Аутор Тема: Gligorijevic - Bijelo Polje  (Прочитано 1536 пута)

Ван мреже Blazhinho

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 101
Gligorijevic - Bijelo Polje
« послато: Октобар 04, 2019, 07:41:39 поподне »
Imam pretka (ili dvoje njih) koji bi trebalo da je iz sela Sebek kod Bijelog Polja (tako pise u izvoru - rodoslovu) dosao u Medjuluzje kod Mladenovca. Oni su 5 generacija iza mene, dakle navrndeda i navrnbaba, a zvali su se Ivan i Pelagija Gligorijevic. Moguce je da su oboje doseljenici, ako ne samo Ivan. U popisu Srbije iz 1863. pise da oboje imaju po 36 godina, pa bi, prema tome, trebalo da su rodjeni 1827. godine. Imali su i cerku Persu - moju cukunbabu, koja je rodjena 1861. Takodje, navodi se da imaju kucu na tudjem placu, sto bi trebalo da znaci da su se nedugo pre toga doselili. Da li neko zna nesto vise o ovom prezimenu - porodici i njihovim precima?
« Последња измена: Октобар 04, 2019, 07:49:48 поподне Blazhinho »

Ван мреже Деус Вулт

  • Ст. Рашка и Ст. Влах
  • Почетник
  • *
  • Поруке: 49
Одг: Gligorijevic - Bijelo Polje
« Одговор #1 послато: Децембар 28, 2021, 09:57:42 поподне »
Село Шебек не постоји, бар не у Бијелом Пољу одакле је већина Шебека која слави Ђурђевдан.
По њиховом предању, Шебеци су из Дробњака и потомци су Новице Церовића, што наравно не може бити истина.

Ван мреже CrmnicaKrnjice

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 87
Одг: Gligorijevic - Bijelo Polje
« Одговор #2 послато: Децембар 30, 2021, 01:47:23 пре подне »
Znam da ima gligorijevica u Kladovo i pričali su mi da su porijeklom iz cg,ali nisu znali iz kojeg kraja

Ван мреже Blazhinho

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 101
Одг: Gligorijevic - Bijelo Polje
« Одговор #3 послато: Децембар 31, 2021, 10:02:23 поподне »
Цитат
Znam da ima gligorijevica u Kladovo i pričali su mi da su porijeklom iz cg,ali nisu znali iz kojeg kraja

Hvala na odgovoru, ali to su, verovatno, neki drugi. Moj navrndeda je dobio prezime po ocu Gligoriju - Glisi, tako da nije bitno za istrazivanje. Mogao je da se preziva i Petrovic, Jovanovic, itd, isto bi bilo.