Порекло становништва > Црна Гора

Племе Загарач

<< < (2/3) > >>

Nebo:

--- Цитат: Иван Вукићевић  Октобар 10, 2016, 09:53:59 поподне ---Наишао сам на родослов Кековића у коме су наведени бројни подаци о пореклу овог и других братстава из Загарача:

--- Крај цитата ---

Одлична ствар, Иване.
Нисам ову књигу раније видео. А баш сам и хтео у некој ближој будућности да напишем неки текст о Загарчу.
За Ђуричковиће се зна да су од Орловића; за Мустеровиће нисам знао да су из фамозног Чарађа.

Синиша Јерковић:

--- Цитат: Nebo  Октобар 10, 2016, 10:09:13 поподне ---Одлична ствар, Иване.
Нисам ову књигу раније видео. А баш сам и хтео у некој ближој будућности да напишем неки текст о Загарчу.
За Ђуричковиће се зна да су од Орловића; за Мустеровиће нисам знао да су из фамозног Чарађа.

--- Крај цитата ---

Примјетио сам да и код Цуца има неколико братстава које су по предању из Чарађа,а не каже се да су изричито Орловићи.

Него кад се већ спомиње Чарађе и Орловићи, да ли постоји негдје на интернету монографија која обрађује Голију и тамошња братства? Та Голија је као нека шупљина између Бањана и Пиве, нема неких података о њој,а очигледно је да је значајна за Орловиће.

Nebo:

--- Цитат: Синиша Јерковић  Октобар 10, 2016, 10:14:30 поподне ---Примјетио сам да и код Цуца има неколико братстава које су по предању из Чарађа,а не каже се да су изричито Орловићи.

Него кад се већ спомиње Чарађе и Орловићи, да ли постоји негдје на интернету монографија која обрађује Голију и тамошња братства? Та Голија је као нека шупљина између Бањана и Пиве, нема неких података о њој,а очигледно је да је значајна за Орловиће.

--- Крај цитата ---

Да, неколико голијских братстава везује своје порекло за Чарађе, али не и за оне гране Орловића које су касније населиле Цуце, Бјелице и Цетиње, па би се могло закључити да су се они из Чарађа директно раселили по Голији и друге у никшићком крају.
Ја сам више пута тражио неки рад о Голији, али не нађох. Барем не на мрежи.
Ако неко нешто има, нек јави!

Дробњак:
Постоји књига "Голија и Голијани" Обрада Вишњића, нема је на интернету. Пре пар година сам је тражио, није је било ни у библиотекама. Можда је има у Народној.

Nebo:
Имамо нашег човека у библиотеци, наћи ће се  ;)
А, кад написа, чуо сам за ту књигу, али нисам имао прилике да је читам.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију