Аутор Тема: Обавештења уредништва  (Прочитано 54753 пута)

Синиша Јерковић

  • Гост
Обавештења уредништва
« послато: Новембар 14, 2013, 08:10:09 поподне »
Морао сам нажалост да покренем ову тему иако досад углавном није било разлога за то. Овдје ћемо углавном објављивати опомене или боље рећи објашњења учесницима форума због чега су њихови постови избрисани.


Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #1 послато: Новембар 14, 2013, 08:16:58 поподне »
Господину Младеновићу избрисан је већи број постова због дуготрајног затрпавања форума, несређеним , са других форума и сајтова ископираних текстова који не одговарају основној концепције форума, а то је да се на њему дискутује , а не да се објављују километри властитих текстова и објављују читаве књиге, на које , бар у случају господина Младеновића мало ко одговара. За такав концепт комуникације много је погоднији блог, па предлажем господину Младеновићу да отвори блог и да тамо постави своје текстове.

Друга опција је да своје текстове прије постављања на форум среди, да јасно дефинише теме за дискусије, не да поставља наслове својих текстова као тему за дискусију и поготово да не поставља исте ствари по неколико пута.

Ако и послије ове опомене г. Младеновић настави са досадашњом праксом, биће удаљен са форума.


Мирослав Младеновић

  • Гост
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #2 послато: Новембар 14, 2013, 10:23:35 поподне »
Dnevni list Danas | Dijalog | Kuda to ide moja Srbija!
www.danas.rs/danasrs/.../kuda_to_ide_moja_srbija.46.html?news... - Кеширано
18 јан 2011 ... Autor: Miroslav B. Mladenović Mirac. Ova država je potpuno uništena: ekonomski , moralno - sistem vrednosti srozan je do dna. Uništena je ...
http://www.danas.rs/danasrs/dijalog/kuda_to_ide_moja_srbija.46.html?news_id=207894

Мирослав Младеновић

  • Гост
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #3 послато: Новембар 16, 2013, 09:43:14 пре подне »

Скорашње поруке
Пре 1 дан ... Скорашње поруке. ... Autor: Miroslav B. Mladenović Mirac. Ova država je potpuno uništena: ... Започео млађо - Последња порука млађо.
www.poreklo.rs/forum/index.php?action=recent

Скорашње поруке
Пре 1 дан ... Скорашње поруке. ... Autor: Miroslav B. Mladenović Mirac. ... Господину Младеновићу избрисан је већи број постова због дуготрајног ...
www.poreklo.rs/forum/index.php?action=recent
http://www.poreklo.rs/forum/index.php?action=recent


Ван мреже Петровић Мађер

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 118
  • I2-PH908
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #4 послато: Новембар 20, 2013, 07:57:16 поподне »
Када посећујем овај форум са главне странице кликнем на "Погледајте најсвежије поруке на форуму". Одмах се види шта има ново. Међутим то постаје бескорисно ако се непрестано заредом објављују одломци или читаве књиге, рукописи, песме, итд. Дајте, скупите те колекције на једно место, па просто ставите линк.

Pribislav

  • Гост
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #5 послато: Новембар 20, 2013, 08:29:21 поподне »
Када посећујем овај форум са главне странице кликнем на "Погледајте најсвежије поруке на форуму". Одмах се види шта има ново. Међутим то постаје бескорисно ако се непрестано заредом објављују одломци или читаве књиге, рукописи, песме, итд. Дајте, скупите те колекције на једно место, па просто ставите линк.

+1

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #6 послато: Новембар 20, 2013, 10:41:55 поподне »
Када посећујем овај форум са главне странице кликнем на "Погледајте најсвежије поруке на форуму". Одмах се види шта има ново. Међутим то постаје бескорисно ако се непрестано заредом објављују одломци или читаве књиге, рукописи, песме, итд. Дајте, скупите те колекције на једно место, па просто ставите линк.

Управо због тога је и Мирославу била изречена опомена на коју се он колико видим у потпуности оглушио и наставио по старом. И ја такође прегледам најсвјежије теме управо на тај начин и да би дошао до прве свјеже теме, морам да прођем кроз некад и преко десет Мирослављевих текстова, која су већина ископирана са других сајтова и без икаквог реда и смисла набацана на форум.

Због тога ћу све последње поруке г. Младеновића поново да обришем, а следећи пут нећу брисати поруке, већ ћу искључити г. Младеновића са форума.

