Порекло становништва > Црна Гора

Митровићи из Марковинe

<< < (2/3) > >>

нцп:

--- Цитат: vojinenad  Јануар 30, 2018, 06:57:10 поподне ---Ја бих ипак типовао на I2a Dinarik jug.

--- Крај цитата ---

Па, и ја сам ту скептик! ::)

ТЕСТИРАНИ МИТРОВИЋИ НА СРПСКОМ ДНК ПРОЈЕКТУ https://www.poreklo.rs/2012/02/03/poreklo-prezimena-mitrovic/

Митровић

Хаплогрупа: I2a

Порекло: Ариље, Србија

Крсна слава: Ђурђиц



Митровић (Ђокини)

Хаплогрупа: R1a Z280 L1280

Порекло: Главичорак, Бијељина, Република Српска

Крсна слава: Аврамијевдан


Митровић

Хаплогрупа: I2a M223

Порекло: Шишмановац, Прокупље, Србија

Крсна слава: Ђурђевдан

https://www.poreklo.rs/forum/index.php?topic=2595.0)

Митровић

хаплогрупа Ј2а!!??

(од Сотонића-Дукађинаца)

Nebo:

--- Цитат: на Црвeњском путу  Јануар 30, 2018, 06:54:40 поподне ---Ово су моји Митровићи (по мајци)

--- Крај цитата ---

По овим подацима које си поставио, рекао бих да су твоји Митровићи огранак Виднића - Цаушевића из Марковине, дакле Озринићи по мушкој линији, односно, како написа Војиненад - I2a РН908.

Ови резултати разних Митровића које си поставио, немају никакве везе с родом о коме пишемо. Не заборави да је Митровић јако често презиме код Србаља.

Jelic:
Митровићи из Марковине су практично извесно род Озринића тј. I2-PH908. Код Виднића тј. код родова који су њихов део би требало да је све "чисто" тј. да су сви "прави" Озринићи.

нцп:

--- Цитат: Nebo  Јануар 30, 2018, 07:34:56 поподне ---По овим подацима које си поставио, рекао бих да су твоји Митровићи огранак Виднића - Цаушевића из Марковине, дакле Озринићи по мушкој линији, односно, како написа Војиненад - I2a РН908.

Ови резултати разних Митровића које си поставио, немају никакве везе с родом о коме пишемо. Не заборави да је Митровић јако често презиме код Србаља.

--- Крај цитата ---

https://www.poreklo.rs/forum/index.php?topic=2922.0
--- Цитат: Лука  Јануар 30, 2018, 11:04:35 поподне ---
Митровићи из Марковине су практично извесно род Озринића тј. I2-PH908. Код Виднића тј. код родова који су њихов део би требало да је све "чисто" тј. да су сви "прави" Озринићи.

--- Крај цитата ---

Хвала!
Много ми значи!
А и драго ми јe ако су од Озринића тј. I2-PH908!
Овд нарeђох само мојe Митровићe и који су са њима у сродству (браћа и браћа од стричeва), а да ја знам за њих!

Осим тога, знам кога од сада трeба да пратим (Виднићe - Цаушевићe из Марковине)!

нцп:
http://plemenasrpska.yolasite.com/resources/%D0%9E%D0%B7%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D1%9B%D0%B8.pdf


У књизи О З Р И Н И Ћ И Жељка Остојића, Нови сад 2017, у оквиру казивања о
Марковићима  помињу се и Митровићи, но историјски касно (ХIХ вијек), по мом суду, и не може се са сигурношћу тврдити да је реч о "мојим" Митровићима из Марковине - потоњим Никшићанима (Кочани-Поклонци).
 
М А Р К О В И Ћ И
Марко је шести Драгојев син.
Имао је три сина: Петра (1648–1727), Мирка (1650–1731) и Вукића (1652–1734).

У времену између Кандијског и Морејског рата, око 1680. године, Марко са синовима одлази у Буроње у Љешанској нахији.
 
На наговор Комнена Радусина Озринића, Марко Драгојев се населио у горњем дијелу Буроња. Марко је отишао у Подгорицу и од Турчина Кулуза коме је земљиште припадало узео нешто земље и шуму у закуп.

Тако се у Буроњама у Љешанској нахији развило братство Марковића. Сви
Маркови потомци у Буроњама се тако презивају.

Марковићи у Буроњама се дијеле на три огранка:
Петровићи су од Петра,
Мирковићи од Мирка,
а од Вукића су Живковићи који се зову по Вукићевом унуку Живку.

Огранак Мирковићи се дијели још на огранке: Јокчићи, Перовићи и Мрђеновићи.
А огранак Живковићи се дијели још на огранке: Горчиновиће, Шутиловиће и Борковиће.
Огранак Петровићи је почетком ХХ вијека потпуно исељен из Буроња.

Марковићи су у Буроњама подигли цркву Арханђела Михаила.

Марковића има одсељених у Зету (огранак Васовићи), Бјелопавлиће, Подгорицу, Враку код Скадра (од огранка Мирковића, задржали презиме Марковић), околину Крушевца и околину Крагујевца гдје се вјероватно презивају Јовановићи.

 ???У ХIХ вијеку су се у околину Алексинца у Србији одселили потомци Јоваша Ненадова Марковића (Јовашевићи): Митар и Милош. Њихови потомци се
презивају Митровићи и Милошевићи. ::)

 Марковићи славе Аранђеловдан. У тим крајевима Љешанске нахије осим Марковића населили су се и други Озринићи: Радусини и Ђуровићи – Цаушевићи.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију