Аутор Тема: Државна знамења Републике Србије  (Прочитано 27049 пута)

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7259
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Државна знамења Републике Србије
« Одговор #60 послато: Јул 21, 2017, 10:59:52 поподне »
Ко су ти другосрбијанци?
Соња Бисерко,Биљана Србљановић,LDP, грађанске иницијативе, фенси грађани света са пребивалиштем у Србији, укратко,грађани српске националности,који би се радије декларисали као грађани,него као Срби...има их ,и много волим да их нервирам ,пецају се ко сом на бућку и много су осетљиви 😁
« Последња измена: Јул 21, 2017, 11:05:01 поподне ДушанВучко »

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5303
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Државна знамења Републике Србије
« Одговор #61 послато: Јул 21, 2017, 11:06:51 поподне »
Соња Бисерко,Биљана Србљановић,LDP, грађанске иницијативе, фенси грађани света са пребивалиштем у Србији, укратко,грађани српске националности,који би се радије декларисали као грађани,него као Срби...има их ,и много волим да их нервирам ,пецају се ко сом на бућку и много су осетљиви 😁
Има ли и првосрбијанаца и ако има ко су они? И даље, треће, четврто и петосрбијанаца?
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Одг: Државна знамења Републике Србије
« Одговор #62 послато: Јул 21, 2017, 11:07:55 поподне »
Две непомирљиве струје у сваком друштву.  :-\


Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7259
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Државна знамења Републике Србије
« Одговор #63 послато: Јул 21, 2017, 11:16:29 поподне »
Има ли и првосрбијанаца и ако има ко су они? И даље, треће, четврто и петосрбијанаца?
Првосрбијанци не постоје,јер су и другосрбијанци по пореклу Срби,а тај назив "другосрбијанци" су добили ,или сами себи дали,нисам сигуран...Поред "другосрбијанаца" нема потребе за треће,четврто,петосрбијанцима :)
« Последња измена: Јул 21, 2017, 11:18:07 поподне ДушанВучко »

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7259
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Државна знамења Републике Србије
« Одговор #64 послато: Јул 21, 2017, 11:24:02 поподне »
Две непомирљиве струје у сваком друштву.  :-\


Да

На мрежи НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8512
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Државна знамења Републике Србије
« Одговор #65 послато: Јул 22, 2017, 12:20:30 пре подне »
Ко су ти другосрбијанци?

Онај кога није блам да изјави следеће ствари:

"Pavlović smatra da je trenutno stanje državnih oznaka prilično loše, sa previše elemenata i detalja, kiča, promašenih i neprikladnih simbola i slika "koje su najčešće neustavne"."

"Kao novi simbol Srbije, u njenom središtu, postavio je belu rozetu sa osam latica, koja simbolizuje mirno nebo. Kako je objasnio Pavlović, ona predstavlja i mir i stabilnost, a različitim laticama dinamičnost multikulturalnog i tolerantnog društva."

"Pavlović smatra da srednjevekovna simbolika nije u skladu sa modernim vremenima i društvenim tokovima." (о tempora, o mores!)

"Srbija ima dugu heraldičku tradiciju koja potiče od Vizantijskog carstva, koristeći simbole hrišćanstva, među kojima su najkorišćenjiji ocilot, ljiljan, i simboli monarhije i carstva kao što su dvoglavi orao, kruna, kraljevski plašt i slično. U novom dobu ovakva srednjovekovna heraldika svojom simbolikom ne predstavlja savremeno tolerantno i multikulturalno društvo, jer Srbija je sekularna i demokratska republika po Ustavu Republike Srbije - smatra Pavlović."
Има ли и првосрбијанаца и ако има ко су они? И даље, треће, четврто и петосрбијанаца?

Има, првосрбијанци су квазипатриоте који се бусају у јуначке груди и србују, али својим примитивизмом, заосталошћу и неукошћу само праве штету правим патриотама и дају (лажног) повода другосрбијанцима да све који нису аутошовинисти називају патриЈотама. Другосрбијанци су највећим делом аутошовинисти који мисле да су кул и модерни ако попљују све што има везе са традицијом, православљем, српским именом, итд, и који су покренули чувену причу о "мењању свести и одрицању од митова". И Прва и Друга Србија су само лице и наличје медаље зване Социјалистичка Република Србија (победници и поражени чувене, ваљда, Осме седнице СКЈ, када је Слоба приграбио власт (Прва Србија) а Стамболић гурнут у запећак (Друга Србија)). Трећа Србија би требала да буде она која је ван тих црвено-удбашких подела, заиста патриотска и која се бори да нам свима домовина буде Србија, а не СФРЈ.  ;)
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7259
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Државна знамења Републике Србије
« Одговор #66 послато: Јул 22, 2017, 12:25:22 пре подне »
Онај кога није блам да изјави следеће ствари:

"Pavlović smatra da je trenutno stanje državnih oznaka prilično loše, sa previše elemenata i detalja, kiča, promašenih i neprikladnih simbola i slika "koje su najčešće neustavne"."

