Вјера и култура Срба > Традиционална култура

Повезивање "словенства" с нацизмом

(1/8) > >>

Бакс:
Не знам да ли је ико приметио, али мени све више у очи пада чињеница да све више људи повезује "старословенство" с нацизмом. Вероватно нисам добро објаснио, па ћу дати примере.
Све чешће на интернету примећујем разне људе са именима Аркона, Рујан, Перун, Световид, који постављају или лајкују видео-клипове или приче које имају везе с Хитлером, нацизмом, који величају национал-социјализам... Како ти људи успевају да повежу то двоје? Није ми јасан тај ментални склоп. Тако нешто се јако често може наћи на јутјубу, али ни остали форуму не мањкају тога (хвала Богу, тога овде нема). Да ли ти људи знају колико је нацизам био анти-словенски и да је Словене посматрао као нижу расу, или се понашају као Милогорци који знају да су Петровић-Његоши били велики Срби, па одлучују да то свесно избегну јер им се не уклапа у наратив?

Знам да су то углавном млади и (па, добро, рећи ћу јер је истина) глупи људи, али какав је то ментални склоп који успева да повеже Световида с нацизмом?

Да ли је можда реч о нашим нео-нацистима који завиде Германима на њиховој митологији, па по принципу "и ми коња за трку имамо" покушавају да на силу повежу нешто наше с нечим њиховим да би се осећали што блискији њима?

Brđanin:
Мислим да је ово задње што си навео. комплекс ниже вриједности.

Небојша:

--- Цитат: Brđanin  Октобар 26, 2016, 02:08:25 поподне ---Мислим да је ово задње што си навео. комплекс ниже вриједности.

--- Крај цитата ---

И мени се чини да је то дефиниција ове појаве у Срба. :)

Селаковић:
Вас двојица то не разумете јер сте Е1б хаплогрупа, па зато. Ми Словени добро знамо који беху наши богови и наша прапостојбина у Индији ... или беше на Кавказу. Чек, или беше код дунавске Троје, заправо, на ушћу Неретве у Јадран. Не, сад сам се сетио, у питању је Атлантида била.  ;D

Шалу на страну. Мислим да је то "наци-паганство", које нам је познато из прошлог века, само преузето сада од стране клинаца Словена, јер објективно сви они живе у бившим комунистичким земљама, у којима се хришћанство уништавано, а онда је после пада комунизма дошло доба за преокрет од 180 степени. Онда су пригрили поново хришћанство (хвала Богу) али на мало вулгаран начин, који у екстрему поновног враћања религији води у то словенско паганство; и пригрлили оно што су их деценијама учили да је непријатељ комунизма - нацизам. Имали су на кога да се угледају са тим идеолошким моделом. Поврх свега, трнзиционе земље постадоше сиромашне неоколоније Запада, а део необразоване словенске младежи, којој је очигледно потребно да се осећа да припада "јаком" народу и "јакој" држави, сада се кити словенском паганштином као неким штитом. Млади немају праве узоре нити, хајде да кажем, неку "искрену" идеологију на коју да се угледају, сем Евра и Долара.     

 

Бакс:

--- Цитат: Селаковић  Октобар 26, 2016, 02:27:04 поподне ---Вас двојица то не разумете јер сте Е1б хаплогрупа, па зато. Ми Словени добро знамо који беху наши богови и наша прапостојбина у Индији ... или беше на Кавказу. Чек, или беше код дунавске Троје, заправо, на ушћу Неретве у Јадран. Не, сад сам се сетио, у питању је Атлантида била.  ;D

Шалу на страну. Мислим да је то "наци-паганство", које нам је познато из прошлог века, само преузето сада од стране клинаца Словена, јер објективно сви они живе у бившим комунистичким земљама, у којима се хришћанство уништавано, а онда је после пада комунизма дошло доба за преокрет од 180 степени. Онда су пригрили поново хришћанство (хвала Богу) али на мало вулгаран начин, који у екстрему поновног враћања религији води у то словенско паганство; и пригрлили оно што су их деценијама учили да је непријатељ комунизма - нацизам. Имали су на кога да се угледају са тим идеолошким моделом. Поврх свега, трнзиционе земље постадоше сиромашне неоколоније Запада, а део необразоване словенске младежи, којој је очигледно потребно да се осећа да припада "јаком" народу и "јакој" држави, сада се кити словенском паганштином као неким штитом. Млади немају праве узоре нити, хајде да кажем, неку "искрену" идеологију на коју да се угледају, сем Евра и Долара.   

--- Крај цитата ---

Да. И рекао бих да сем тога има и неких који све гледају као црно-бело. Дакле, комунизам је био црн, и сада када смо против комунизма, прихватићемо све што није комунизам, и онда од тога направити један бућкуриш. Дакле, по њима, бело је све што није комунизам, и онда се у исти кош стављају српство, нацизам, митологија, итд. На крају добијете словенске пагане, који подржавају Хитлера, подржавају Дражу, а ниђе везе између та три.

А најсмешније ми је што се сви ови здушно "боре" против усташа.  ;D ;D

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

Иди на пуну верзију