Аутор Тема: Програми за израду родослова  (Прочитано 24337 пута)

Ван мреже Максимовић Владо

  • Гост
  • *
  • Поруке: 20
  • Ко не зна одакле долази, не зна ни где иде
Одг: Програми за израду родослова
« Одговор #80 послато: Мај 19, 2024, 06:31:24 поподне »
Само да додам: Поликружно ређење је слично као родослов Душанић који се може видети на нету као слика а и као комплетан родослов у ПДФ формату. Ја сам једино имена уписивао Мирослављевом ћирилицом. Фотошоп је подржава.

Поздрав из Германије

Ван мреже Максимовић Владо

  • Гост
  • *
  • Поруке: 20
  • Ко не зна одакле долази, не зна ни где иде
Одг: Програми за израду родослова
« Одговор #81 послато: Мај 20, 2024, 09:41:27 пре подне »
Допуна одговора на Селаковићево питање у вези лимита на Аhnenblatt. Сад сам мало њушкао, мени је један од проблема у вези овог програма то што је аутор Немац и ван немачког има јако мало пратеће документације, помоћи и др.

Не говорим немачки, али уз помоћ Гугл преводиоца видим да на http://www.ahnenblatt.de/ пише да практично нема лимита (верујем да је ово мало фигуративно, ал' 'ајд сад), да без проблема могу да се унесу и стабла од преко 10.000 особа:

Ahnenblatt erlaubt die Eingabe beliebig vieler Personen – ob nun 100 Personen oder mehrere 10.000. Auch die Anzahl an Ehen oder Partnern kennt keine Begrenzung.
                                                 
Auch die Anzahl an Ehen oder Partnern kennt keine Begrenzung - Такође и број бракова и партнера не познаје ограничење.

Ово је практично за оне који су имали претка као што сам их ја имао.
Један је добио шест синова од четири жене. Хтео човек да има ћерку па мислио да су жене криве и кад је увидео да ни промена жена не помаже тек онда је одустао.

Или ово: двоје се разведу, опет ступе у нови брак и обоје добију децу. Кад сва та деца и сама ступе у бра и добију децу фамилија постаје мало шири појам него што је то уобичајено. И сад се ти ту снађи, упиши и  нацртај то некако а  и објасни то својој деци да разумеју...
Поздрав из Германије

« Последња измена: Мај 20, 2024, 10:32:52 пре подне Драган Обреновић »