Порекло становништва > Порекло познатих

Поријекло Синише Павића

<< < (2/2)

Зрно:
Као одговор на задњу реченицу у предзадњем коментару - та Хрватска више не постоји. Чисти доказ је Сплит који је највише жудио за Југословенством, а данас је дефинитивно најусташкији град.

Христифор:
Знао сам да је из Хрватске, али нисам знао да је хрватског порекла. За дивљење како се стопио са родним крајем своје супруге и како је тај менталитет пренео  у легендарни "Врућ ветар."

Зрно:
Само бих додао да је из истог тог Сиња данашњи председник Хрватске Милановић. Слушао сам давно како је заносно причао о својим прецима партизанима, али мени је он данас гори од свих из ХДЗ-а.

Иначе, Павић је врло често презиме код оба народа, пошто је Павле/Пава једно од најчешћих имена у пршлости. Синиша је зато својим презименом доста невидљив и није се ни размишљало о његовом пореклу.

Христифор:
Не треба све трпати у  исти кош, случај породице Павић то даје за право. Такође знам  Хрвата који је у партизанима изгубио преко 10 чланова најближе фамилије, махом од усташке руке. Данас тај човек живи далеко ван ових простора пошто му се није допало оно што је дошло 90-их, а верујем да није једини.

drajver:
Текст из Данаса у ком Павић пише о својој мајци Јелени из Ливна, ратном Београду, оцу.

https://www.danas.rs/vesti/drustvo/lepa-jelena-iz-livna-majka-pavicevih/

Навигација

[0] Индекс порука

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију