Аутор Тема: LIVING DNA испитивање аутосомалних хромозома  (Прочитано 8685 пута)

Ван мреже сɣнце

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1672
  • I-A1328
LIVING DNA испитивање аутосомалних хромозома
« послато: Јул 19, 2018, 08:03:37 пре подне »
Моје добиће





Лијеп бит није лијеп се родит,
јербо љепоти може се научит;
а кад душом љепује человјек,
које вањско с тијем поредит?

Ван мреже Atlantische

  • Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1938
  • G2a-FT221531
Одг: LIVING DNA испитивање аутосомалних хромозома
« Одговор #1 послато: Јул 19, 2018, 12:10:23 поподне »
Хвала на приказу Living DNA анализе, Сунце. Делује веома детаљно. Мислим да им је за сада главна мана мањак тестираних, јер су једна од новијих компанија на тржишту, али колико пратим неке сајтове и форуме који се баве овом тематиком чини се да све више добијају на значају, управо због тога што имају доста географских региона у својој понуди аутосомалне анализе, што је муштеријама, нарочито са запада, доста атрактивно.
''Заведени светским чудима, заборависмо на себе и на своје порекло." - М. Капор

Ван мреже Делија

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1354
  • I2-PH908-Z16983>A493>A8741* (Никољдан, Панчево)
Одг: LIVING DNA испитивање аутосомалних хромозома
« Одговор #2 послато: Јул 19, 2018, 07:08:21 поподне »
Моје добиће






Постоји ли могућност да ми који смо аутозомални тест радили преко неке друге.фирме(ФТДНА и остало) искористимо ове калкулаторе DNA LIVINGA?
Рацко Панчево 1764- Опово (1765-1790)- Црепаја (1790-1912)-Панчево

BigY DNK: Максим Животин Панчевац (1735-1784), Живота Поповић 1710-? : I2 PH908>Z16983>A493>A8741*

Мтднк : Јовановић-Бећаров Софија, Војка, Никољдан (1896): U5b1b1-b*

Ван мреже Atlantische

  • Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1938
  • G2a-FT221531
Одг: LIVING DNA испитивање аутосомалних хромозома
« Одговор #3 послато: Јул 19, 2018, 08:17:42 поподне »
Постоји ли могућност да ми који смо аутозомални тест радили преко неке друге.фирме(ФТДНА и остало) искористимо ове калкулаторе DNA LIVINGA?
Не постоји, макар не за сада.
''Заведени светским чудима, заборависмо на себе и на своје порекло." - М. Капор

Ван мреже ...

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 540
Одг: LIVING DNA испитивање аутосомалних хромозома
« Одговор #4 послато: Јул 19, 2018, 09:00:41 поподне »

Ван мреже сɣнце

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1672
  • I-A1328
Одг: LIVING DNA испитивање аутосомалних хромозома
« Одговор #5 послато: Јул 19, 2018, 09:05:24 поподне »
Хвала на приказу Living DNA анализе, Сунце. Делује веома детаљно. Мислим да им је за сада главна мана мањак тестираних, јер су једна од новијих компанија на тржишту, али колико пратим неке сајтове и форуме који се баве овом тематиком чини се да све више добијају на значају, управо због тога што имају доста географских региона у својој понуди аутосомалне анализе, што је муштеријама, нарочито са запада, доста атрактивно.

Иду они још дубље. Нпр. за моје британске уделе определили су да је већим делом из Orkney Islands, а NorthWest Caucasus, да је од старојелинских колонија.



Ово је пример областних раздељења за Британију. (Седиште им је у Лондону, зато је и разумљиво, да су им главни гости тамошњи.)



Living DNA сада ради на пројекту областних раздељења југоисточне Европе. Зато позивам све да се тестирају тамо, јер тим доприносе развићу тога.

https://www.livingdna.com/one-family/research/southeast-europe

На крају би то требало изгледати овако

Лијеп бит није лијеп се родит,
јербо љепоти може се научит;
а кад душом љепује человјек,
које вањско с тијем поредит?

Ван мреже Atlantische

  • Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1938
  • G2a-FT221531
Одг: LIVING DNA испитивање аутосомалних хромозома
« Одговор #6 послато: Јул 19, 2018, 09:26:09 поподне »
Пробај преко ових линкова:
https://www.livingdna.com/one-family/research
https://www.livingdna.com/one-family/research/apply
Питао сам Мациама са Еупедије крајем прошле године око овога, ево шта ми рече.

