ДНК порекло > Савети за тестирање

Slanje uzoraka poštom - problemi i rešenja?

(1/16) > >>

Paradoks:
S obzirom na to da se i uzorci za Srpski DNK projekat mogu slati poštom, kao što se uzorci za My Heritage i ostale inostrane kompanije koje se bave analizom moraju slati poštom, pomislila sam da ovde ima ljudi sa iskustvima problema sa kojima se susrećem svaki put kad pokušam nešto da pošaljem. Prošli put su "progledali kroz prste" ali danas su u pošti odbili da prime DNK testove za koje je poštarina preko My Heritage već plaćena. Navodno, DNK uzorke može slati samo institucija uz "propratnu dokumentaciju", šta god to značilo - nikako pojedinci.

Kako vi rešavate ovo? Da li ste uopšte imali susret sa tim problemom? Hvala unapred. Osetila sam se kao nekakav bioterorista danas u pošti, čak su i vikali na mene  :o

Ojler:

--- Цитат: Paradoks  Новембар 09, 2022, 07:38:25 поподне ---S obzirom na to da se i uzorci za Srpski DNK projekat mogu slati poštom, kao što se uzorci za My Heritage i ostale inostrane kompanije koje se bave analizom moraju slati poštom, pomislila sam da ovde ima ljudi sa iskustvima problema sa kojima se susrećem svaki put kad pokušam nešto da pošaljem. Prošli put su "progledali kroz prste" ali danas su u pošti odbili da prime DNK testove za koje je poštarina preko My Heritage već plaćena. Navodno, DNK uzorke može slati samo institucija uz "propratnu dokumentaciju", šta god to značilo - nikako pojedinci.

Kako vi rešavate ovo? Da li ste uopšte imali susret sa tim problemom? Hvala unapred. Osetila sam se kao nekakav bioterorista danas u pošti, čak su i vikali na mene  :o

--- Крај цитата ---

Ситуација се јако погоршала у последње време. Треба стварно имати среће па да се ДНК узорак пошаље из Србије. Најбоље је дати неком да пошаље из Хрватске ако је могуће.

Platin:
Раније је добро решење било послати узорке преко поште на крају Земуна - то је пошта/царина па није било проблема. Разумели су шта шаљем и није било никаквих проблема. Какво је стање сада, не бих знао.

У тој пошти сам сазнао да неке (изгледа многе) поште нису баш обавештене о процедури слања днк ствари. На царини су писмени и неће отварати пакет - што остали никако не успевају да сазнају. И у том незнању они се свом снагом батргају и одбијају сарадњу.
Не баш разумно, али пракса нам је таква.

Свакако је проблем што нисмо сви у Београду, а и до те поште се најближе стиже аутобусом 81... ако сте чули за њега.
Не сећам се да ли је паркинг испред поште дозвољен за општу публику, мислим да није.

Ojler:

--- Цитат: Platin  Новембар 09, 2022, 08:06:42 поподне ---Раније је добро решење било послати узорке преко поште на крају Земуна - то је пошта/царина па није било проблема. Разумели су шта шаљем и није било никаквих проблема. Какво је стање сада, не бих знао.

У тој пошти сам сазнао да неке (изгледа многе) поште нису баш обавештене о процедури слања днк ствари. На царини су писмени и неће отварати пакет - што остали никако не успевају да сазнају. И у том незнању они се свом снагом батргају и одбијају сарадњу.
Не баш разумно, али пракса нам је таква.

Свакако је проблем што нисмо сви у Београду, а и до те поште се најближе стиже аутобусом 81... ако сте чули за њега.
Не сећам се да ли је паркинг испред поште дозвољен за општу публику, мислим да није.

--- Крај цитата ---

Мислим да ни та опција више не ради.

Exiled:

--- Цитат: Ojler  Новембар 09, 2022, 07:47:01 поподне ---Ситуација се јако погоршала у последње време. Треба стварно имати среће па да се ДНК узорак пошаље из Србије. Најбоље је дати неком да пошаље из Хрватске ако је могуће.

--- Крај цитата ---
Јесу ли ЦГ и БиХ и даље опција за слање, што баш Хрватска?

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

Иди на пуну верзију