"Kao novi simbol Srbije, u njenom središtu, postavio je belu rozetu sa osam latica, koja simbolizuje mirno nebo. Kako je objasnio Pavlović, ona predstavlja i mir i stabilnost, a različitim laticama dinamičnost multikulturalnog i tolerantnog društva."

"Pavlović smatra da srednjevekovna simbolika nije u skladu sa modernim vremenima i društvenim tokovima." (о tempora, o mores!)

"Srbija ima dugu heraldičku tradiciju koja potiče od Vizantijskog carstva, koristeći simbole hrišćanstva, među kojima su najkorišćenjiji ocilot, ljiljan, i simboli monarhije i carstva kao što su dvoglavi orao, kruna, kraljevski plašt i slično. U novom dobu ovakva srednjovekovna heraldika svojom simbolikom ne predstavlja savremeno tolerantno i multikulturalno društvo, jer Srbija je sekularna i demokratska republika po Ustavu Republike Srbije - smatra Pavlović."
Има, првосрбијанци су квазипатриоте који се бусају у јуначке груди и србују, али својим примитивизмом, заосталошћу и неукошћу само праве штету правим патриотама и дају (лажног) повода другосрбијанцима да све који нису аутошовинисти називају патриЈотама. Другосрбијанци су највећим делом аутошовинисти који мисле да су кул и модерни ако попљују све што има везе са традицијом, православљем, српским именом, итд, и који су покренули чувену причу о "мењању свести и одрицању од митова". И Прва и Друга Србија су само лице и наличје медаље зване Социјалистичка Република Србија (победници и поражени чувене, ваљда, Осме седнице СКЈ, када је Слоба приграбио власт (Прва Србија) а Стамболић гурнут у запећак (Друга Србија)). Трећа Србија би требала да буде она која је ван тих црвено-удбашких подела, заиста патриотска и која се бори да нам свима домовина буде Србија, а не СФРЈ.  ;)
Свака част рођо!!! Лице и наличје

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5303
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Државна знамења Републике Србије
« Одговор #67 послато: Јул 22, 2017, 12:26:48 пре подне »
Онај кога није блам да изјави следеће ствари:

"Pavlović smatra da je trenutno stanje državnih oznaka prilično loše, sa previše elemenata i detalja, kiča, promašenih i neprikladnih simbola i slika "koje su najčešće neustavne"."

"Kao novi simbol Srbije, u njenom središtu, postavio je belu rozetu sa osam latica, koja simbolizuje mirno nebo. Kako je objasnio Pavlović, ona predstavlja i mir i stabilnost, a različitim laticama dinamičnost multikulturalnog i tolerantnog društva."

"Pavlović smatra da srednjevekovna simbolika nije u skladu sa modernim vremenima i društvenim tokovima." (о tempora, o mores!)

"Srbija ima dugu heraldičku tradiciju koja potiče od Vizantijskog carstva, koristeći simbole hrišćanstva, među kojima su najkorišćenjiji ocilot, ljiljan, i simboli monarhije i carstva kao što su dvoglavi orao, kruna, kraljevski plašt i slično. U novom dobu ovakva srednjovekovna heraldika svojom simbolikom ne predstavlja savremeno tolerantno i multikulturalno društvo, jer Srbija je sekularna i demokratska republika po Ustavu Republike Srbije - smatra Pavlović."
Има, првосрбијанци су квазипатриоте који се бусају у јуначке груди и србују, али својим примитивизмом, заосталошћу и неукошћу само праве штету правим патриотама и дају (лажног) повода другосрбијанцима да све који нису аутошовинисти називају патриЈотама. Другосрбијанци су највећим делом аутошовинисти који мисле да су кул и модерни ако попљују све што има везе са традицијом, православљем, српским именом, итд, и који су покренули чувену причу о "мењању свести и одрицању од митова". И Прва и Друга Србија су само лице и наличје медаље зване Социјалистичка Република Србија (победници и поражени чувене, ваљда, Осме седнице СКЈ, када је Слоба приграбио власт (Прва Србија) а Стамболић гурнут у запећак (Друга Србија)). Трећа Србија би требала да буде она која је ван тих црвено-удбашких подела, заиста патриотска и која се бори да нам свима домовина буде Србија, а не СФРЈ.  ;)

