мај 20, 2017, 10:38:06 пре подне »
I deo Lončarevića u Gusinju se islamizirao. Danas ima još dve u Gusinju da su pravoslavni i isto tako da dve kuće da su muslimani. Ostali koji su ostali pravoslavni su se raselili posle 1878, dok su Bekteteševići veliko bratstvo (danas skoro svi "predigli'' u Ameriku).

I jedna primedba djed ga nije prestavljao kao rodjaka no je "rodjak" a rodjaka se nikada ne valja odricati jer "gjak eshte gjak" mladi prijatelju.

Ван мреже Никало

  • Гост
  • *
  • Поруке: 14
  • СРБ-Интегрализам
Одг: Лончаревићи из Андријевице потомци Милића
« Одговор #7 послато: Мај 21, 2017, 06:40:18 пре подне »
Поздравим Милоше.
Што се тиче тестирања, нисам од оних што СВЕ знају, такви обично не знају ништа.
Једино морам признати да у вези ове научне гране нисам меродаван нити познајем значење ознака хаплогрупа, треба ће ми још мало времена да учим да вас бар разумели.
Сада морам да одговорим Руговцу. 
Овако друже, пошто ми делујеш као један од ретких Албанаца да немају злу намеру ка Србима, свака порука од мене неће садржати ничега што би те увредило, јел то коректно?
Видим да ниси злонамеран и то је довољно да имаш са моје стране коректан однос, без вређања, али ради Истине и пошто знам историју и генерално тај смер.
Рече да се рођака не ваља одрицати. Грешиш а сложићеш се са мном ако будеш искрен.
Урадио бих овде, ако може, Породично Стабло?
« Последња измена: Мај 21, 2017, 01:05:00 поподне Amicus »

Ван мреже rugovac

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 972
Одг: Лончаревићи из Андријевице потомци Милића
« Одговор #8 послато: Мај 23, 2017, 10:13:14 пре подне »
Ne slažem se sa tobom što se tiče "rodjaka", ukoliko ti nije ništa učinio.

A uzgred ovde imaš dvojicu koji imaju labanske krvi u sebi. Jedan sam ja a drugi je vojinenad.

Pozdrav

Ван мреже Никало

  • Гост
  • *
  • Поруке: 14
  • СРБ-Интегрализам
До Аскурђела Лончаревића из Андријевице
« Одговор #9 послато: Јун 09, 2017, 05:47:05 пре подне »
Овако, Владимир брат, има две ћеркице. Па самим тим више информација.

Миа - Ћерка Владимира
Владимир - рођени брат по стрицу
Драган - Стриц
Владо - Ђед
Бранко - Прађед
Ристо - Чукунђед
Раца - Аскурђел

Милићи су били претци, тада три брата од којих један убија Турчина и то се преноси у породици као директним потомцима. После се помиње неко муслиманско-србско презиме што је констатовао отац како је ђед стално представљао дотичног Селмановића као рођака, али колико сам разумео то је потомак једног од 3 брата Милић који је постао муслиман.
Ако може неко да ми објасни како се ради утврђивање породичног стабла овде, путем информација о претцима био бих захвалан да видим ту занимљивост. Крсна Слава Свети Стефан Дечански.

Добро дошао Лончаревићу.
Уобичајено је да да су поисламљени Бекташевићи из Крушева код Гусиња поријеклом од  Милића из Бјелица- -Цетиње. Три брата пређу у Затријебач (Кучи)  гдје су од њих Бекташ и Бекташевићи и  један пређе у близину Гусиња. Сродници су им  Лончаревићи (православци) у Гусињу и Андријевици (двије  куће у почетку). Лончаревићи у Андријевици су  досељеници из Гусиња за трговином или занатом. О томе  погледајте: Андрија Јовићевић, Плавско гусињска област, Полимље, Велика, Шекулар; Радослав Ј. Вешовић, Племе Васојевића у вези са историјом Црне Горе и племенским животом сусједних брда.
Погледајте и ауторе Бошњаке и Албанце. Има и нешто другачијих интерпретација.  Предлажем да урадите ДНК тест по мушкој линији. Имате ли податке  о удатим одивама?  Ја пратим и женски родослов. Мајка мог  прађеда је била од Лончаревића -  средина и почетак друге половине   19.вијека.
 Занимљиво је ово помињње рођакање  са Селмановићима.
[/quote]
« Последња измена: Јун 09, 2017, 05:58:05 пре подне Наслеђе »

Ван мреже Никало

  • Гост
  • *
  • Поруке: 14
  • СРБ-Интегрализам
Одг: Лабани из Плава и засеока око Проклетија
« Одговор #10 послато: Јун 09, 2017, 06:13:14 пре подне »
Ne slažem se sa tobom što se tiče "rodjaka", ukoliko ti nije ništa učinio.

