Аутор Тема: Програм за израду породичног стабла  (Прочитано 1656 пута)

Ван мреже Milen.Markovic

  • Гост
  • *
  • Поруке: 3
    • Дулене
Програм за израду породичног стабла
« послато: Новембар 04, 2021, 02:36:10 поподне »
Поздрав свима, сакупио сам обимну количину података о пореклу породица из села Дулена код Крагујевца. Међутим сви подаци се налазе у свескама и ворд датотекама. Интересује ме да ли постоји неки програм у коме бих могао да унесем податке о људима (име, презиме, датум рођења/смрти, децу, супружнике, родитеље и браћу/сестре), а који би на крају уноса могао да ми избаци графички приказ породичног стабла. Покушао сам да користим Грампс али је превише компликован за коришћење.
Хвала унапред.

Ван мреже Shone82

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 30
Одг: Програм за израду породичног стабла
« Одговор #1 послато: Новембар 04, 2021, 05:25:30 поподне »
Моја препорука је https://www.ahnenblatt.com/
49 евра, али вреди.

На мрежи ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Програм за израду породичног стабла
« Одговор #2 послато: Новембар 05, 2021, 12:18:22 пре подне »
Поздрав свима, сакупио сам обимну количину података о пореклу породица из села Дулена код Крагујевца. Међутим сви подаци се налазе у свескама и ворд датотекама. Интересује ме да ли постоји неки програм у коме бих могао да унесем податке о људима (име, презиме, датум рођења/смрти, децу, супружнике, родитеље и браћу/сестре), а који би на крају уноса могао да ми избаци графички приказ породичног стабла. Покушао сам да користим Грампс али је превише компликован за коришћење.
Хвала унапред.
Не могу да пружим савет у том погледу, али могу да вам предложим да се тестирате, јер могуће да сте род Никшића уколико сте од Марковића из Дулена :) (а можда и да отворите тему везану на ваш род)

Порекло становништва села Дулене, Градска општина Пивара, Град Крагујевац – Шумадијски округ
–Марковићи, славе Лучиндан а преслављају Марковдан.
https://www.poreklo.rs/2014/11/28/poreklo-prezimena-selo-dulene-pivara-kragujevac/
(ја сам са друге, моравске стране Левча, Медвеђа код Трстеника и имам исту преславу као Марковићи из Дулена, Марковдан, а та преслава нема баш мали географски континуитет, обухвата север Косова, Рашку, Копаоник, Топлицу, Поморавље па све до Крагујевца)
« Последња измена: Новембар 05, 2021, 12:28:37 пре подне ДушанВучко »

Ван мреже Milen.Markovic

  • Гост
  • *
  • Поруке: 3
    • Дулене
Одг: Програм за израду породичног стабла
« Одговор #3 послато: Новембар 23, 2021, 03:12:28 поподне »
Хвала Вам на одговору.
У Дулену има више фамилија Марковића. Марковићи који славе Лучин дан  воде порекло од Марка Радојевића. (Радивојевића) Од његових синова настају фамилије које су имали презимена: Радојевићи, Милојевићи, Здравковићи, сви су они вратили своје старо презиме Марковићи. Између ових фамилија већ се склапају бракови. Моји Марковићи славе Ђурђиц(16.11.), преслава Ђурђев дан(06.05).. Моји потичу од Мијајловића (у неким документима се јављају као Михајловићи). Они су са Косова Бањска (?) и преко села Лаћислед се досељавају у Дулене. Од њих су настале фамилије: Мошићи, Милисављевићи, Пешићи, Марковићи, Михајловићи ( има их у Ломници) и Поповићи у селу Бунар.

Ван мреже Perhan

  • Гост
  • *
  • Поруке: 7
Одг: Програм за израду породичног стабла
« Одговор #4 послато: Новембар 24, 2021, 10:12:01 пре подне »
Ima ih dosta na netu ali meni trenutno najviše odgovara MyHeritage. Sa njihovog sajta možeš da skineš free verziju koja dozvoljava, čini mi se, upis do 250 članova familije a za više je ipak potrebna kupovina premium paketa.
Inače za svakog člana ubacuješ sve podatke, fotografiju kao i rodbinske veze. Možeš beskonačno da ga update- uješ i da izvučeš grafički prikaz u obliku stabla pri čemu možeš da biraš nekoliko različitih dizajna stabla.

Ван мреже Platin

  • Одбор за архивистику
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 981
Одг: Програм за израду породичног стабла
« Одговор #5 послато: Новембар 25, 2021, 01:36:03 пре подне »
Разумем да постоје бесплатне верзије, а свакако и плаћене...

Али мене занимају неки посебни детаљи (пошто ми је графички стил небитан), а то је - како се приказује особа са више од једног брака и са децом из сваког?
Да ли неки од наведених програма има аутоматику која то сређује или ми бирамо или...

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4187
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Програм за израду породичног стабла
« Одговор #6 послато: Новембар 25, 2021, 08:06:28 пре подне »
Препоручујем следећи програм за израду породичног стабла: https://familyecho.com

Нарочито је добар јер се подаци унети у њега могу извести и поставити без потешкоћа на неки од популарних сајтова за израду родословних стабала.

Надам се да ће и Порекло једног дана успети да направи нешто слично.


Ван мреже Неродимац

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 627
Одг: Програм за израду породичног стабла
« Одговор #7 послато: Новембар 25, 2021, 12:54:44 поподне »
Била би изузетна ствар да друштво има неки сличан програм за израду родослова, притом повезани и хаплогрупама и подгранама. Вероватно би се и људи лакше и проналазили. Кад имамо Nevgen можемо имати и то.

Ван мреже Iєшɑ

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 175
  • Припɑдник сɑȋтɑ: 6. XII 2018.−
    • Kotraža sajt
Одг: Програм за израду породичног стабла
« Одговор #8 послато: Јануар 14, 2022, 12:37:33 пре подне »
Odlična tema!

Da, to bi bilo idealno, da veb-sajt Poreklo ima na forumu i odeljak - Genealogija - sa pododeljcima Srbija, Crna Gora itd. i u istima teme sa imenima gradova ili opština i da se u njima piše o porodicama iz tih opština i da se postavljaju slike tabelarnih rodoslova, kao na primer što je bio slučaj na kotraža sajtu (URL - http://www.kotraza.rs/). Divno bi bilo da to bude neka sajtova trajna digitalizovana baza podataka o precima i njihovom poreklu.

Pored toga, ne bi bilo loše da je kotraža sajt i dalje u funkciji, da jeste, možda bismo mogli postaviti i te slike ovde na sajtu.
Новɑковић / Iєшић – „Iєшɑ“.
Iєшић Новɑковoг Симонов (1795.−1853.) и Милєнин (1801.−1864.) потомɑк.

Ван мреже Djogi

  • Гост
  • *
  • Поруке: 4
Одг: Програм за израду породичног стабла
« Одговор #9 послато: Јануар 26, 2022, 03:54:34 поподне »
Ja sam koristio MyHeritage ali on se placa posle 250 osoba,
pa sam odlucio da sam napravim aplikaciju, android i web
MyFamilyMe
koristeći google tabelu i mobilnu aplikaciju

• Neograničen broj stabala sa neograničenim brojem ljudi.
• Uvezite, izvezite ili podelite podatke (gedcom).
• Napravite sami statističke podatke koristeći google alate.

Detaljnije

https://sites.google.com/view/myfamilyme

P. S. sve je besplatno, bez reklama i ograničenja
ja trenutno imam stablo sa 513 osoba i 10 generacija
podatke unosim preko google tabele a mogu i preko android aplikacije
Pozdrav