Аутор Тема: Етногенеза Словена, Срба и хаплогрупе  (Прочитано 870 пута)

Ван мреже Srkaaa

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 74
Етногенеза Словена, Срба и хаплогрупе
« послато: Април 14, 2023, 08:05:53 пре подне »
Данас, колико сам ја као заинтересовани лаик за генетику упућен, мислим да важи теорија да се почетак етногенезе пра-словена поклапа са спајањем хаплогрупа Р1а са И2а. Да ли је то тачно, и колико? Да ли се и хаплогрупа е1б може повезати са етногенезом Словена?

Ван мреже filipi

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1141
  • I-CTS10228_Y4882_A1328*
Одг: Етногенеза Словена, Срба и хаплогрупе
« Одговор #1 послато: Април 14, 2023, 12:07:21 поподне »
Данас, колико сам ја као заинтересовани лаик за генетику упућен, мислим да важи теорија да се почетак етногенезе пра-словена поклапа са спајањем хаплогрупа Р1а са И2а. Да ли је то тачно, и колико? Да ли се и хаплогрупа е1б може повезати са етногенезом Словена?
Nije to tako jednostavno. Moras prvo naučiti nešto o filogenetskim stablima R1a i I2a. Samo određene grane su učestvovale u etnogenezi Slovena npr. kada je u pitanju I2a samo je grana I2-Y3120 dio slovenske etnogenezie.Nemoj biti lijen, imas na forumu više tema vezano za ovo sto te interesuje i na netu.

Ван мреже barbarylion

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1122
  • I2-PH908>Y56203
Одг: Етногенеза Словена, Срба и хаплогрупе
« Одговор #2 послато: Мај 01, 2024, 10:38:48 поподне »
Obzirom da tema o Hrvatima ne radi sledeći tekst postaviću ovde.

Naiđoh na određene tvrdnje

  Interestingly, many ethnic Poles in the regions of Malopolska seem to have preserved a White Croatian identity up to the 1800s. According to United States immigration records, 100,000 Poles who hailed from the Krakow region listed their ethnicity as “White Croats”. Even the mother of our venerable St. Karol Wojtyla (Pope John Paul the 2nd), was listed as a White Croatian.           

Nisam naišao koji izvor podupire ove tvrdnje, stoga me zanima mišljenje nekoga stručnijeg da li je ovakva tvrdnja utemeljena na istini? Mislim da je korisnik koji je ovo postavljao imao na umu Franciska Dvornika koji se baš potrudio oko hrvatskog pitanja ;)

Ван мреже barbarylion

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1122
  • I2-PH908>Y56203
Одг: Етногенеза Словена, Срба и хаплогрупе
« Одговор #3 послато: Мај 02, 2024, 01:31:34 пре подне »
Meni svakako deluje pomalo suludo i prvi put čujem za 100 000 migranata iz Poljske koji su se navodno izjašnjavali kao beli Hrvati, ako se neko susreo sa ovakvim informacijama ranije, ili je ustanovio da se radi o neproverenoj informaciji ili propagandi bilo bi dobro da pomogne da se i ovde to napiše. Ja neću ništa napisati, jet nisam upoznat sa ovim uopšte, ali ako je reč o još jednoj podvali ili nečijoj maštariji, onda je to strašno jer se Poljaci služe tim informacijama u debatama, shavatajući krajnje ozbiljno i vrlo često to ističu kada objašnjavaju svoje poreklo i etnogenezu Poljaka.

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7277
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Етногенеза Словена, Срба и хаплогрупе
« Одговор #4 послато: Мај 02, 2024, 01:59:04 пре подне »
Obzirom da tema o Hrvatima ne radi sledeći tekst postaviću ovde.

Naiđoh na određene tvrdnje

  Interestingly, many ethnic Poles in the regions of Malopolska seem to have preserved a White Croatian identity up to the 1800s. According to United States immigration records, 100,000 Poles who hailed from the Krakow region listed their ethnicity as “White Croats”. Even the mother of our venerable St. Karol Wojtyla (Pope John Paul the 2nd), was listed as a White Croatian.           

Nisam naišao koji izvor podupire ove tvrdnje, stoga me zanima mišljenje nekoga stručnijeg da li je ovakva tvrdnja utemeljena na istini? Mislim da je korisnik koji je ovo postavljao imao na umu Franciska Dvornika koji se baš potrudio oko hrvatskog pitanja ;)
Кад би макар линк поставио

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7277
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Етногенеза Словена, Срба и хаплогрупе
« Одговор #5 послато: Мај 02, 2024, 02:01:35 пре подне »
Meni svakako deluje pomalo suludo i prvi put čujem za 100 000 migranata iz Poljske koji su se navodno izjašnjavali kao beli Hrvati, ako se neko susreo sa ovakvim informacijama ranije, ili je ustanovio da se radi o neproverenoj informaciji ili propagandi bilo bi dobro da pomogne da se i ovde to napiše. Ja neću ništa napisati, jet nisam upoznat sa ovim uopšte, ali ako je reč o još jednoj podvali ili nečijoj maštariji, onda je to strašno jer se Poljaci služe tim informacijama u debatama, shavatajući krajnje ozbiljno i vrlo često to ističu kada objašnjavaju svoje poreklo i etnogenezu Poljaka.
Они ако су се хипотетички тако изјаснили, тако би их и уписале имиграционе власти, а не као Пољаке. Да ли заиста мислиш да је било тзв "белохрватских" миграната у Америку?. Почињем да сумњам да си хрватски трол колико износиш постова о Хрватима и колико тражиш мишљење о својим сумњама везано за њих :)
Шта пише на овом замагљеном грбу на слици профила?
« Последња измена: Мај 02, 2024, 02:07:16 пре подне ДушанВучко »

Ван мреже barbarylion

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1122
  • I2-PH908>Y56203
Одг: Етногенеза Словена, Срба и хаплогрупе
« Одговор #6 послато: Мај 02, 2024, 02:07:17 пре подне »
Они ако су се хипотетички тако изјаснили, тако би их и уписале имиграционе власти, а не као Пољаке. Да ли заиста мислиш да је било тзв "Белохрватских" миграната у Америку?. Почињем да сумњам да си хрватски трол колико износиш постова о Хрватима и колико тражиш мишљење о њима :)

https://www.quora.com/Is-there-any-evidence-for-Polish-noble-origin-in-the-ancient-Sarmatians-tribe

Očito ovaj koji iznosi to mišljenje deluje da zaista veruje u to?
Plus, rekao bih da to piše Poljak, koji se toga dotiče usput.

Daleko sam ja od toga, ja sam baš suprotno od toga, ja samo hoću da nam se ne ponavlja slučaj ,,crvena hrvatska". Želim da znamo sa kime imamo posla i sa koliko rezerve treba sve uzimati u obzir. Smatram da su takve stvari opasne, pogledaj šta je proizašlo iz pisanija raznih starčevića i ostale kamarile.

Na mom profilu? Grb Kosača. To i piše.
« Последња измена: Мај 02, 2024, 02:09:18 пре подне barbarylion »

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7277
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Етногенеза Словена, Срба и хаплогрупе
« Одговор #7 послато: Мај 02, 2024, 02:11:35 пре подне »
https://www.quora.com/Is-there-any-evidence-for-Polish-noble-origin-in-the-ancient-Sarmatians-tribe

Očito ovaj koji iznosi to mišljenje deluje da zaista veruje u to?
Plus, rekao bih da to piše Poljak, koji se toga dotiče usput.

Daleko sam ja od toga, ja sam baš suprotno od toga, ja samo hoću da nam se ne ponavlja slučaj ,,crvena hrvatska". Želim da znamo sa kime imamo posla i sa koliko rezerve treba sve uzimati u obzir. Smatram da su takve stvari opasne, pogledaj šta je proizašlo iz pisanija raznih starčevića i ostale kamarile.

Na mom profilu? Grb Kosača. To i piše.
Немој онда да се бринеш, није то "од јуче"  ;)

Ван мреже barbarylion

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1122
  • I2-PH908>Y56203
Одг: Етногенеза Словена, Срба и хаплогрупе
« Одговор #8 послато: Мај 02, 2024, 02:14:17 пре подне »
Poenta ovoga posta jeste da očito neko ko je samouveren i upoznat sa istorijom Poljaka piše takve stvari u zbilji.
Ma koliko suludo da deluje, smatram da nema ničeg lošeg u razbijanju raznoraznih falsifikata i fabrikata.
Istorija nas uči da smo tu često bili vrlo nespretni.
Mene nije mrzelo izneti to, ne vdiim problem ni da to ukratko ,,razbijemo" i označimo kao laž, za slučaj da se neko drugi susretne sa time.

Ван мреже barbarylion

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1122
  • I2-PH908>Y56203
Одг: Етногенеза Словена, Срба и хаплогрупе
« Одговор #9 послато: Мај 02, 2024, 02:16:00 пре подне »
Немој онда да се бринеш, није то "од јуче"  ;)

Ne znam, ja ne mogu ostati imun na takve izjave.
Smatram to štetnim i opasnim.

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7277
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Етногенеза Словена, Срба и хаплогрупе
« Одговор #10 послато: Мај 02, 2024, 02:22:56 пре подне »
https://www.quora.com/Is-there-any-evidence-for-Polish-noble-origin-in-the-ancient-Sarmatians-tribe


Да, али ово је само пост на форуму, без навођења извора . Не треба од свачије хипотезе на неком форуму правити дискусију и узбуну
« Последња измена: Мај 02, 2024, 02:25:12 пре подне ДушанВучко »

Ван мреже barbarylion

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1122
  • I2-PH908>Y56203
Одг: Етногенеза Словена, Срба и хаплогрупе
« Одговор #11 послато: Мај 02, 2024, 02:27:49 пре подне »
Да, али ово је само пост на форуму, без навођења извора . Не треба од свачије хипотезе на неком форуму правити дискусију и узбуну

Slažem se, ne znam kako je to izgledalo sa strane.
Ja sam samo u tom momentu video nešto za šta niko normalan ne bi pomislio da je istina, a opet se iznosi sa takvom lakoćom da me zbunilo skroz. Jedina misao mi je bila da to prodiskutujemo i označimo kao laž.

Ako ova diskusija nije pogodna za forum, neka urednik slobodno obriše, nije mi bila namera da stvorim nikakvu konfuziju.
« Последња измена: Мај 02, 2024, 02:35:23 пре подне barbarylion »