Мирослав Младеновић

  • Гост
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #7 послато: Новембар 21, 2013, 11:23:10 пре подне »
 
Аутор   Тема: Narodni običaji i verovanja u vlasotinačkoм kraju  (Прочитано 61356 пута)
0 чланова и 2 гостију прегледају ову тему.
Miroslav Mladenovic nasta
члан
   
  Ван мреже

Организација:
Osnovna skola
Име и презиме:
Miroslav Mladenovic
Поруке: 57
   
Narodni običaji i verovanja u vlasotinačkoм kraju
« у: 21.28 ч. 10.11.2007. »





Narodni običaji i verovanja u vlasotinačkoм kraju - Вокабулар
www.vokabular.org/foruм/index.php?topic=1547.0 - Кеширано - Слично
Srpski jezik - Vokabular foruм .... reference: Ciglarstvo u našeм kraju, autor Miroslav Mladenović Mirac .... Na božić uzne se krst iz vodu -kad budu vodice i zajde se crkva s barjak i idu .... Zabeleženo u seliмa oko Vlasotinca-Gornji deo Povlasinja 1976. godine Zabeležio Miroslav мladenović lokalni etnolog
http://www.vokabular.org/foruм/index.php?topic=1547.0 )

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #8 послато: Новембар 21, 2013, 12:22:44 поподне »
Мирославе,

инаћење на овај начин је потпуно бесмислено.

Биће вам онемогућено постављање порука на рок од 30 дана.

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #9 послато: Новембар 21, 2013, 12:36:44 поподне »

Аутор   Тема: Narodni običaji i verovanja u vlasotinačkoм kraju  (Прочитано 61356 пута)
0 чланова и 2 гостију прегледају ову тему.
Miroslav Mladenovic nasta
члан
   
  Ван мреже

Организација:
Osnovna skola
Име и презиме:
Miroslav Mladenovic
Поруке: 57
   
Narodni običaji i verovanja u vlasotinačkoм kraju
« у: 21.28 ч. 10.11.2007. »





Narodni običaji i verovanja u vlasotinačkoм kraju - Вокабулар
www.vokabular.org/foruм/index.php?topic=1547.0 - Кеширано - Слично
Srpski jezik - Vokabular foruм .... reference: Ciglarstvo u našeм kraju, autor Miroslav Mladenović Mirac .... Na božić uzne se krst iz vodu -kad budu vodice i zajde se crkva s barjak i idu .... Zabeleženo u seliмa oko Vlasotinca-Gornji deo Povlasinja 1976. godine Zabeležio Miroslav мladenović lokalni etnolog
http://www.vokabular.org/foruм/index.php?topic=1547.0 )


Мирославе, мислим да овај број посета није реалан (61356). Овде можете видети право стање:

http://www.poreklo.rs/forum/index.php?board=39.0

Слажем се са осталима да је потребно мало више реда у Вашим текстовима. Нисам за радикалне мере као што је избацивање са сајта и слично, али покушајте да направите хронологију Ваших текстова, све лепо "упакујете" и онда објавите.

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #10 послато: Март 22, 2015, 01:45:40 поподне »
Због игнорисања упозорења модератора и постављања истих садржаја на све подфоруме и теме, опомена Крсти.

Сљедеће опомене неће бити, већ ће услиједити забрана на одређени период.

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #11 послато: Новембар 01, 2015, 09:04:55 поподне »
Члану Sasa123 забрањен је приступ форуму на 5 дана, због игнорисања двије опомене у вези са свођењем расправе на лична препуцавања.

Исто ће се поступити и према осталим члановима који на сличан начин буду дјеловали.

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #12 послато: Април 17, 2016, 11:23:46 пре подне »
Поштовани,

У наредном периоду, доћи ће до преуређивања појединих дијелова форума, па је могуће да неке теме буду премејештене или спојене. Да не би било жалби типа: Моја тема је избрисана, унапријед обавјештавам да ништа неће бити брисано.

Замолио бих такође чланове форума који су постављали фотографије, на којима су линкови попуцали да убудуће користе поузданије сајтове за постављање слика, као што су postimg или слично, јер имамо доста тема са квалитетним текстовима, који се позивају на фотографије које више не постоје.

 Циљ је свих нас да форум буде што прегледнији, зато покушајте да испратите наслове тема  да већ приликом постављања теме, смјестите тему на право мјесто. (ово говорим и за себе, јер и ја често одлутам од теме)

Захваљујем свима на доприносу темама, јер је и овај форум заједнички рад и велика база података.