As far as I know if you upload your autosomal results from another company, Living DNA won't provide your autosomal analysis for free, but you will be able to get it for a small fee some time next year. They haven't decided the details yet (price, date). But getting lots of genomes will definitely improve the accuracy of the project and help refine the proposed genetic boundaries.

Погледах сад детаљније.

In the meantime, we are accepting uploads via our One Family One World research project. By taking part and uploading your existing raw autosomal DNA data for FREE, you will be able to find DNA matches, using our new Family Networks service, which we expect will be available in mid-2018 (current estimate). We will use a new type of technology so that you and others who have taken a Living DNA test can find connect with once unknown relatives around the world.

Изгледа да је могуће. Контактираћу их ових дана па јављам. Једино ми мало боде очи овај услов да се морају навести име/презиме и година рођена скорашњих предака.


На крају би то требало изгледати овако



Одлично је. Радили су детаљно на томе.

Central & Southeast Europe DNA Project
« Последња измена: Јул 19, 2018, 09:31:23 поподне Atlantische »
''Заведени светским чудима, заборависмо на себе и на своје порекло." - М. Капор

Ван мреже ...

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 540
Одг: LIVING DNA испитивање аутосомалних хромозома
« Одговор #7 послато: Јул 19, 2018, 09:37:49 поподне »
Питао сам Мациама са Еупедије крајем прошле године око овога, ево шта ми рече.

As far as I know if you upload your autosomal results from another company, Living DNA won't provide your autosomal analysis for free, but you will be able to get it for a small fee some time next year. They haven't decided the details yet (price, date). But getting lots of genomes will definitely improve the accuracy of the project and help refine the proposed genetic boundaries.

Погледах сад детаљније.

In the meantime, we are accepting uploads via our One Family One World research project. By taking part and uploading your existing raw autosomal DNA data for FREE, you will be able to find DNA matches, using our new Family Networks service, which we expect will be available in mid-2018 (current estimate). We will use a new type of technology so that you and others who have taken a Living DNA test can find connect with once unknown relatives around the world.

Изгледа да је могуће. Контактираћу их ових дана па јављам. Једино ми мало боде очи овај услов да се морају навести име/презиме и година рођена скорашњих предака.

Одлично је. Радили су детаљно на томе.

Central & Southeast Europe DNA Project

На линку постоји објашњење:
https://www.livingdna.com/help-centre/114/i-was-already-tested-another-company-can-i-transferupload-my-existing-raw-data
Цитат
In the meantime, we are accepting uploads via our One Family One World research project. By taking part and uploading your existing raw autosomal DNA data for FREE, you will be able to find DNA matches, using our new Family Networks service, which we expect will be available in mid-2018 (current estimate). We will use a new type of technology so that you and others who have taken a Living DNA test can find connect with once unknown relatives around the world.

Могуће је да неће понуди баш све, тј. да ће касније тражити доплату за све процене.
Ја сам убацио резултате рођака, још увек нисам добио ништа, ако сам све урадио како треба биће ваљда током августа.
Имао сам неких проблема да окачим фајл, морао сам контактирати подршку, после тога ми избацили следећи статус:


Ван мреже Atlantische

  • Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1938
  • G2a-FT221531
Одг: LIVING DNA испитивање аутосомалних хромозома
« Одговор #8 послато: Јул 19, 2018, 09:42:54 поподне »
На линку постоји објашњење:
https://www.livingdna.com/help-centre/114/i-was-already-tested-another-company-can-i-transferupload-my-existing-raw-data
Могуће је да неће понуди баш све, тј. да ће касније тражити доплату за све процене.
Ја сам убацио резултате рођака, још увек нисам добио ништа, ако сам све урадио како треба биће ваљда током августа.
Имао сам неких проблема да окачим фајл, морао сам контактирати подршку, после тога ми избацили следећи статус:


Колико видим резултати су убачени крајем 2017. и очекују се у августу?  :o

Ништа онда, када стигну резултати јави шта се конкретно добија и шта нуде као надоградњу.  :)
''Заведени светским чудима, заборависмо на себе и на своје порекло." - М. Капор

Ван мреже ...

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 540
Одг: LIVING DNA испитивање аутосомалних хромозома
« Одговор #9 послато: Јул 19, 2018, 10:09:04 поподне »
Колико видим резултати су убачени крајем 2017. и очекују се у августу?  :o

Ништа онда, када стигну резултати јави шта се конкретно добија и шта нуде као надоградњу.  :)

Хоћу! Надам се да ће ускоро.
На линку са објашњењима за трансфер је писалао да ће резултати бити доступни тек средином 2018.
Резултати су убачени крајем 2017, али пошто не кошта ништа,  неко може пробати и сада трансфер. А могу и ја за викенд пошто имам још двоје рођака са ФТдна који имају аутосомалне тестове.

Ван мреже Делија

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1354
  • I2-PH908-Z16983>A493>A8741* (Никољдан, Панчево)
Одг: LIVING DNA испитивање аутосомалних хромозома
« Одговор #10 послато: Август 03, 2018, 01:50:32 поподне »
Пробај преко ових линкова:
https://www.livingdna.com/one-family/research
https://www.livingdna.com/one-family/research/apply
Када покушам да пошаљем свој резултат са ФТДНА искочи ми обавештење да фајл.може да се пошаље само.у гед облику..о чему се ради,где грешим при слању? :)
Рацко Панчево 1764- Опово (1765-1790)- Црепаја (1790-1912)-Панчево

BigY DNK: Максим Животин Панчевац (1735-1784), Живота Поповић 1710-? : I2 PH908>Z16983>A493>A8741*

Мтднк : Јовановић-Бећаров Софија, Војка, Никољдан (1896): U5b1b1-b*

Ван мреже ...

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 540
Одг: LIVING DNA испитивање аутосомалних хромозома
« Одговор #11 послато: Август 03, 2018, 04:20:30 поподне »
Када покушам да пошаљем свој резултат са ФТДНА искочи ми обавештење да фајл.може да се пошаље само.у гед облику..о чему се ради,где грешим при слању? :)

Прескочи тај део, то је као неки текстуални фајл са породичним стаблом.
Попуни само податке о прецима које ти траже, са местом рођења.
Када будеш направио профил тек тада ћеш видети опцију за трансфер аутосомалног резултата са фтдна

Цитат
Living DNA   
+44 203 424 3482

www.livingdna.com

Thank you for choosing to upload your existing DNA results to Living DNA.
If this is the first time you’ve had a test with Living DNA, you will have received an email asking you to complete your account registration. Once complete, you can login to your account and will see a blue button to 'Upload Data'. Simply click this button and follow the onscreen instructions.

Ја сам рецимо имао проблем да нисам уопште видео то дугме док нисам контактирао подршку.
Ако се и теби деси нешто слично слободно им пошаљи упит.

Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Одг: LIVING DNA испитивање аутосомалних хромозома
« Одговор #12 послато: Август 04, 2018, 01:48:43 поподне »
Одлучио сам да учествујем у овом подухвату. Управо им послах свој аутосомални FTDNA резултат.

Ван мреже Делија

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1354
  • I2-PH908-Z16983>A493>A8741* (Никољдан, Панчево)
Одг: LIVING DNA испитивање аутосомалних хромозома
« Одговор #13 послато: Август 09, 2018, 01:29:29 поподне »
Прескочи тај део, то је као неки текстуални фајл са породичним стаблом.
Попуни само податке о прецима које ти траже, са местом рођења.
Када будеш направио профил тек тада ћеш видети опцију за трансфер аутосомалног резултата са фтдна

Ја сам рецимо имао проблем да нисам уопште видео то дугме док нисам контактирао подршку.
Ако се и теби деси нешто слично слободно им пошаљи упит.
Управо овај проблем ми је искрсао и обратио сам се надлежној служби са описом о чему се ради међутим и после 10 дана то није решено.
Рацко Панчево 1764- Опово (1765-1790)- Црепаја (1790-1912)-Панчево

BigY DNK: Максим Животин Панчевац (1735-1784), Живота Поповић 1710-? : I2 PH908>Z16983>A493>A8741*

Мтднк : Јовановић-Бећаров Софија, Војка, Никољдан (1896): U5b1b1-b*

Ван мреже сɣнце

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1672
  • I-A1328
Одг: LIVING DNA испитивање аутосомалних хромозома
« Одговор #14 послато: Септембар 19, 2018, 08:47:57 поподне »
Мишљах да LivingDNA ресултати нијесу преносиви и протумачиви другим понудиоцима ген.испитивања, но данас сам примио е-писмо од MyHeritage с проценом потицања и поклапањима дургих испитанника на основу учитанога LivingDNA податка.

Лијеп бит није лијеп се родит,
јербо љепоти може се научит;
а кад душом љепује человјек,
које вањско с тијем поредит?

Ван мреже сɣнце

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1672
  • I-A1328
Одг: LIVING DNA испитивање аутосомалних хромозома
« Одговор #15 послато: Новембар 27, 2018, 12:28:48 пре подне »
Одлучио сам да учествујем у овом подухвату. Управо им послах свој аутосомални FTDNA резултат.

Управо ми је дојављено да је пројект сада отворен за мене и имам тек једно даљње поклапање с неким Јовановићем из САД. Како је стање у тебе?
Лијеп бит није лијеп се родит,
јербо љепоти може се научит;
а кад душом љепује человјек,
које вањско с тијем поредит?

Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Одг: LIVING DNA испитивање аутосомалних хромозома
« Одговор #16 послато: Новембар 27, 2018, 12:43:42 пре подне »
Управо ми је дојављено да је пројект сада отворен за мене и имам тек једно даљње поклапање с неким Јовановићем из САД. Како је стање у тебе?

Код мене још увек ништа...  :-\

Ван мреже сɣнце

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1672
  • I-A1328
Одг: LIVING DNA испитивање аутосомалних хромозома
« Одговор #17 послато: Јануар 06, 2019, 02:33:55 пре подне »
Pozivam sve, da izvrše upload svojih rezultata iz drugih kompanija u LivingDNA po ovoj poveznici. Prvo radi uporedbe, drugo radi proširenja skladišta podataka i treće jer – "Everyone who uploads results through this link will receive access to Family Networks for FREE"

https://my.livingdna.com/upload/start?referrer=5708e17f-3d43-49bd-a292-5505c7e982f9

Obratite pri tom pažnju na slědeće

Living DNA can accept your existing DNA data (autosomal only) that has been produced by one of the companies below:

23andMe© (.txt file, Build37)
AncestryDNA™ (.txt or .csv file, Build37)
Family Tree DNA (.csv file, Build37) - mtDNA only or yDNA only files are not eligible. Please note that FTDNA files download as a .gz file. This will need to be unzipped to a  .csv file before we can accept the upload.
MyHeritageDNA (.txt or .csv file, Build37)
Please ensure that you do not upload any concatenated files.

If your raw data is from a company not listed above, I'm afraid we cannot accept it at this time.
Лијеп бит није лијеп се родит,
јербо љепоти може се научит;
а кад душом љепује человјек,
које вањско с тијем поредит?

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: LIVING DNA испитивање аутосомалних хромозома
« Одговор #18 послато: Јануар 06, 2019, 11:27:44 пре подне »
Pozivam sve, da izvrše upload svojih rezultata iz drugih kompanija u LivingDNA po ovoj poveznici. Prvo radi uporedbe, drugo radi proširenja skladišta podataka i treće jer – "Everyone who uploads results through this link will receive access to Family Networks for FREE"

https://my.livingdna.com/upload/start?referrer=5708e17f-3d43-49bd-a292-5505c7e982f9

Obratite pri tom pažnju na slědeće

Living DNA can accept your existing DNA data (autosomal only) that has been produced by one of the companies below:

23andMe© (.txt file, Build37)
AncestryDNA™ (.txt or .csv file, Build37)
Family Tree DNA (.csv file, Build37) - mtDNA only or yDNA only files are not eligible. Please note that FTDNA files download as a .gz file. This will need to be unzipped to a  .csv file before we can accept the upload.
MyHeritageDNA (.txt or .csv file, Build37)
Please ensure that you do not upload any concatenated files.

If your raw data is from a company not listed above, I'm afraid we cannot accept it at this time.


Хвала за ово, сунце.

Који беше фајл са FTDNA најбоље скинути за upload?

Builld 37 Autosomal Raw Data, или

Build 37 Raw Data Concatenated

Ван мреже сɣнце

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1672
  • I-A1328
Одг: LIVING DNA испитивање аутосомалних хромозома
« Одговор #19 послато: Јануар 06, 2019, 12:06:28 поподне »
Хвала за ово, сунце.

Који беше фајл са FTDNA најбоље скинути за upload?

Builld 37 Autosomal Raw Data, или

Build 37 Raw Data Concatenated

Predpostavljam, da je bolje Build 37 Autosomal Raw Data
Лијеп бит није лијеп се родит,
јербо љепоти може се научит;
а кад душом љепује человјек,
које вањско с тијем поредит?