Науке и научне дисциплине > Хералдика

Мој грб - како изгледа, шта предлажете?

(1/154) > >>

Sergio:

--- Цитат: Amicus  Новембар 30, 2016, 09:17:32 поподне ---Sergio ме ових дана инспирисао да мало истражујем симболику Светог Ђорђа, кроз призму хералдике, па нађох доста занимљивих примера употребе те светогеоргијанске симболике у разним уметничким представама Светог Ђорђа.

Ово је пример у коме је рецимо за челенку употребљена фигура змаја, који још није уловљен, али његов носилац је провиђен да буде тај који ће убити змаја.



Слика је дело савременог сликара Леондарда Портера и настала је 2011. године.

--- Крај цитата ---

Хералдички уметник и ја некако и даље нагињемо да наш змај буде прободен копљем.  :)
Стваро лепа слика!  :)
Ево још мало примењене хералдике (Велика Британија).
Слика:

Radul:

--- Цитат: Sergio  Децембар 01, 2016, 12:35:46 пре подне ---Хералдички уметник и ја некако и даље нагињемо да наш змај буде прободен копљем.  :)

--- Крај цитата ---

Имате ли неку радну верзију, да учествујемо са приједлозима? Још једном све похвале за грб :)

Sergio:

--- Цитат: Radul  Децембар 01, 2016, 04:27:54 пре подне ---Имате ли неку радну верзију, да учествујемо са приједлозима? Још једном све похвале за грб :)

--- Крај цитата ---

Избор челенке је сужен и отприлике би изгледао овако:  "На кациги, овојнице и плашта у осовним бојама, израстајући змај пропети црвени, наоружан и језиком, прободен кроз прса копљем, све златно." Наравно, црта још увек није подвучена, могуће су измене (вероватно само мање). Емблазон челенке и даље не постоји, а блазон још није озваничен. Штит је готов. То је мој аватар на овом форуму. Користим знак каденције за најстаријег сина јер грб у основи припада мом оцу. Мој штит још можете видети и на следећим линковима:

1. http://www.heraldikasrbija.rs/clanovi-drustva/

2. http://www.ngw.nl/heraldrywiki/index.php?title=Sr%C4%91an_Veki%C4%87

Sergio:
Мој отац се мало окушао у примењеној хералдици. Ово је правио од глине. Није лоше испало  с обзиром да је ово радио први пут.
Слика:

Amicus:

--- Цитат: Sergio  Децембар 03, 2016, 10:45:16 поподне ---Мој отац се мало окушао у примењеној хералдици. Ово је правио од глине. Није лоше испало  с обзиром да је ово радио први пут.
Слика:

--- Крај цитата ---

Као рад, за похвалу, поготово ако је првенац. ;)

Али за хералдичаре, требало би га ипак укалупити у хералдичку форму, дакле да буде хералдички исправан.

У овом примеру, требао би прави штит, и на штиту само крин.

Ако иде и круна, она мора изнад штита.

Иначе, овакви радови би могли наићи на интересовање херадличке публике и код нас и у свету, само да их је мало више и да су мало популаризовани. Не знам да ли се то ради, али зашто не и боја на овакве одливке?

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

Иди на пуну верзију