Аутор Тема: Српски ДНК пројекат на FTDNA  (Прочитано 188643 пута)

Ван мреже Exiled

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2394
  • ПХ908>А20333>FT14649>FT175994
Одг: Српски ДНК пројекат на FTDNA
« Одговор #480 послато: Август 10, 2020, 10:41:57 поподне »
На Српски ФТДНА пројекат се данас учланио Дошљак, који није назначио мјесто поријекла и крсну славу. Колико се сјећам, презиме Дошљак би требало бити јединствено и припадати роду из Берана који по предању припада Ровчанима, славе св. Луку. Међутим, резултат Y-ДНК теста (37 маркера) указује на Братоножиће, односно на хаплогрупу Q-L275>M378>L245>Y2209>BZ3000>FT42424 . При томе је Дошљак прилично близак Добрашиновићу из Заостра код Берана, само 2 маркера разлике на 37.

Ако је присутан на форуму, добро би било да се јави и саопшти детаљније податке о поријеклу.
Велиђе,Беране,Лучиндан

Ван мреже Владимир Бојановић

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1360
  • I2>PH908>Y52621>FT190799 Лимски (Тарски) Никшић
Одг: Српски ДНК пројекат на FTDNA
« Одговор #481 послато: Август 10, 2020, 10:55:28 поподне »
Међутим, резултат Y-ДНК теста (37 маркера) указује на Братоножиће, односно на хаплогрупу Q-L275>M378>L245>Y2209>BZ3000>FT42424 .
Штета..

Ван мреже Exiled

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2394
  • ПХ908>А20333>FT14649>FT175994
Одг: Српски ДНК пројекат на FTDNA
« Одговор #482 послато: Август 10, 2020, 11:24:33 поподне »
На Српски ФТДНА пројекат се данас учланио Дошљак, који није назначио мјесто поријекла и крсну славу. Колико се сјећам, презиме Дошљак би требало бити јединствено и припадати роду из Берана који по предању припада Ровчанима, славе св. Луку. Међутим, резултат Y-ДНК теста (37 маркера) указује на Братоножиће, односно на хаплогрупу Q-L275>M378>L245>Y2209>BZ3000>FT42424 . При томе је Дошљак прилично близак Добрашиновићу из Заостра код Берана, само 2 маркера разлике на 37.

Ако је присутан на форуму, добро би било да се јави и саопшти детаљније податке о поријеклу.
Ја им избројах само једну разлику и то на 576 који је бржи,тако да су врло вјероватно јако близак род. За Добрашиновиће се наводи да су у Васојевиће дошли из Братоножића а да су им род Бисмиљаци из Б.Поља. Јес да је предање пало али се и брзо до решења дошло. Честитке Дошљаку🙂

Ван мреже Bdobrasinovic

  • Гост
  • *
  • Поруке: 5
Одг: Српски ДНК пројекат на FTDNA
« Одговор #483 послато: Август 11, 2020, 06:25:31 поподне »
Kontaktirao me je Došljak, javice se i na forumu. I mene zanima gde nam se rod preklapa. Hvala svima na pomoći, biće dosta novina kod njega, a možda ispadnu i Bratonozici na kraju


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ван мреже Exiled

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2394
  • ПХ908>А20333>FT14649>FT175994
Одг: Српски ДНК пројекат на FTDNA
« Одговор #484 послато: Август 11, 2020, 06:51:52 поподне »
Kontaktirao me je Došljak, javice se i na forumu. I mene zanima gde nam se rod preklapa. Hvala svima na pomoći, biće dosta novina kod njega, a možda ispadnu i Bratonozici na kraju


Sent from my iPhone using Tapatalk
Одлично,сад само цепајте даље.У озбиљној сте позицији да направите јак помак.Срећно...

Ван мреже Boris 21

  • Гост
  • *
  • Поруке: 4
Одг: Српски ДНК пројекат на FTDNA
« Одговор #485 послато: Август 12, 2020, 03:44:03 поподне »
На Српски ФТДНА пројекат се данас учланио Дошљак, који није назначио мјесто поријекла и крсну славу. Колико се сјећам, презиме Дошљак би требало бити јединствено и припадати роду из Берана који по предању припада Ровчанима, славе св. Луку. Међутим, резултат Y-ДНК теста (37 маркера) указује на Братоножиће, односно на хаплогрупу Q-L275>M378>L245>Y2209>BZ3000>FT42424 . При томе је Дошљак прилично близак Добрашиновићу из Заостра код Берана, само 2 маркера разлике на 37.

Ако је присутан на форуму, добро би било да се јави и саопшти детаљније податке о поријеклу.
Поздрав свима. Ето стигли су резултати. Нисам изненађен, али сад, неко моје предање пада у воду. Ми смо из села Вeлиђе код Берана, крсна слава Лучиндан. По предању дошли из Роваца oд рода Булатовића у Велиђе око 1800 године. То је оно што знам из књиге Јеремијe Дошљака. Али ови резултати очигледно дају неко друго стање. Углавном настављам са истраживањем, па се надам да ћемо ускоро имати неке нове информације.

Ван мреже drajver

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5122
Одг: Српски ДНК пројекат на FTDNA
« Одговор #486 послато: Август 24, 2020, 08:45:53 пре подне »
Петровић, Стевањдан, Горњи Комрен, Ниш

Припада хаплогрупи I2-PH908. Урађено 111 маркера, чекају се резултати BigY700

Хаплотип прилично модалан, од карактеристичних вриједности посједује: DYS460=11, DYS632=19 и DYS712=27. Упада у групу 561=16, 557=16.

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Српски ДНК пројекат на FTDNA
« Одговор #487 послато: Август 24, 2020, 08:49:41 пре подне »
Петровић, Стевањдан, Горњи Комрен, Ниш

Припада хаплогрупи I2-PH908. Урађено 111 маркера, чекају се резултати BigY700

Хаплотип прилично модалан, од карактеристичних вриједности посједује: DYS460=11, DYS632=19 и DYS712=27. Упада у групу 561=16, 557=16.

То је изгледа Петровић из ДНК пројекта (Црна Трава). Убацио сам му ових 111 маркера и уписао право место порекла.

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5481
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Српски ДНК пројекат на FTDNA
« Одговор #488 послато: Август 24, 2020, 08:54:04 пре подне »
Петровић, Стевањдан, Горњи Комрен, Ниш

Припада хаплогрупи I2-PH908. Урађено 111 маркера, чекају се резултати BigY700

Хаплотип прилично модалан, од карактеристичних вриједности посједује: DYS460=11, DYS632=19 и DYS712=27. Упада у групу 561=16, 557=16.

Сва је прилика да припада FT16449.  Петровић је радио панел преко Yseq-a и био је негативан на све гране испод PH908. У панелу нема још неких грана, попут FT138628, коју деле Мечков и Male (Србин). И поред специфичних вредности које имају ова двојица, овај СНП ми је и даље фаворит за Петровића.

Мислим да је DYS632=9, а не 19.
« Последња измена: Август 24, 2020, 09:23:13 пре подне Милош »

Ван мреже Неродимац

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 627
Одг: Српски ДНК пројекат на FTDNA
« Одговор #489 послато: Август 24, 2020, 02:48:18 поподне »
Како изгледа имаћемо ми још доста подрагана ПХ908.

Ван мреже Предраг Гојковић

  • Члан Друштва
  • Шегрт
  • *****
  • Поруке: 82
Одг: Српски ДНК пројекат на FTDNA
« Одговор #490 послато: Август 28, 2020, 12:07:21 поподне »
Ne znam dali je pravo mjesto da pisem o ovom falsifikatu i lazima od Andjelka Djermeka, na kraju krajeva nije ni bitno. Naime , on je na svom grafickom prikazu P37 hg , postavljenom na forumu I2a projekta na FTDNA , naveo sve arheoloske lokalitete gdje su pronadjeni kosturi sa P37 SNP-om. Za sve lokalitete je naveo i tacnu drzavu gdje se nalaze. Samo je za Starcevo stavio da je u Hrvatskoj , a lokalitet Padinu je ostavio bez napisane drzave. Dobio je za svoj uradak cak 34 lajkova , ima i Srba medju lajkasima. Drugi put bi zamolio da dobro proucite gdje stavljate lajk. Ovo sto je on napravio je prava sramota i velika obmana.

Ван мреже Exiled

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2394
  • ПХ908>А20333>FT14649>FT175994
Одг: Српски ДНК пројекат на FTDNA
« Одговор #491 послато: Август 28, 2020, 12:16:20 поподне »
Ne znam dali je pravo mjesto da pisem o ovom falsifikatu i lazima od Andjelka Djermeka, na kraju krajeva nije ni bitno. Naime , on je na svom grafickom prikazu P37 hg , postavljenom na forumu I2a projekta na FTDNA , naveo sve arheoloske lokalitete gdje su pronadjeni kosturi sa P37 SNP-om. Za sve lokalitete je naveo i tacnu drzavu gdje se nalaze. Samo je za Starcevo stavio da je u Hrvatskoj , a lokalitet Padinu je ostavio bez napisane drzave. Dobio je za svoj uradak cak 34 lajkova , ima i Srba medju lajkasima. Drugi put bi zamolio da dobro proucite gdje stavljate lajk. Ovo sto je on napravio je prava sramota i velika obmana.
Ево ја сам лајково,нисам обраћо пажњу на то што говорите,више сам то радио због труда који је човјек уложио.Да ли иза тога стоји нека хрватска подвала стварно не бих знао а ако мислите да треба ви му тамо скрените пажњу на "пропусте" па видите шта ће вам рећи Немојте нас одмах оптуживати за велеиздају...

Ван мреже drajver

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5122
Одг: Српски ДНК пројекат на FTDNA
« Одговор #492 послато: Август 28, 2020, 12:20:30 поподне »
Ne znam dali je pravo mjesto da pisem o ovom falsifikatu i lazima od Andjelka Djermeka, na kraju krajeva nije ni bitno. Naime , on je na svom grafickom prikazu P37 hg , postavljenom na forumu I2a projekta na FTDNA , naveo sve arheoloske lokalitete gdje su pronadjeni kosturi sa P37 SNP-om. Za sve lokalitete je naveo i tacnu drzavu gdje se nalaze. Samo je za Starcevo stavio da je u Hrvatskoj , a lokalitet Padinu je ostavio bez napisane drzave. Dobio je za svoj uradak cak 34 lajkova , ima i Srba medju lajkasima. Drugi put bi zamolio da dobro proucite gdje stavljate lajk. Ovo sto je on napravio je prava sramota i velika obmana.

Предраже,

Сад сам погледао стабло о којем пишеш и мислим да се не ради ни о каквој лошој намјери. Он је однекуд преузимао шифре и податке старе днк и преносио их на стабло. Узорак који је уписан као Старчево Хрватска, и јесте са подручја Хрватске, само припада Старчевачкој култури па је на енглеском означен као Starcevo (овдје се мисли на археолошку културу,а не на мјесто). Што се тиче Падине и то је преузео из литературе гдје није назначена држава поријекла већ су ти узорци означени по географском принципу (Iron gates) јер их вјероватно има и са румунске стране границе. Има на стаблу још доста узорака из Европе којима није назначена држава.

А ови Срби што су лајковали, не брини, сви су затефтерени.  ;)

Ван мреже Exiled

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2394
  • ПХ908>А20333>FT14649>FT175994
Одг: Српски ДНК пројекат на FTDNA
« Одговор #493 послато: Август 28, 2020, 12:27:12 поподне »
Предраже,

Сад сам погледао стабло о којем пишеш и мислим да се не ради ни о каквој лошој намјери. Он је однекуд преузимао шифре и податке старе днк и преносио их на стабло. Узорак који је уписан као Старчево Хрватска, и јесте са подручја Хрватске, само припада Старчевачкој култури па је на енглеском означен као Starcevo (овдје се мисли на археолошку културу,а не на мјесто). Што се тиче Падине и то је преузео из литературе гдје није назначена држава поријекла већ су ти узорци означени по географском принципу (Iron gates) јер их вјероватно има и са румунске стране границе. Има на стаблу још доста узорака из Европе којима није назначена држава.

А ови Срби што су лајковали, не брини, сви су затефтерени.  ;)
Имамо и ми тефтере,само да се зна😎

Ван мреже Предраг Гојковић

  • Члан Друштва
  • Шегрт
  • *****
  • Поруке: 82
Одг: Српски ДНК пројекат на FTDNA
« Одговор #494 послато: Август 28, 2020, 01:14:16 поподне »
Ево ја сам лајково,нисам обраћо пажњу на то што говорите,више сам то радио због труда који је човјек уложио.Да ли иза тога стоји нека хрватска подвала стварно не бих знао а ако мислите да треба ви му тамо скрените пажњу на "пропусте" па видите шта ће вам рећи Немојте нас одмах оптуживати за велеиздају...
                          Nisam ja Bojane nikoga optuzio za veleizdaju. Samo sam obratio paznju na njegove greske , ja mislim da to nije slucajno. Lajk se daje kad ti se nesto svidja , da bi ti se nesto svidjelo ili ne , to moras dobro prouciti. Postavio sam mu pitanja u vezi toga na FTDNA , cekam njegov odgovor. Sto se tice necijeg truda , da on si je dao mnogo truda , ali da navede vodu na svoj mlin.

