ДНК порекло > ГГ Разно

IQ i genetsko nasleđe

<< < (3/16) > >>

НиколаВук:

--- Цитат: Sirius  Јануар 23, 2019, 03:47:29 поподне ---Са мнгоо ствари којие си изнео бих се сложио али тестови не кажу да су белци у просеку најинтелигентији већ косооки.

--- Крај цитата ---

То је потпуно небитно за целину коју сам пробао да објасним, а то је сам погрешан концепт "расе" а затим и концепт "раса" које су "паметније" у односу на друге.

Kor:
Значи, у Африци су мање интелигентни а тамо је хаплогрупа E најраширенија. Како онда, мајку му, да један Ајнштајн или Да Винчи буду рођаци са тим глупим африканерима? Или један Хића, аријевска авангарда? Или Наполеон, војни геније?

Наравно да су важни пре свега социјални разлози, па тек онда све остало. Пример Ашкеназа је довољно јасан. Сачињени су од мноштва различитих хаплогрупа али генерално не постоји израженија веза између њихове интелигенције и генетике. Интелигенција почиње да се активира када за то постоје позитивне друшвеноекономске околности. Више је интелигентних међу богатим, мање међу сиротињом мада припадају истим хаплогрупама.

И још нешто. Интелигенција о којој говоримо је врло ограничена по значењу и своди се углавном на математичку интелигрнцију. Постоји још много других типова интелигенције али то није прича за ову тему. 

Vidak:
NikolaVuk griješiš u pogledu situacije i mainstreama u SAD i zapadu koji je trenutno na snazi. Radim u sredini gdje imam komtakt sa svim rasama u svijetu i gosti su mi Amerikanci. Rasizam je mnogo više prisutan kod drugih rasa prema Evropojanima, kao neka vrsta revanšizma. Na zapadu je sada sveprisutna politička korektnost kad su u pitanju rasa, seksualna orijentacija i sl. Sad se na rasu gleda na na društvenu konstrukciju kako ti kažeš ali i na pol. Znači neko je muško ili žensko ne po rodjenju nego kako odluči da jeste. U svakoj ljudskoj populaciji imamo dvije krajnosti u inteligenciji i prosjek. Neznatno niži prosjek neke populacije ne govori o njenoj manjoj vrijednosti ili ne pripadanja ljudskoj vrsti. Afrikanci imaju bolje predispozicije za trčanje i sportove da li je i to društvena konstrukcija? Evropljani su neprikosnoveni na takmičenjima snage npr. Imaju li azijati u SAD bolji ekonomski status od bijelaca sto i dalje pokazuju veći ukupni prosjek? Nije ti dobar primjer za dvojicu Evropljana koji su umrli u pustinji jer da su bili dvojica Aboridžina koji su živjeli u gradu predhodno takođe ne bi preživjeli. Koliko su istraživanja sistematski urađena i da li je pravilno izabrana grupa za testiranje ne znam ali su istraživanja rađena u dugom vremenakom periodu od strane više naučnika iz različitih zemalja i rezultati su bili slični. Slažem se da prirodni i ekonomaki uslovi imaju značaj ali takođe i genetika.

Platin:
Коефицијент интелигенције је скуп неких знања и неких искустава. Неко има више једног, неко другог...
Неко се сналази у свему, неко слабо... Нисам чуо да то сналажење мере неким фактором, а изузетно је значајно.
Један "трећи" фактор уопште не помињу, а то је емоционална интелигенција. Кажу да тај фактор утиче на живот у односу 20 према 1 у односу на интелигенцију. Емоције одређују начине и одабирају са киме ћемо и како ћемо. Сам рад на нечему долази тек после, ако уопште дође.

Азот:

--- Цитат: Platin  Јануар 23, 2019, 08:44:17 поподне ---Коефицијент интелигенције је скуп неких знања и неких искустава. Неко има више једног, неко другог...
Неко се сналази у свему, неко слабо... Нисам чуо да то сналажење мере неким фактором, а изузетно је значајно.
Један "трећи" фактор уопште не помињу, а то је емоционална интелигенција. Кажу да тај фактор утиче на живот у односу 20 према 1 у односу на интелигенцију. Емоције одређују начине и одабирају са киме ћемо и како ћемо. Сам рад на нечему долази тек после, ако уопште дође.

--- Крај цитата ---
То сналажење се зове социјална интелигенција и по мени је и она и ова емоционална врло битна (џаба неком што је интелигентан ако не уме са људима)

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију