Аутор Тема: Обраћање уредницима форума  (Прочитано 105615 пута)

Ван мреже Небо_Сав

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 623
  • I-Y3120>I-PH908>I-BY93199
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #380 послато: Септембар 27, 2021, 08:29:07 поподне »
Ову тему треба преименовати у "Дозволите да се обратим" 😉

Већ си се обратио, каже стара војничка изрека...

Ван мреже crni

  • Члан Друштва
  • Писар
  • *****
  • Поруке: 362
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #381 послато: Октобар 16, 2021, 05:08:57 поподне »
Припремајући јутрос поруку на тему Област Бања у Старом Влаху уочио сам да ми "недостаје" неколико порука на профилном бројачу? Тренутно је стање 333 поруке, прије ове обраћању уредницима форума, а ову "округлу" бројку сјећам се да сам још с краја љета "превазишао"  :D

Молио бих помоћ уредника око ове моје халуцинације "несталих порука", које су то поруке и разлог њиховог брисања?

Унапријед хвала.

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #382 послато: Октобар 16, 2021, 06:20:16 поподне »
Припремајући јутрос поруку на тему Област Бања у Старом Влаху уочио сам да ми "недостаје" неколико порука на профилном бројачу? Тренутно је стање 333 поруке, прије ове обраћању уредницима форума, а ову "округлу" бројку сјећам се да сам још с краја љета "превазишао"  :D

Молио бих помоћ уредника око ове моје халуцинације "несталих порука", које су то поруке и разлог њиховог брисања?

Унапријед хвала.

Прегледао сам сад све интервенције уредника до 14. априла. Једино где сам нашао ваше обрисане поруке биле су на теми Тестирање знаменитих родова Банске крајине (2020). Проверићу с уредником који је брисао зашто су обрисане, јер обрисан је дужи низ порука, па је можда дошло и до грешке приликом премештања.



Ван мреже Malesevic

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 517
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #383 послато: Новембар 15, 2021, 06:30:43 поподне »
Приликом логовања на форум увек ми 1-2 покушаја прикаже као погрошне и онда тек из другог, трећег, четвртог пута успем да се улогујем. Тако је већ пар дана тј. од када сам променио компијутер.  :P

Ван мреже CosicZ

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 898
  • Ђурђевдан Y:I1>P109>FGC22045 Панчево
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #384 послато: Новембар 16, 2021, 03:33:09 пре подне »
И код мене се понекад јавља исти проблем, али не ако освежим страницу непосредно пре логовања.

Ван мреже Срки Вук

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 92
  • J2b M205 Угреновић
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #385 послато: Новембар 16, 2021, 04:51:32 поподне »
Интересује ме зашто још увјек, а ево већ је прошло око 6 мјесеци како је утврђена хапло група племена Угреновићи, поменуто племе није смјештено са осталим родовима којима је одређена хапло група.

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #386 послато: Новембар 16, 2021, 07:20:41 поподне »
Приликом логовања на форум увек ми 1-2 покушаја прикаже као погрошне и онда тек из другог, трећег, четвртог пута успем да се улогујем. Тако је већ пар дана тј. од када сам променио компијутер.  :P

И код мене се понекад јавља исти проблем, али не ако освежим страницу непосредно пре логовања.

У питању је неки баг код самог форума. Свако ко се једном излоговао могао је с тим да се сусретне.

Интересује ме зашто још увјек, а ево већ је прошло око 6 мјесеци како је утврђена хапло група племена Угреновићи, поменуто племе није смјештено са осталим родовима којима је одређена хапло група.

Срђане, ако мислите на тему Угреновићи, онда то није учињено зато што она сама није концпирана као одређени генетички род, већ као општа тема о Угреновићима. Можда би се од овог коментара на теми Нови тестирани на Српском ДНК пројекту могла издвојити група коментара од којих би се направила таква тема која би онда припадала потфоруму Родови и њихове хаплогрупе.



Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5267
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #387 послато: Новембар 16, 2021, 07:31:10 поподне »
...
Срђане, ако мислите на тему Угреновићи, онда то није учињено зато што она сама није концпирана као одређени генетички род, већ као општа тема о Угреновићима. Можда би се од овог коментара на теми Нови тестирани на Српском ДНК пројекту могла издвојити група коментара од којих би се направила таква тема која би онда припадала потфоруму Родови и њихове хаплогрупе.

Иако се Срђан обратио уредницима форума, што ја нисам, морам рећи да нисам разумео у чему је тачно проблем. Сваки члан форума може слободно да направи тему коју жели, па и о Угреновићима. За отварање теме нису задужени уредници већ посетиоци.     
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5267
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #388 послато: Октобар 22, 2022, 12:53:31 поподне »
Упозоравам Уредништво на данашњу објаву члана Владимира Бојановића, која се може прочитати овде:
https://forum.poreklo.rs/index.php?topic=736.msg177833#msg177833

Преносим део за који сматрам да крши члан 5 Правилника Форума Порекла, који каже да није дозвољено провоцирање, вређање и омаловажавање других учесника форума:
Цитат
Већ више од пола године ишчекујем дан када ће се Милош Милетић издићи изнад сопствене сујете, удостојити и признати јавно, своју озбиљну грешку у интерпретацији порекла Тарских Никшића и њихове наводне "генетске засебности у односу на остале Никшиће", која је чак нашла своје место и у књизи Порекла Генетичко порекло Срба Старе Херцеговине. Све док то не видим, остаћу и даље критички настројен према његовим тумачењима без обзира да ли је он нечији мезимац на Пореклу и да ли ће некоме ово изгледати као Бојановићева провокација или непристојна комуникација, јер неко ко лаже и у лажи верује, неко ко злонамерно "чита" резултате на 23 маркера, користи и тумачи их у циљу обмањивања јавности, неко ко инсинуира, подмеће и подваљује, не заслужује поштовање и пристојност. Већ годину и по дана како пишем на форуму да је оваква, слободно ћу употребити термин срамна интерпретација рода Тарских Никшића апсолутно неодржива и неприхватљива...

За Милош се дакле каже да је лажов који свесно и са намером обмањује јавност у жељи да изазове неко зло, па самим тим према њему не треба да се опходи пристојно нити са поштовањем.

То што Милош не жели да одговара на оваква писања члана Владимира Бојановића, не значи да треба и други да их читају и трпе, нити их треба толерисати од стране Уредништва Форума, тим пре што се ово не дешава први пут и што су одређени Бојановићеви коментари раније већ брисани, а он због тога опомињан.

Други проблем је што се Бојановић не обраћа увредљиво само Милошу, већ оптужује и Порекло да у наведеном контексту свесно Милоша штити, што би ваљда претпоставило да управа Порекла тако нешто ради мада зна да Милош лаже, обмањује и ради све што је Бојановић навео. Ово већ превазилази кршење Правилника Форума и улази у домен кршења члана 7. Статута Друштва, јер Бојановић као члан Порекла овим ставом нарушава углед Друштва. Но то је већ тема за дискусију на органима Друштва коју ћу покренути где треба.
« Последња измена: Октобар 22, 2022, 12:55:53 поподне Ojler »
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Romanijski

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 783
  • Ја ратујем сам...
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #389 послато: Октобар 22, 2022, 01:12:27 поподне »
Иако се Срђан обратио уредницима форума, што ја нисам, морам рећи да нисам разумео у чему је тачно проблем. Сваки члан форума може слободно да направи тему коју жели, па и о Угреновићима. За отварање теме нису задужени уредници већ посетиоци.   
Па кад је тако зашто закључасте тему Критика кнјиге о херцеговцима ?

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5267
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #390 послато: Октобар 22, 2022, 01:21:43 поподне »
Па кад је тако зашто закључасте тему Критика кнјиге о херцеговцима ?

Лично немам ништа против да се тема откључа. Нисам уредник Форума и немам могућност да било шта бришем, исправљам, откључавам или закључавам.
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже drajver

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5122
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #391 послато: Октобар 22, 2022, 08:14:04 поподне »
Немам овлашћења за брисање порука и тема, али сам сву преписку која није примјерена пребацио у посебну тему Тема спремна за брисање , па нека уредници одлуче шта и како даље.

Молим Вас да се ова дискусија не наставља.




Ван мреже Exiled

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2394
  • ПХ908>А20333>FT14649>FT175994
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #392 послато: Децембар 23, 2022, 12:02:55 пре подне »
Немојте браћо и сестре( истина је да сестара у уредништву нема) да бришете а се Exiled  потруди да убије учмалост и научну дискусију. Елем, што се тиче Зора то ми је грана по ђеду на кога сам јако поносан и немојте да ми то укидате...и кад кажем да ми је мало мозга по тој страни није провокација него почаст мојој ђедовској линији по мајчинској страни...у разум се добри моји ришћани...не судите на пречац и не ломите преко кољена ако за Бога знате или се не позивајте на њега..

Ван мреже Exiled

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2394
  • ПХ908>А20333>FT14649>FT175994
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #393 послато: Јануар 17, 2023, 12:40:03 поподне »
Молим вас да избришете мој поледњи коментар на теми Y32084>>>>F25902 зато што је била непроверена гласина. Моја грешка.

Ван мреже Be like Bill

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 842
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #394 послато: Јул 08, 2023, 12:08:46 поподне »
Poštovani

Molim da se iz tabela Srpskog DNK projekta uklone rezultatiY-DNK testiranja za Radonića, Ljubojevića i Šljivara. Testovi su plaćeni mojim novcem, za Radonića i Ljubojevića organizovani u mojoj režiji i rezultati su u dobroj volji podeljeni sa Srpskim DNK projektom. Šljivar je testiran u okviru prvog srpskog DNK testiranja ali opet, plaćen mojim novcem, a, koliko znam, testirani ima pravo da u svakom trenutku povuče svoje DNK rezultate.
Nadam se da pomenuti podaci više neće biti korišteni u bilo kojim radovima koji se tiču Udruženja rodoslovaca Poreklo, pozajmljivani drugoj strani, niti korišteni na bilo koji drugi način.
Takođe se nadam da će biti obrisane teme o Radonićima i Ljubojevićima zbog informacija lične prirode vezanih za moje poreklo.

Takođe, molio bih da se ugasi moj nalog na forumu poreklo.rs

Iskreno, nisam očekivao ovako nešto. Nemam se kome što izvinjavati. Mislim da sam sasvim valjano dokazao pogrešnost isključivog vezivanja pojedinih termina za određenu oblast i ustaljenost takve prakse u drugoj jezičnom sistemu, u ovom slučaju hrvatskom

S punim poštovanjem

David Radonić

Ван мреже Неродимац

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 627
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #395 послато: Јул 08, 2023, 01:25:44 поподне »
Ја стварно не знам шта се дешава са људима више, па ви као да сте деца. Ако нећеш да будеш део овога не јављај се више овде и то је то, или треба можда испраћај да правимо свакоме коме нешто засмета и црвени тепих ка излазу и притом да му се сви извинемо. А ко ће да врати друштву и члановима који су своје време дали за те такве и који су истраживали заједно са њима и који су помогли да се дође до неког закључка или било ког напретка у тим истраживањима, па њихове препоруке око тестирања, повољности у акцијама итд итд. Ајде мало се сви уозбиљите и не правите циркус од овог форума и друштва у уопште а ко не жели да буде овде нека само нестане.

Ван мреже Зрно

  • Помоћник уредника
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2334
  • R1b>Z2705>BY200954
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #396 послато: Јул 08, 2023, 01:34:03 поподне »
То што сте платили другој двојици тестирање, не значи да сте власник њиховог ДНК.  Много фантазирате о свом праву на власништво. Имамо ми и друге тестиране с истим презименом из истог места, тако да сте лично небитни. Наравно да ћемо се служити резултатима убудуће.

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4187
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #397 послато: Јул 08, 2023, 01:35:23 поподне »
Iskreno, nisam očekivao ovako nešto. Nemam se kome što izvinjavati. Mislim da sam sasvim valjano dokazao pogrešnost isključivog vezivanja pojedinih termina za određenu oblast i ustaljenost takve prakse u drugoj jezičnom sistemu, u ovom slučaju hrvatskom

S punim poštovanjem

David Radonić

Нисте Ви, Радонићу, ништа доказали, а понајмање Вашу увреду да Порекло служи кроатизовању српског језика (узгред, Ви сте неки језички стручњак, шта ли?). А то што немате образа да се за такву увреду макар извинете, довољно говори о Вама.

Ваше захтеве не бих коментарисао, али што се мене тиче, мислим да Вам се треба изаћи у сусрет. Трајно.

Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1678
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #398 послато: Јул 08, 2023, 01:43:15 поподне »
Poštovani

Molim da se iz tabela Srpskog DNK projekta uklone rezultatiY-DNK testiranja za Radonića, Ljubojevića i Šljivara. Testovi su plaćeni mojim novcem, za Radonića i Ljubojevića organizovani u mojoj režiji i rezultati su u dobroj volji podeljeni sa Srpskim DNK projektom. Šljivar je testiran u okviru prvog srpskog DNK testiranja ali opet, plaćen mojim novcem, a, koliko znam, testirani ima pravo da u svakom trenutku povuče svoje DNK rezultate.
Nadam se da pomenuti podaci više neće biti korišteni u bilo kojim radovima koji se tiču Udruženja rodoslovaca Poreklo, pozajmljivani drugoj strani, niti korišteni na bilo koji drugi način.
Takođe se nadam da će biti obrisane teme o Radonićima i Ljubojevićima zbog informacija lične prirode vezanih za moje poreklo.

Takođe, molio bih da se ugasi moj nalog na forumu poreklo.rs

Iskreno, nisam očekivao ovako nešto. Nemam se kome što izvinjavati. Mislim da sam sasvim valjano dokazao pogrešnost isključivog vezivanja pojedinih termina za određenu oblast i ustaljenost takve prakse u drugoj jezičnom sistemu, u ovom slučaju hrvatskom

S punim poštovanjem

David Radonić

Је ли ово писало неко дете од 11 година? Искрено питам.
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

Ван мреже Be like Bill

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 842
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #399 послато: Јул 09, 2023, 06:40:37 пре подне »
Momci, mislim da sam bio dovoljno jasan što se tiče mog zahteva. Pa ipak, podaci su još u tabelama a nalog nije ugašen. U čemu je problem