А та Трећа Србија, тј. праве патриоте, јесу ли то Мирослав Паровић, Двери, СНП1389, Образ... ? Или они спадају у првосрбијанце пошто рачунам да другосрбијанци нису...
Kамене рабъ и госодинъ

На мрежи НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8512
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Државна знамења Републике Србије
« Одговор #68 послато: Јул 22, 2017, 12:41:18 пре подне »
А та Трећа Србија, тј. праве патриоте, јесу ли то Мирослав Паровић, Двери, СНП1389, Образ... ? Или они спадају у првосрбијанце пошто рачунам да другосрбијанци нису...

Трећа Србија је идеја која се нажалост још није остварила, а Паровић је тај назив преузео, тј. преотео, и наравно провукао га кроз политички муљ Србистана тако да је већини људи, као и теби, прва асоцијација на тај назив његова странка. Двери су биле на добром путу да остваре ту идеју, међутим и оне су се увукле у политички муљ и све су даље и даље од тога...Ови остали су најобичније удбашке творевине, миљама удаљене од те идеје, тако да су они дефинитивно део Прве Србије. Јел постоје још неке недоумице?  :)
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5303
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Државна знамења Републике Србије
« Одговор #69 послато: Јул 22, 2017, 12:47:04 пре подне »
Трећа Србија је идеја која се нажалост још није остварила, а Паровић је тај назив преузео, тј. преотео, и наравно провукао га кроз политички муљ Србистана тако да је већини људи, као и теби, прва асоцијација на тај назив његова странка. Двери су биле на добром путу да остваре ту идеју, међутим и оне су се увукле у политички муљ и све су даље и даље од тога...Ови остали су најобичније удбашке творевине, миљама удаљене од те идеје, тако да су они дефинитивно део Прве Србије. Јел постоје још неке недоумице?  :)

Па имам још пар. Размишљам може ли се на изборима гласати нпр. за ДС, СДС, Сашу Јанковића или Радуловића а не бити другосрбијанац и "жути"? Јесу ли они ти другосрбијанци? Онда ће ми бити јасно и ко су првосрбијанци.
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7259
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Државна знамења Републике Србије
« Одговор #70 послато: Јул 22, 2017, 12:52:59 пре подне »
Па имам још пар. Размишљам може ли се на изборима гласати нпр. за ДС, СДС, Сашу Јанковића или Радуловића а не бити другосрбијанац и "жути"? Јесу ли они ти другосрбијанци? Онда ће ми бити јасно и ко су првосрбијанци.
Зависи за шта нагињеш,ниси поменуо СНС...ако ниси гласао и ако немаш за кога да гласаш,онда си трећесрбијанац,а онда нема разлога да питаш ко је ко...ја нисам гласао...
« Последња измена: Јул 22, 2017, 12:57:16 пре подне ДушанВучко »

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5303
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Државна знамења Републике Србије
« Одговор #71 послато: Јул 22, 2017, 12:59:21 пре подне »
Зависи за шта нагињеш,ниси поменуо СНС...ако ниси гласао и ако немаш за кога да гласаш,онда си трећесрбијанац,а онда нема разлога да питаш ко је ко
Некако сам рачунао СНС у првосрбијанце. Није ваљда одједном само јадни СРС остао тамо а сви остали постали нешто друго?
Зашто мислиш да сви који немају за кога да гласају имају исту политичку мисао па морају бити трећесрбијанци? Ја ето мислим да баш тих другосрбијанаца има јако пуно међу апстинентима.
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7259
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Државна знамења Републике Србије
« Одговор #72 послато: Јул 22, 2017, 01:01:32 пре подне »
Некако сам рачунао СНС у првосрбијанце. Није ваљда одједном само јадни СРС остао тамо а сви остали постали нешто друго?
Зашто мислиш да сви који немају за кога да гласају имају исту политичку мисао па морају бити трећесрбијанци? Ја ето мислим да баш тих другосрбијанаца има јако пуно међу апстинентима.
Мислим да друго и првосрбијанци имају избор...трећесрбијанци немају...

На мрежи НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8512
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Државна знамења Републике Србије
« Одговор #73 послато: Јул 22, 2017, 01:02:02 пре подне »
Па имам још пар. Размишљам може ли се на изборима гласати нпр. за ДС, СДС, Сашу Јанковића или Радуловића а не бити другосрбијанац и "жути"? Јесу ли они ти другосрбијанци? Онда ће ми бити јасно и ко су првосрбијанци.