A uzgred ovde imaš dvojicu koji imaju labanske krvi u sebi. Jedan sam ja a drugi je vojinenad.

Па зар не би нај већи дар њима било да се вратиш упородицу јер треба да се врате они који су напустили, немој погрешно да ме разумеш, још ако си ми род...даљи, нема везе, крв поштујем јер у њој лежи много више од симболике.
Позивам те у госте па да лепо причамо и кад год желиш, добродошао си!   
Испитао сам неке ствари колико сам стигао у ових Месец дана пуних проблема и дошао сам до тога да убедљиво нај већи број те лозе Лончаревића су Хрвати, потом Срби али да, и муслимани.
Са Бабине стране су Лабани, ево за сада податци...што се тиче Лабана који су такође изворна србска породица. Бака моја, Полексија Лабан оца Милоша и Мајке Стојане. Толико за сада.
« Последња измена: Јун 09, 2017, 06:16:29 пре подне Наслеђе »

Ван мреже Никало

  • Гост
  • *
  • Поруке: 14
  • СРБ-Интегрализам
Одг: Лончаревићи из Андријевице потомци Милића
« Одговор #11 послато: Јун 09, 2017, 06:39:16 пре подне »
I deo Lončarevića u Gusinju se islamizirao. Danas ima još dve u Gusinju da su pravoslavni i isto tako da dve kuće da su muslimani. Ostali koji su ostali pravoslavni su se raselili posle 1878, dok su Bekteteševići veliko bratstvo (danas skoro svi "predigli'' u Ameriku).

I jedna primedba djed ga nije prestavljao kao rodjaka no je "rodjak" a rodjaka se nikada ne valja odricati jer "gjak eshte gjak" mladi prijatelju.

Истина. Причао сам са нај старијим чланом породице и ово је тачно што си изнео.  Представљао га је више званично јер крвна освета се зна шта је!

Ђед Владо је био нај часнија и поштенија особа у породици, од кад сам се родио пре скоро 30 година.

Требали су решити питање верског Идентитета и данас би били сви скупа фамилија каква треба да буде.
« Последња измена: Јун 09, 2017, 07:54:40 поподне Amicus »

Ван мреже rugovac

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 972
Одг: Лончаревићи из Андријевице потомци Милића
« Одговор #12 послато: Јун 09, 2017, 07:30:14 поподне »
Теби су сродни само Лончаревићи који потичу из Гусиња. Остали су само презимењаци.

Ван мреже Иван Вукићевић

  • Уредник СДНКП
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 3422
  • Васојевић
Одг: Лончаревићи из Андријевице потомци Милића
« Одговор #13 послато: Август 10, 2017, 05:51:52 поподне »
Зећировићи из Лахола код Бијелог Поља су према предању од Бектешевића из Гусиња. На Санџачком ДНК пројекту (који је сада преименован у Бошњачки) је наведен и тестирани Зећировић из Витомирице који је од Зећировића из Бијелог Поља. Припада роду Куча (Е-Z16661), тако да ако је предање Зећировића тачно, онда и Лончаревићи и Бектешевићи припадају истом роду.

Милићу, да ли си размотрио могућност да се тестираш преко удружења Порекло? Сада већ постоје три гране у оквиру две хаплогрупе којима би Лончаревићи и Бектешевићи могли да припадају, тако би било корисно да се разреши та дилема.

Ван мреже Starovlah

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 209
Одг: Лончаревићи из Андријевице потомци Милића
« Одговор #14 послато: Децембар 01, 2020, 07:50:58 пре подне »
Теби су сродни само Лончаревићи који потичу из Гусиња. Остали су само презимењаци.
Mislim da je Rugovac u pravu
Наша мука ваља за причешћа