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #13 послато: Април 21, 2016, 03:21:28 поподне »
На форуму је избрисана опција могућности давања плусева и минуса члановима.

Разлог?

Више штете него користи.

Ван мреже Жика

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 579
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #14 послато: Април 21, 2016, 04:59:29 поподне »
Јел има шансе да само име корисника без броја порука стоји?

Ван мреже aleksandar I

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 974
  • I2-Z16982
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #15 послато: Април 29, 2016, 11:21:25 пре подне »
Јутрос сам се пријатно изненадио када ме је дочекала торта. Хвала лијепо на честитци за рођендан ;D

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #16 послато: Јун 01, 2016, 12:36:09 поподне »
Пошто је расправа по ко зна који пут отишла у погрешном правцу, а да ствари не би измакле контроли, закључао сам тему о Вуку Караџићу,а у тој теми и у оној о Македонцима побрисао добар дио постова ( не гледајући ко је ко). Главни критеријум за брисање постова био је прелазак на ниво личних увреда (можда су неке старије и остале, али немам сад времена да прегледавам цијелу тему)

Тако ћу чинити и убудуће, па на вријеме упозоравам. Претпостављам да ће бити доста оних који ће се жалити.

Ван мреже Тимар

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 685
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #17 послато: Јун 02, 2016, 12:21:42 пре подне »
Пошто је расправа по ко зна који пут отишла у погрешном правцу, а да ствари не би измакле контроли, закључао сам тему о Вуку Караџићу,а у тој теми и у оној о Македонцима побрисао добар дио постова ( не гледајући ко је ко). Главни критеријум за брисање постова био је прелазак на ниво личних увреда (можда су неке старије и остале, али немам сад времена да прегледавам цијелу тему)

Тако ћу чинити и убудуће, па на вријеме упозоравам. Претпостављам да ће бити доста оних који ће се жалити.
Изненађен сам оваквим потезом  господина Синише. Значи о некоме се може писати што год ко пожели, а о некоме, само све најбоље.
 

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #18 послато: Јун 04, 2016, 05:27:10 поподне »
Ранко, и теби одговарам да ни овај текст нисам писао ја, него други, којима је то и посао, који су боље упућени у тему. Ја сам га само издвојио и поставио. Друго, ти си економиста и практичар. Живиш за данас, а како је било некад, то те сад поготово не занима. А требало би, јер си и ти део овог рода.

Војиславе, као модератор скенуо бих вам пажњу на чињеницу да је ово ипак форум, те да се од учесника форума очекује да више сами говоре и размењују своја размишљања са другима, него да постављају радове других, које понекад можемо коментарисати, али који објективно углавном нису интересантни, ако нису став и реч самог форумаша, наравно, не рачунајући ту дискусије кад се позивамо на неке радове и дела, али опет препуштајући другима да више о том читају на местима изван форума, на тај начин не затрпавајући форум сувишним материјалима.

Форум је као што му и само име каже, место за разговор и расправу, а туђи текстови са интернета и везице саме, нису довољан мотив да се неко заинтересује за тему, тако да би много пожељније било да поделите нека ваша размишљања, а позивајући се евентуално на везице које сте ових дана постављали, него да остављате саму везицу иза које нико не може схватити поенту теме.

Ако некад имате нешто да препоручите, онда увек то укратко образложите, чисто да задржимо ту дискусиону форму.

Срдачно,
Amicus
« Последња измена: Јун 04, 2016, 05:28:58 поподне Amicus »



Ван мреже vojislav.ananic

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1382
Одг: Обавештења уредништва
« Одговор #19 послато: Јун 04, 2016, 06:34:46 поподне »
Све уреду, Amicus! Ево, да Вас више не засипам мојим неинтересантним прилозима, чији је циљ и био да изазову коментаре посетилаца форума, да Вам не заузим простор, као неистомишљеник многих, јер код Вас на форуму изгледа да морају сви мислити исто, ја се склањам да не сметам, као што сам то учинио и код "Порекла" где ми је објављено 1.069 прилога плус безброј података о српским именима. Колико сам запазио, нисам једини који Вас је напустио.
Желим Вам свима пуно успеха у будућем раду и свако добро у животу. Хвала на сарадњи.
Срдачно Вас све поздрављам.
Ваш дугогодишњи сарадник Војислав