Добар лакмус папир су ти горепоменуте изјаве оног несрећника који жели да мења двоглавог орла са оцилима за неку латицу...да случајно не би крст или орао "увредио" некога...тај ко сматра да је он у праву, за мене је чист пример другосрбијанца-аутошовинисте...можда би најбоље било да вратимо црвену петокраку на заставу, тада би мислим они били најсрећнији.  :)

Ако неко подстиче аутошовинизам и менталитет колоније ("најгори смо, не знамо ми сами над собом да владамо, мора племенити ЕУ странац-инвеститор да дође и да нас уреди пошто смо ми, јелте, глупи и затуцани") у својим политичким изјавама, тај је за мене, као и за већину других, другосрбијанац, и не мора то да буде само тзв. "опозиција", такве ставове слушамо на скоро свим ТВ станицама и конференцијама за новинаре које прави онај што баш воли да гледа свој лик у огледалу.
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5303
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Државна знамења Републике Србије
« Одговор #74 послато: Јул 22, 2017, 01:12:20 пре подне »
Добар лакмус папир су ти горепоменуте изјаве оног несрећника који жели да мења двоглавог орла са оцилима за неку латицу...да случајно не би крст или орао "увредио" некога...тај ко сматра да је он у праву, за мене је чист пример другосрбијанца-аутошовинисте...можда би најбоље било да вратимо црвену петокраку на заставу, тада би мислим они били најсрећнији.  :)

Ако неко подстиче аутошовинизам и менталитет колоније ("најгори смо, не знамо ми сами над собом да владамо, мора племенити ЕУ странац-инвеститор да дође и да нас уреди пошто смо ми, јелте, глупи и затуцани") у својим политичким изјавама, тај је за мене, као и за већину других, другосрбијанац, и не мора то да буде само тзв. "опозиција", такве ставове слушамо на скоро свим ТВ станицама и конференцијама за новинаре које прави онај што баш воли да гледа свој лик у огледалу.

Да, јасно ми је коју групацију видиш као другосрбијанце - ЛДП, ЛСВ, странке и појединце произашле из некадашњег Грађанског савеза... Мораш признати да имају прилично слабо упориште у гласачком телу да би се око њих уопште трцали. Оно што не знам је у коју Србију спадају проевропске умерене странке центра које су тренутно у опозицији, као што су оне које сам набројао. Оно што би СНС назвао "бивши режим".
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Државна знамења Републике Србије
« Одговор #75 послато: Јул 22, 2017, 09:46:41 пре подне »
Благо нам се са оваквим просвећеним стручњацима.

Koncept vizuelnog identiteta Republike Srbije



Кад боље размислим, ово би било добро решење да се раздвоји Србија и БЈР Србије. Иако су 2004. године, неки добронамерно мислили да долази нова ера, и да се БЈР Србија враћа себи, то се после 13 година, видимо, није десило. Остало се више мање на старом, са можда благим додатним заокретом у лаво.

Тако да би ова застава била сасвим у складу са подређеним положајем Србије у остацима остатака СФР Југославије, у коме се она ипак све време константно налази, и где су тренутни симболи заиста изнад нивоа онога што БЈР Србија представља.

Наравно, ови наши либерали јесу доста слободни, али још увек стидљивице мале, па не смеју предложити белу заставу. А она би вероватно била идеална застава такве Србије какву би они волели да виде.



p. s.
Белу заставу можеш истицати како коћеш, и вертикално, и хоризонтално, и на јарболу, и на штрику за веш, на пруту ако немаш шта друго, а она ће увек значити исто. Надам се да ћемо доживети време када ће се наши либерали аутовати и предложити белу заставу за симбол БЈР Србије.



Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1679
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Одг: Државна знамења Републике Србије
« Одговор #76 послато: Јул 22, 2017, 11:43:50 пре подне »
Некако сам рачунао СНС у првосрбијанце. Није ваљда одједном само јадни СРС остао тамо а сви остали постали нешто друго?
Зашто мислиш да сви који немају за кога да гласају имају исту политичку мисао па морају бити трећесрбијанци? Ја ето мислим да баш тих другосрбијанаца има јако пуно међу апстинентима.