Ван мреже Предраг Гојковић

  • Члан Друштва
  • Шегрт
  • *****
  • Поруке: 82
Одг: Српски ДНК пројекат на FTDNA
« Одговор #495 послато: Август 28, 2020, 01:26:21 поподне »
Предраже,

Сад сам погледао стабло о којем пишеш и мислим да се не ради ни о каквој лошој намјери. Он је однекуд преузимао шифре и податке старе днк и преносио их на стабло. Узорак који је уписан као Старчево Хрватска, и јесте са подручја Хрватске, само припада Старчевачкој култури па је на енглеском означен као Starcevo (овдје се мисли на археолошку културу,а не на мјесто). Што се тиче Падине и то је преузео из литературе гдје није назначена држава поријекла већ су ти узорци означени по географском принципу (Iron gates) јер их вјероватно има и са румунске стране границе. Има на стаблу још доста узорака из Европе којима није назначена држава.

А ови Срби што су лајковали, не брини, сви су затефтерени.  ;)
     Drajvere,
Znajuci ko si , kakvog si moralnog integriteta i naucnog integriteta , ja ti vjerujem. Ostaje mi ipak zrno sumnje da su jedina dva P37 lokaliteta sa falinkom povezana sa Srbijom. Da naravno , Iron gates , pa onda Podunavska kultura , sve samo ne Lepenska kultura ili kasnije Vincanska kultura. Nije ni to slucajno.
Nisam ja to napisao da se nekog zatefterise , nego da malo bolje paze kad lajkuju.

На мрежи нцп

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1601
Одг: Српски ДНК пројекат на FTDNA
« Одговор #496 послато: Август 28, 2020, 01:49:12 поподне »
     Drajvere,
Znajuci ko si , kakvog si moralnog integriteta i naucnog integriteta , ja ti vjerujem. Ostaje mi ipak zrno sumnje da su jedina dva P37 lokaliteta sa falinkom povezana sa Srbijom. Da naravno , Iron gates , pa onda Podunavska kultura , sve samo ne Lepenska kultura ili kasnije Vincanska kultura. Nije ni to slucajno.
Nisam ja to napisao da se nekog zatefterise , nego da malo bolje paze kad lajkuju.

Склоњен  лајк  док се не разјасни о чему се ради!?
 ::)

Ван мреже drajver

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5122
Одг: Српски ДНК пројекат на FTDNA
« Одговор #497 послато: Август 29, 2020, 08:22:52 пре подне »
Пиперу из Берана R1a-Z280>Y2902 проширени маркери до 37.

Пипер је урадио Z280 панел код ФТДНА и потврђена му је припадност R1a-Y1392. Овај СНП је на истом нивоу као Y2902. Испод овог нивоа негативно су му тестирани: CTS11142, Y4380, Y2910, Y2915, Y3219, YP3994. Има додуше још доста низводних СНП-ова који нису обухваћени панелом.

Како год, овакав резултат додатно подцртава везу Пипера са родом Мареновића Јовањштака, који су такође Y2902*, а што се могло претпоставити на основу маркерне блискости. Преко резултата Радишића свакако је потврђено поријекло и Пипера од братства Ђуровића из Свибе (ови Ђуровићи тврде да су даљим поријеклом из Пјешиваца).

Што се тиче Мареновића и осталих јовањштака, чини се да би матица могла бити у Полимљу од Бијелог Поља до Сјенице. Да ли је и њихово даље поријекло у Пиперима и Брдима, можда би показао BigY700 тест једних и других.

По својим миграцијама, чини ми се да је овај род свакако из зетско-брдско-рашке дијалекатске зоне.

Ван мреже Предраг Гојковић

  • Члан Друштва
  • Шегрт
  • *****
  • Поруке: 82
Одг: Српски ДНК пројекат на FTDNA
« Одговор #498 послато: Август 29, 2020, 11:26:24 пре подне »
Andjelko Djermek mi je za Starcevo dao isto objasnjenje kao i Drajver. Sto se tice Padine, napisao je pokraj SRB. Sad je onako kako treba da bude. 

Ван мреже Exiled

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2394
  • ПХ908>А20333>FT14649>FT175994
Одг: Српски ДНК пројекат на FTDNA
« Одговор #499 послато: Август 29, 2020, 12:36:36 поподне »
Andjelko Djermek mi je za Starcevo dao isto objasnjenje kao i Drajver. Sto se tice Padine, napisao je pokraj SRB. Sad je onako kako treba da bude.
Odlično...