Аутор Тема: Злочин без казне - страдање Срба у средњем Подрињу  (Прочитано 2698 пута)

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Злочин без казне - страдање Срба у средњем Подрињу
« послато: Октобар 05, 2017, 09:45:08 поподне »
Гледате ли овај документарац на РТС1, источна Босна 1992?
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Злочин без казне - страдање Срба у средњем Подрињу
« Одговор #1 послато: Октобар 05, 2017, 10:43:37 поподне »
Гледате ли овај документарац на РТС1, источна Босна 1992?

Само могу рећи - стравично.
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Злочин без казне - страдање Срба у средњем Подрињу
« Одговор #2 послато: Октобар 05, 2017, 10:49:04 поподне »
Само могу рећи - стравично.

Не знам шта да кажем. Иако сам био одрастао савременик тих догађаја, нисам знао за све ове детаље... Све што сам видео и чуо, у мени је изазвало страшан гнев... Нарочито чињеница да су сви ти злочини до данас некажњени. Мислим, није одговарао главни виновник.
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Atlantische

  • Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1938
  • G2a-FT221531
Одг: Злочин без казне - страдање Срба у средњем Подрињу
« Одговор #3 послато: Октобар 05, 2017, 10:55:43 поподне »
Злочин без казне - страдање Срба у средњем Подрињу


<a href="https://www.youtube.com/v/iPmU1bSzwug" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">https://www.youtube.com/v/iPmU1bSzwug</a>
« Последња измена: Октобар 05, 2017, 11:14:00 поподне Atlantische »
''Заведени светским чудима, заборависмо на себе и на своје порекло." - М. Капор

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Злочин без казне - страдање Срба у средњем Подрињу
« Одговор #4 послато: Октобар 05, 2017, 10:55:59 поподне »
Виновник живи слободно у Сарајеву...Не као они из другог светског рата што су бежали у Аргентину, него ту је...а држава ћути, све се зна, а и међународно право јачег има селективне аршине
« Последња измена: Октобар 05, 2017, 11:02:31 поподне Atlantische »

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: Злочин без казне - страдање Срба у средњем Подрињу
« Одговор #5 послато: Октобар 05, 2017, 11:10:15 поподне »
Страшно да страшније не може бити, осећање који које ме обузима није бес него туга.

Бес ме обузима кад они аутошовинисти и страни плаћеници из НВО сектора почну да лију крокодилске сузе за Сребреницом, а за српске жртве их баш брига.

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Злочин без казне - страдање Срба у средњем Подрињу
« Одговор #6 послато: Октобар 05, 2017, 11:18:32 поподне »
Негде сам читао да су већина тих џелата и злочинаца или погинули у каснијим борбама током рата или су стрељани током или након пада Сребренице, али их се вероватно одређени број извукао, као што се и Орић извукао. Поред свих оних мучења и зверстава које сам видео у филму, ипак ми је један од најјачих утисака оставило то да је муслимански снајпер усмртио два дечака-браћу од 4 и 12 година у Скеланима, док је мајка гледала; како неко може хладнокрвно да пуца у дете, никада ми неће бити јасно, нити бих желео да ми икада буде јасно...
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Одисеј

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 896
Одг: Злочин без казне - страдање Срба у средњем Подрињу
« Одговор #7 послато: Октобар 05, 2017, 11:29:31 поподне »
Страшно да страшније не може бити, осећање који које ме обузима није бес него туга.

Бес ме обузима кад они аутошовинисти и страни плаћеници из НВО сектора почну да лију крокодилске сузе за Сребреницом, а за српске жртве их баш брига.

Ја данас цијели дан слушам ону излизану фору како "Србија није схватила Зоранову визију" и како је 5. октобар био дан српске наде и побједе. А ја кажем да је то био скок из тигања у ватру. Али уједно и велика мудрост, јер се је показало да српски непријатељи не праве разлику између Слобове и "демократске" Србије. Штовише, добро је рекао професор Мирољуб Јевтић, више је Србија понижена и унакажена у доба прозападног ДОС-а него за Слобово вријеме.

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Злочин без казне - страдање Срба у средњем Подрињу
« Одговор #8 послато: Октобар 05, 2017, 11:41:03 поподне »
више је Србија понижена и унакажена у доба прозападног ДОС-а него за Слобово вријеме.

Није тема, али ово је сасвим тачно.
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Злочин без казне - страдање Срба у средњем Подрињу
« Одговор #9 послато: Октобар 05, 2017, 11:44:38 поподне »
ипак ми је један од најјачих утисака оставило то да је муслимански снајпер усмртио два дечака-браћу од 4 и 12 година у Скеланима, док је мајка гледала; како неко може хладнокрвно да пуца у дете, никада ми неће бити јасно, нити бих желео да ми икада буде јасно...

Још гори детаљ је са 12-годишњим дечаком (Слободан, ако се добро сећам) који се вратио по пса, па су га муслимани заробили. Заклала га је нека Албанка из Власенице... Грозно је и једно и друго, али пуцати из даљине је једно, а клати дете... Који је то степен демонизованости...
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Злочин без казне - страдање Срба у средњем Подрињу
« Одговор #10 послато: Октобар 06, 2017, 12:00:02 пре подне »
Не знам у ком свету данас живимо, ако неко може да наведе период када се наш глас или протест везан за национално питање (питања злочна су исто део националног питања )мање чуо и уважавао , нека каже...Нешто се прича, то су неки протести, али чини ми се више упућени за наше вести, да народ има илузију да се нешто бунимо због неправде, него заиста да се упути неки протест међународној заједници са вером да ће да се размотри...А у исто време се јури у то друштво оних који су слепи за те ствари...Тотална шизофренија (идем и јурим тамо где не желе да чују за моје проблеме)
Боље рећи: да ли смо икада јурили у друштво оних који не разумеју наше проблеме и да ли смо икада оне који подржавају наше непријатеље у моменту сукоба, звали "пријатељима"...ја мислим да никада...у том смислу , власт пре 5.10., колико год била лоша за народ, макар за ту чињеницу је мање лицемерна
« Последња измена: Октобар 06, 2017, 12:06:22 пре подне ДушанВучко »

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Злочин без казне - страдање Срба у средњем Подрињу
« Одговор #11 послато: Октобар 06, 2017, 03:21:44 поподне »
Толико се прича и пише о великосрпској агресији, а овамо страда народ који живи тик у Дрину, тик уз границу са том "Великом Србијом", и гине док покушава чамцима прећи Дрину, домоћи се територије на коју се неприајтељи не би усудили прећи.

"Дрина ће вам бити нови Јасеновац."

Малоумно, али тако је, док је год на њој граница, она увек може постати нови Јасеновац.



Ван мреже Одисеј

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 896
Одг: Злочин без казне - страдање Срба у средњем Подрињу
« Одговор #12 послато: Октобар 06, 2017, 05:19:02 поподне »
Одлично запажање. Штовише, волио бих да ми неко објасни сљедећу ствар.
Српски непријатељи често понављају како су Срби још од краја осамдесетих планирали стварање велике Србије, те припремали идеолошке и пропагандне темеље око којих би се српски народ ујединио и кренуо у остварење датог циља. А за то вријеме, наводно су сви други народи пили пиво, гледали утакмице и није им ни на крај памети било да би се Југославија могла распасти, а камоли да би се могло заратити.

Међутим, цијели овај рат је показао да је све било супротно од оног што тврде српски непријатељи. Управо је српски народ био идеолошки тотално обезглављен и неспреман за било какве ратове. Српски народ уопште није био уједињен око једног циља, још мање је био залуђен неком идеологијом, већ је био у тоталном менталном хаосу, не знајући ни гдје удара. Са толиком бројношћу и са толиком количином оружја која је од ЈНА остала, Срби би, у случају да су били идеолошки индоктринирани и спремни за ратовање, покорили цијелу Југославију за мјесец дана. Катастрофална војна стратегија српских формација (а најидиотскији потез је било оно тромјесечно мрцварење код стратешки небитног Вуковара), необраћање пажње на медијски рат који се против Срба води, а на крају крајева и српска неслога, све је то довело до тешког пораза и новог егзодуса прекодринских Срба. Још да Запад из неког мени непознатог разлога није 1995. зауставио Туђманове и Алијине хорде пред Бањалуком, имали бисмо још један егзодус Срба, јер је народ био тотално деморалисан и разочаран у све, свако је гледао да спаси голи живот.
С друге стране, и хрватска и бошњачка страна су се пребрзо организовале и војно и идеолошки да би се могло рећи да су они били "затечени" распадом Југославије и ратом. Армија БИХ је мјесец дана од почетка српско-муслиманског сукоба већ формирана као озбиљна војна формација са јаком логистиком и хијерархијски устројеним командним кадром. Патриотска Лига је основана још и прије војних сукоба.

И онда неко има образа да каже како су Срби били идеолошки залуђени, добро наоружани и спремни за рат, а како је остале рат затекао док су ђускали у дискотеци или гледали пренос меча Арсенал-Манчестер. А ко је слао Мерчепа да хапси, пребија и убија Србе? Ко је рехабилитовао усташтво и довлачио назад ратне злочинце из Павелићевог режима? Ко је прегласао конститутивни народ и прогласио независност БИХ противно Уставу?