СНС ти је једна интересна група; немају они идеологију.  :)
Елем, гласаш брате мили за онога ко ти делује најбоље.  :) Пред изборе узмеш па дооообро изучиш све партије, погледаш њихове клипове на Јутјубу, видиш како се боре у Скупштини, отприлике изучиш каква би Србија била да је они воде, и онда гласаш за оне који ти најбоље делују и који су најближи твом политичком ставу, без обзира на то шта ти други кажу.
Мада, мислим да је најбоље све време пратити политичку сцену; ја тако радим, и увек знам за кога бих гласао и ко је најбољи у свом раду и политичком деловању.
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5484
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Државна знамења Републике Србије
« Одговор #77 послато: Јул 22, 2017, 01:24:28 поподне »
СНС ти је једна интересна група; немају они идеологију.  :)
Елем, гласаш брате мили за онога ко ти делује најбоље.  :) Пред изборе узмеш па дооообро изучиш све партије, погледаш њихове клипове на Јутјубу, видиш како се боре у Скупштини, отприлике изучиш каква би Србија била да је они воде, и онда гласаш за оне који ти најбоље делују и који су најближи твом политичком ставу, без обзира на то шта ти други кажу.
Мада, мислим да је најбоље све време пратити политичку сцену; ја тако радим, и увек знам за кога бих гласао и ко је најбољи у свом раду и политичком деловању.

Jeдaн мoj пpиjaтeљ je дoбpo oпиcao кaкo ce глaca у Cpбa... Кaжe: "'90. гoдинa пoлa ceлa билo зa Дpaшкoвићa, a пoлa зa Шeшeљa. Нajвишe ce cвaђaлo пo cлaвaмa и иcпpeд пpoдaвницa. Кaд дoђу избopи и пpeбpoje глacoви, Mилoшeвић ocвojи 90%...". Taкo je и дaнac.


Некако сам рачунао СНС у првосрбијанце.


CНC je, кao штo нeкo peчe, poбнa кућa. Oнa лaвитиpa измeђу квaзи-пaтpиoтизмa и квaзи-нeoлибepaлизмa...

На мрежи НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8512
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Државна знамења Републике Србије
« Одговор #78 послато: Јул 22, 2017, 03:46:13 поподне »
Да, јасно ми је коју групацију видиш као другосрбијанце - ЛДП, ЛСВ, странке и појединце произашле из некадашњег Грађанског савеза... Мораш признати да имају прилично слабо упориште у гласачком телу да би се око њих уопште трцали. Оно што не знам је у коју Србију спадају проевропске умерене странке центра које су тренутно у опозицији, као што су оне које сам набројао. Оно што би СНС назвао "бивши режим".

Укратко - то су ублажени другосрбијанци. Ја чак више ценим Чанка, Чеду, Кораћа и остале јер они барем без икаквог устручавања говоре оно што им је на уму, не скривају се и не разблажују своју идеологију (јер мора се признати да је имају, за разлику од СНС-а нпр.), док ДС и остали помало разблажују своје ставове због бирачког тела и "кувања жабе", али у суштини они исто размишљају као и ови њихови радикалнији парњаци. Максима свих њих је "Европа (читај ЕУ) нема алтернативу", тако да њихова политичка "борба" са режимом дође на ово - приказаћу се странцима (ЕУ и САД) спремнијим да још више издам српске националне интересе и да направим још већу и задуженију колонију од Србије него режим, и онда ће ми они уделити коју мрвицу и подржати ме, а ускратити подршку режиму који већ ради исти посао. Још једном, Европа није ЕУ, која је један глобалистички пројекат банкстерских кругова са обе стране Атлантика, којој је циљ да уништи све европске националне суверенитете и милом или силом "уједини" све под једном глобалистичком, неолибералном заставом, којој би многи у оквиру те ЕУ такође видели леђа, нарочито њеној бирократији; постоје само про-ЕУ и анти-ЕУ, а не проевропски и антиевропски. Такође, ово не значи да, аутоматски ако сам ја анти-ЕУ, онда сам проруски настројен; нашем народу који воли да иде у крајности и за кога не постоји средина већ само црно или бело, десно или лево то углавном није лако да схвати, али што пре укапирамо да не треба бити ни про-ЕУ ни проруски већ просрпски, тек када се та степеница пређе, можда ће бити неке наде за нас. Толико о политици, више не бих о томе.
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Државна знамења Републике Србије
« Одговор #79 послато: Јул 22, 2017, 03:52:08 поподне »
Добро сад, иако је расправа закувана управо у таквим неким политичким круговима, ипак мислим да се исувише отишло дубоко у дискусију о политици.

Ако је и тема овај неозбиљан предлог, то свакако не значи да се треба поводити за њим и скретати у лавиритне домаће политичке сцене, јер озбиљно говорећи овакав иступ у некој нормалној земљи не би се ни узимао у обзир, а камоли да би се до у танчине о њему дискутовало.

Бакс је то негде добро прокоментарисао, има ко да устане у одбрану државне заставе, у то не сумњајмо! :)