Аутор Тема: Birth Record From 1908 (and earlier) Pančevo  (Прочитано 184 пута)

Ван мреже MarkoM

  • Гост
  • *
  • Поруке: 2
Birth Record From 1908 (and earlier) Pančevo
« послато: Април 02, 2024, 07:53:16 пре подне »
Zdravo,
Thank you for the resources on this forum. I learned about my father's possible paternal ancestors who lived in Boljevci.
Using the consulate in Australia, I have been able to get the death certificate for my grandmother, which tells me her parent's name and that she was born in a village in Pančevo.

I would also like to obtain my grandmother's and her parents' birth certificates (assuming they were also born in this region).
I believe the Hungarians kept government birth records that were handed to Serbia in the 1920s.
Would these documents be available from the local government office or the Pančevo Archives?

I understand that obtaining records from Serbia on my father's paternal family will involve examining church records, which will probably require a trip to Serbia or hiring a genealogist.
Hvala

Здраво,
Хвала вам на ресурсима на овом форуму. Сазнао сам о могућим очевим прецима по оцу који су живели у Бољевцима.
У конзулату у Аустралији успео сам да добијем извод из матичне књиге умрлих за своју баку у којој пише како се зове њен родитељ и да је рођена у панчевачком селу.

Такође бих желео да добијем изводе из матичне књиге рођених моје баке и њених родитеља (под претпоставком да су и они рођени у овом региону).
Верујем да су Мађари водили државне матичне књиге рођених које су Србији предате 1920-их.
Да ли би ова документа била доступна у канцеларији локалне самоуправе или у Архиву Панчева?

Разумем да ће добијање података из Србије о породици мог оца укључивати испитивање црквених списа, што ће вероватно захтевати путовање у Србију или ангажовање генеалога.
Хвала

Ван мреже Делија

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1359
  • I2-PH908-Z16983>A493>A8741* (Никољдан, Панчево)
Одг: Birth Record From 1908 (and earlier) Pančevo
« Одговор #1 послато: Април 02, 2024, 08:03:04 пре подне »
Здраво ! Ја ти као Панчевац могу рећи да у архиву држе књиге од 1895-те па наниже, а све изнад 1895-те мораш ићи у општину и знати име и дпрезиме.особе за којом трагаш. Пиздрав !
Рацко Панчево 1764- Опово (1765-1790)- Црепаја (1790-1912)-Панчево

BigY DNK: Максим Животин Панчевац (1735-1784), Живота Поповић 1710-? : I2 PH908>Z16983>A493>A8741*

Мтднк : Јовановић-Бећаров Софија, Војка, Никољдан (1896): U5b1b1-b*

Ван мреже MarkoM

  • Гост
  • *
  • Поруке: 2
Одг: Birth Record From 1908 (and earlier) Pančevo
« Одговор #2 послато: Април 02, 2024, 10:13:31 пре подне »
Здраво ! Ја ти као Панчевац могу рећи да у архиву држе књиге од 1895-те па наниже, а све изнад 1895-те мораш ићи у општину и знати име и дпрезиме.особе за којом трагаш. Пиздрав !
Hvala, that's perfect. I have my grandmother's full name including maiden name, and date of birth so I'll email Pančevo City.  For her parents I'll go to the archives.

Хвала, то је савршено.  Имам пуно име моје баке са девојачким презименом и датумом рођења па ћу се јавити мејлом граду Панчеву.  За њене родитеље идем у архиву.