Аутор Тема: Где да урадим тест на генетичко порекло?  (Прочитано 149989 пута)

Аксић

  • Гост
Одг: Где да урадим тест на генетичко порекло?
« Одговор #40 послато: Октобар 14, 2013, 10:09:12 пре подне »
Aca preporučuje testiranje preko FT DNA, a ne Igenee, zbog razlike u ceni.

Upravo sam zvao Igenea, oni traže za 12 markera 199 fr., a za 37 markera 239 fr. Mene baš zanima koliko je gospodin Jerković platio za test od 67 markera? Problem je što ja nemam Visa ili Master Card. Imam samo švajcarsku Postfinance sa koju mogu da podizem novac svugde u svetu, ali ne i da uplatim nešto preko interneta osim u Švajcarsku, zbog toga i nemogu da izvršim uplatu ovima iz FTDNA, ili postoji neka druga varijanta, račun ili preko Wester Uniona?
« Последња измена: Октобар 14, 2013, 10:19:25 пре подне Аксић »

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Где да урадим тест на генетичко порекло?
« Одговор #41 послато: Октобар 14, 2013, 12:20:08 поподне »
Upravo sam zvao Igenea, oni traže za 12 markera 199 fr., a za 37 markera 239 fr. Mene baš zanima koliko je gospodin Jerković platio za test od 67 markera? Problem je što ja nemam Visa ili Master Card. Imam samo švajcarsku Postfinance sa koju mogu da podizem novac svugde u svetu, ali ne i da uplatim nešto preko interneta osim u Švajcarsku, zbog toga i nemogu da izvršim uplatu ovima iz FTDNA, ili postoji neka druga varijanta, račun ili preko Wester Uniona?

Аксићу, ја сам прво тестирање вршио на 12 маркера па послије надограђивао на 67 маркера, и то је било преко Игенее. Не могу тачно да се сјетим цијене, али мислим да је било јефтиније од ове садашње. Нисам плаћао картицом,. већ су ми послали инструкцију за плаћање па сам уплатио код нас у банци.
Недавно сам наручио Фемили Фајндер тест директно код ФТДНА за 99 долара, и схватио сам да ФТДНА не шаље инструкције за плаћање, већ да се плаћа картицом. Моја тренутна картица не функционише преко интернета, али сам у Банци купио једнократну картицу, зову је поклон или рођенданска, уплатиш на њу колико хоћеш пара, прилагођена је за плаћања интернетом и платиш саму израду картице можда 2,5 евра. Веома згодно за плаћање.

Тако сам онда без проблема платио тест ФТДНА-у.

Тако да ти ипак препоручујем због значајне разлике у цијени да се тестираш код ФТДНА, јер је тамо тест на 12 маркера 49 долара, што је око 35 евра. То је засада најјефтинија опција за тестирање.

И мислим да ФТДНА прима и уплате преко неких чекова које шаљеш поштом, али нисам схватио да ли тај систем функционише за иностранство.
« Последња измена: Октобар 14, 2013, 12:21:58 поподне Синиша Јерковић »

Ван мреже Александар Невски

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 1135
Одг: Где да урадим тест на генетичко порекло?
« Одговор #42 послато: Октобар 14, 2013, 05:37:39 поподне »

Шта је ово Александре?
Унапређена верзија твог писанија?  :P

Па, доприносим "богатству" нашега йезика!  :D
Нико ме не може убѣдити да йе латинско писмо "нашийе" од грчкога. Напротив, Грци су ни у сваком погледу ближи од Латинъ, па йе ред да и њиховому писму посвѣтимо заслужену пажњу.
Србски пѣсник Лаза Костић: "у млазових прочитам сричући" "по уздасих тако први' у јунака реч поврви"

Аксић

  • Гост
Одг: Где да урадим тест на генетичко порекло?
« Одговор #43 послато: Октобар 15, 2013, 04:06:16 поподне »
Аксићу, ја сам прво тестирање вршио на 12 маркера па послије надограђивао на 67 маркера, и то је било преко Игенее. Не могу тачно да се сјетим цијене, али мислим да је било јефтиније од ове садашње. Нисам плаћао картицом,. већ су ми послали инструкцију за плаћање па сам уплатио код нас у банци.
Недавно сам наручио Фемили Фајндер тест директно код ФТДНА за 99 долара, и схватио сам да ФТДНА не шаље инструкције за плаћање, већ да се плаћа картицом. Моја тренутна картица не функционише преко интернета, али сам у Банци купио једнократну картицу, зову је поклон или рођенданска, уплатиш на њу колико хоћеш пара, прилагођена је за плаћања интернетом и платиш саму израду картице можда 2,5 евра. Веома згодно за плаћање.

Тако сам онда без проблема платио тест ФТДНА-у.

Тако да ти ипак препоручујем због значајне разлике у цијени да се тестираш код ФТДНА, јер је тамо тест на 12 маркера 49 долара, што је око 35 евра. То је засада најјефтинија опција за тестирање.

И мислим да ФТДНА прима и уплате преко неких чекова које шаљеш поштом, али нисам схватио да ли тај систем функционише за иностранство.

Imali ta jednokratka kartica neki naziv? Šta piše na njoj sa obe strane - mora da ima neke brojeve ID broj, Konto broj, Iban broj, a možda i još nešto? Videću sutra da kupim tu kraticu i ja ću se ipak za početak testirati na 12 markera, a posle ću da nadograđujem. Ovi iz Igenea su lopuže, meni se javio Ekspert Dnk Roman Scholz i pitam ja njega koliko košta testiranje na 12 ili 37 markera - kaže on meni da sačekam i da ostanem na telefonskoj vezi kako bi video cenovnik, prošao je skoro minut i javi se on i kaže meni cene za 12 i 37 markera. Kad mi je rekao cene meni je odma bilo sumnjivo i pitao sam se kako to da jedan Ekspert nezna cene napamet. Meni nije problem novac, ja mogu to da priuštim, ali neću da me drpaju nisam budala, dovoljno im poreze plaćam.     
« Последња измена: Октобар 15, 2013, 04:12:13 поподне Аксић »

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Где да урадим тест на генетичко порекло?
« Одговор #44 послато: Октобар 15, 2013, 08:22:16 поподне »
Imali ta jednokratka kartica neki naziv? Šta piše na njoj sa obe strane - mora da ima neke brojeve ID broj, Konto broj, Iban broj, a možda i još nešto?

Та картица се зове бар у банци гдје сам је ја купио ( у Хипо Алпе Адриа банци) поклон картица. Када будеш плаћао са њом код ФТДНА треба ти само број картице и још нека шифра од три броја која се налази на полеђини картици и то је то, плаћаш без проблема. Обично се картица активира 24 часа након куповине, тако да те не чуди ако не буде функционисала исти трен након што је купиш. Мораћеш да унесеш и своје име и презиме и адресу и до кад картица важи кад будеш уносио на ФТДНА.

Можда у другим банкама та картица има други назив. Најбоље је да се распиташ у банци. Значи уплатиш на њу своту коју хоћеш, и кад то потрошиш картица више не важи.

Аксић

  • Гост
Одг: Где да урадим тест на генетичко порекло?
« Одговор #45 послато: Октобар 15, 2013, 09:02:33 поподне »
Та картица се зове бар у банци гдје сам је ја купио ( у Хипо Алпе Адриа банци) поклон картица. Када будеш плаћао са њом код ФТДНА треба ти само број картице и још нека шифра од три броја која се налази на полеђини картици и то је то, плаћаш без проблема. Обично се картица активира 24 часа након куповине, тако да те не чуди ако не буде функционисала исти трен након што је купиш. Мораћеш да унесеш и своје име и презиме и адресу и до кад картица важи кад будеш уносио на ФТДНА.

Можда у другим банкама та картица има други назив. Најбоље је да се распиташ у банци. Значи уплатиш на њу своту коју хоћеш, и кад то потрошиш картица више не важи.

Dobro. Znači 12 markera koštaju 49 dolara, to je oko 35 do 40 evra. Dovoljno je da uplatim na toj  kartici 45 ili 50 evra, za svaki slučaj bolje da imam više para na kartici. 

mladjo

  • Гост
Одг: Где да урадим тест на генетичко порекло?
« Одговор #46 послато: Јануар 03, 2014, 05:09:21 пре подне »
Familytreedna, нови цјеновник:



Извор: http://www.familytreedna.com/products.aspx
« Последња измена: Јануар 03, 2014, 05:12:38 пре подне млађо »

Đorđo

  • Гост
Одг: Где да урадим тест на генетичко порекло?
« Одговор #47 послато: Март 01, 2014, 08:54:15 поподне »
Наручио сам фтдна тест на 12 маркера, послали су ми га јуче, колико ли треба времена да стигне, каква су ваша искуства?

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Где да урадим тест на генетичко порекло?
« Одговор #48 послато: Март 01, 2014, 09:27:11 поподне »
Наручио сам фтдна тест на 12 маркера, послали су ми га јуче, колико ли треба времена да стигне, каква су ваша искуства?

Мислим да "путује" око 2 недеље.

Радује ме што ћемо ускоро сазнати днк једног Пивљанина. Поздрављам потез. :)

Ван мреже Муњени Ћелић

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 598
Одг: Где да урадим тест на генетичко порекло?
« Одговор #49 послато: Март 01, 2014, 11:32:13 поподне »
Цитат
колико ли треба времена да стигне, каква су ваша искуства?

Као што Небојша рече, око 14 дана траје путовање....и толико у повратку. Ако је узорак подобан за тестирање, јавиће вам датум када ће бити објављен резултат, али из личног искуства знам да буде и 15 дана пре тога. Као да им је Мркоња шеф  ;D
« Последња измена: Март 01, 2014, 11:38:38 поподне Небојша »
Икавац

Ван мреже Александар Невски

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 1135
Одг: Где да урадим тест на генетичко порекло?
« Одговор #50 послато: Март 02, 2014, 07:34:28 пре подне »
Наручио сам фтдна тест на 12 маркера, послали су ми га јуче, колико ли треба времена да стигне, каква су ваша искуства?

Честитам, Ђорђо! Из мойега искуства и искуства људи койе знам пошиљци трѣба око двѣ-три недѣље посебно у оба правца, и око 3 недѣље да се уради. Што значи да ћеш знати свойе исходе тек за око два мѣсеца.
Србски пѣсник Лаза Костић: "у млазових прочитам сричући" "по уздасих тако први' у јунака реч поврви"

Ван мреже Doclea

  • Гост
  • *
  • Поруке: 5
Одг: Где да урадим тест на генетичко порекло?
« Одговор #51 послато: Мај 20, 2014, 02:20:34 поподне »
За оне који не знају, преко портала Порекло у београдском ДНК центру за генетику можете да урадите анализе Y-ДНК порекла уз попуст од 50 одсто. Обезбеђено је да месечно тројица сарадника Порекла, који на било који начин доприносе раду нашег портала (пишу прилоге, помажу другима кроз одговоре на разна питања, учествују у дискусијама на форуму и сл.), добију могућност да искористе овај попуст. Добијене резултате додатно анализира наш стручњак, а податке објављујемо у табели Српског ДНК пројекта (уз навођење презимена, места порекла и крсне славе).
Ево нешто више о томе:
http://www.poreklo.rs/2012/05/09/akcija-popust-50-odsto-na-analizu-praporekla/

Važi li ovo i za nas iz Crne Gore? :)

Ван мреже Александар Невски

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 1135
Одг: Где да урадим тест на генетичко порекло?
« Одговор #52 послато: Мај 20, 2014, 02:25:02 поподне »
Važi li ovo i za nas iz Crne Gore? :)

Наравно, зашто не би важило! :-)
Србски пѣсник Лаза Костић: "у млазових прочитам сричући" "по уздасих тако први' у јунака реч поврви"

Ван мреже Doclea

  • Гост
  • *
  • Поруке: 5
Одг: Где да урадим тест на генетичко порекло?
« Одговор #53 послато: Мај 20, 2014, 02:33:03 поподне »
Наравно, зашто не би важило! :-)
Pitam :)

Odlićno. Trudiću se da koliko to bude moguće pružim što je više moguće informacija o prezimenima, porijeklu i sličnim stvarima iz Crne Gore.

Sam sam počeo istraživati porijeklo moje porodice tako da sam jako zainteresovan za sve ovo.

Ван мреже rajo

  • Члан Друштва
  • Помоћник
  • *****
  • Поруке: 148
  • E-BY14160
Одг: Где да урадим тест на генетичко порекло?
« Одговор #54 послато: Мај 30, 2014, 05:40:15 поподне »
Да ли се и осталима чини, или је постло проблематично ПРИМАЊЕ прибора за узимање ДНК узорака од ФТДНА?

Два комплета, један који је наручен 16.03. и путовао у Краљево и други 2.05. и путовао за Београд нису још увек испоручени. Да ли се то можда појавио проблем са улазном царином у Србију?

Оба комплета су иначе из САД послата следећег радног дана.

Ван мреже Александар Невски

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 1135
Одг: Где да урадим тест на генетичко порекло?
« Одговор #55 послато: Мај 30, 2014, 05:55:58 поподне »
Да ли се и осталима чини, или је постло проблематично ПРИМАЊЕ прибора за узимање ДНК узорака од ФТДНА?

Два комплета, један који је наручен 16.03. и путовао у Краљево и други 2.05. и путовао за Београд нису још увек испоручени. Да ли се то можда појавио проблем са улазном царином у Србију?

Оба комплета су иначе из САД послата следећег радног дана.

Я и мой друг нѣсмо имали тешкоћа са пошиљкама ФТДНА, али то бѣше ранийе. Вѣруйем да за други има йош наде, али за први... Или йе се загубио негдѣ, или су наши цариници промѣнили правила. Али, онда бих очекивао да се яве и затраже царину, или тако нешто.
Србски пѣсник Лаза Костић: "у млазових прочитам сричући" "по уздасих тако први' у јунака реч поврви"

damyanovich

  • Гост
Одг: Где да урадим тест на генетичко порекло?
« Одговор #56 послато: Мај 30, 2014, 06:08:35 поподне »
Ja sam naručio jedan paket krajem aprila, stigao mi je i odavno je već poslat natrag.

Ван мреже Љиљан

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 318
Одг: Где да урадим тест на генетичко порекло?
« Одговор #57 послато: Јун 25, 2014, 12:27:38 поподне »
Поздрав!

Сад виђох у неком од постова да је и даље могуће урадити тест на 12маркера и то за 59$.
Отишао сам на https://www.familytreedna.com/test-descriptions.aspx
Ту сам кликнуо на "+" и заиста ми се отворио изборник за наручивање на 12 маркера гдје сам кликнуо "Proceed to Checkout".
Ту сам добио да попуним личне податке, адреса и тд.
У дну стоји начин плаћања и тражи ми да унесем име на картици, број картице и неки ЦВЦ код. Попунио сам како сам знао али ми каже да поновим име како стоји на картици и да унесем валидан број картице. Ја имам  Виза електрон картицу и број на предњој страни картице је 11 цифрени а изгледа да они траже 16 цифрени број. Може ли ми неко помоћи да наручим кит за тестирање?

mladjo

  • Гост
Одг: Где да урадим тест на генетичко порекло?
« Одговор #58 послато: Јун 25, 2014, 01:28:42 поподне »
Поздрав!

Сад виђох у неком од постова да је и даље могуће урадити тест на 12маркера и то за 59$.
Отишао сам на https://www.familytreedna.com/test-descriptions.aspx
Ту сам кликнуо на "+" и заиста ми се отворио изборник за наручивање на 12 маркера гдје сам кликнуо "Proceed to Checkout".
Ту сам добио да попуним личне податке, адреса и тд.
У дну стоји начин плаћања и тражи ми да унесем име на картици, број картице и неки ЦВЦ код. Попунио сам како сам знао али ми каже да поновим име како стоји на картици и да унесем валидан број картице. Ја имам  Виза електрон картицу и број на предњој страни картице је 11 цифрени а изгледа да они траже 16 цифрени број. Може ли ми неко помоћи да наручим кит за тестирање?


Здраво,
да, баш и ја јуче схватих захваљујући једном форумашу (хвала "rajo"  ;)), да је и даље могуће наручивати тестирање на 12 маркера у ФТДНА.

Што се тиче саме процедуре плаћања:

1) унесеш име и презиме како на картици пише
2) унесеш број картице 16 цифара (4 х 4)
3) унесеш до када важи
4) унесеш CVC, то су она 3 броја која се налазе на другом лицу картице...написана су на "курзиву"

и не би требало бити додатних проблема.
« Последња измена: Јун 25, 2014, 11:18:19 поподне млађо »

Ван мреже Љиљан

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 318
Одг: Где да урадим тест на генетичко порекло?
« Одговор #59 послато: Јун 26, 2014, 12:42:31 поподне »
Danas vidim da buraz ima pravu Visa karticu sa tih 16 cifara (ovo kod mene je nešto kao debitna - mada ništa tako ne piše) i još kaže da je već plaćao preko interneta sa njom. Uzmem njegovu karticu ukucam onaj link ponovo, kad prc! Danas se ne može uplatiti niti 12 niti 25 markera već samo 37. Ono što je juče moglo danas ne može. :) E stvarno sam se razočarao. Mnogo mi ovih 169$ za 37 markera a 59$ sam već nekako mogao progutati...