Аутор Тема: Одакле су се Срби досељавали на Власину и шта су уствари шопови?  (Прочитано 47032 пута)

Ван мреже drajver

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5122
Одг: Одакле су се Срби досељавали на Власину и шта су уствари шопови?
« Одговор #180 послато: Јануар 26, 2023, 03:15:14 поподне »
Ne da preteruju nego lupetaju gluposti i otvoreno lazu. Jedini slovenski uticaj kod Rumuna i Albanaca je došao od Bugara (izuzev okoline Skadra). To što u južnoj Albaniji i u Grčkoj postoje slovenski toponimi ne znači da su srpski, ta oblast je bila pod viševekovnom vlašću bugarskog carstva. Odatle i grad Berat (nekad Belgrad u proslosti). Kad bi se služili njigovom logikom ispalo bi da su svi slovenski toponimi na svetu srpski.

А нису ли?

Ван мреже Gorance

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 692
Одг: Одакле су се Срби досељавали на Власину и шта су уствари шопови?
« Одговор #181 послато: Јануар 26, 2023, 03:18:36 поподне »
Ne da preteruju nego lupetaju gluposti i otvoreno lazu. Jedini slovenski uticaj kod Rumuna i Albanaca je došao od Bugara (izuzev okoline Skadra). To što u južnoj Albaniji i u Grčkoj postoje slovenski toponimi ne znači da su srpski, ta oblast je bila pod viševekovnom vlašću bugarskog carstva. Odatle i grad Berat (nekad Belgrad u proslosti). Kad bi se služili njigovom logikom ispalo bi da su svi slovenski toponimi na svetu srpski.
Шта је песник хтео да каже?

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Одакле су се Срби досељавали на Власину и шта су уствари шопови?
« Одговор #182 послато: Јануар 26, 2023, 03:26:36 поподне »
Шта је песник хтео да каже?

Иако није учтиво, пробаћу да одговорим уместо њега. Апропо сајтова на којима се тврди да су Албанци и Румуни пореклом Срби, због појединих словенских топонима. Нису сви словенски топоними на Балкану (на свету) у вези са Србима, а и да јесу, то не би био аргумент за ону првобитну тврдњу. Не видим шта је Шопче лоше рекао овде. ;)

Ван мреже Shopche13

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 52
Одг: Одакле су се Срби досељавали на Власину и шта су уствари шопови?
« Одговор #183 послато: Јануар 26, 2023, 03:58:12 поподне »
А нису ли?
Smatrao bih za ponizenje da uopste i pokusam argumentovano da odgovorim na ovo.

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5267
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Одакле су се Срби досељавали на Власину и шта су уствари шопови?
« Одговор #184 послато: Јануар 26, 2023, 05:02:35 поподне »
Smatrao bih za ponizenje da uopste i pokusam argumentovano da odgovorim na ovo.

Drajver se šali, to je bila ironija  ;)
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Shopche13

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 52
Одг: Одакле су се Срби досељавали на Власину и шта су уствари шопови?
« Одговор #185 послато: Јануар 26, 2023, 05:12:38 поподне »
Ja ne znam ko ima interes da siri mrznju medju narodima ali me zabrinjava toliko sirenje alternativne istorije. Taj Srbija Global ima po 500-600.000 pregleda, prakticno 10% Srbije upija te budalastine, ne daj Boze da sutra neko od njih dodje na vlast, zaratice Srbiju sa svim susedima.
 Pre 10 godina secam se kako su Ukrajinci sirili te price kako su najstariji narod na svetu, svi Sloveni od njih potekli, Rusi su Tatari i zakrzljala rasa, evo danas gledamo rezultate...

Ван мреже Gale

  • Гост
  • *
  • Поруке: 7
Одг: Одакле су се Срби досељавали на Власину и шта су уствари шопови?
« Одговор #186 послато: Јануар 28, 2023, 01:31:14 пре подне »
Postoji sansa da smo govorili isti jezik sa Rumunima.

The oldest dated text in Romanian is a letter written in 1521 with Cyrillic letters, and until late 18th century, including during the development of printing, the same alphabet was used.  - Ovo cak pise na wikipediji koja je sklona becko-berlinskim baljezgarijama.

A originalni Bugari su bili neki azijati, i da se prosetamo danas Bugarskom, videcemo ljude slicne nama, uglavnom.

Mislim potpuno je smesno da se iko vredja jer niti sejem mrznju prema drugim nacijama niti pozivam na rat, stvarno nista lose nisam mislio, vecinski smo svi sklop od I2 koji su starosedeoci balkana pa od pridoslica E i R1a (pa ostalih) haplotipova.




Ван мреже НикПав

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 511
  • Y: E-BY148067 Никољдан Y (M): E-FT61303 Јовањдан
Одг: Одакле су се Срби досељавали на Власину и шта су уствари шопови?
« Одговор #187 послато: Јануар 28, 2023, 03:32:51 пре подне »
Ви сте госн. Гале залутали из паралелне димензије на овај форум, где што није јесте, а што јесте није.
Вратите се Србији Глобал и сачувајте мир и спокој.

Ван мреже Gale

  • Гост
  • *
  • Поруке: 7
Одг: Одакле су се Срби досељавали на Власину и шта су уствари шопови?
« Одговор #188 послато: Јануар 28, 2023, 10:42:53 пре подне »
Ne znam sto se vatate za tu Srbiju global toliko :"D bolje da se vratimo sopima i temi a ostalo zanemarimo!  ;D

Ван мреже Shopche13

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 52
Одг: Одакле су се Срби досељавали на Власину и шта су уствари шопови?
« Одговор #189 послато: Јануар 28, 2023, 11:11:19 пре подне »
I originalni Srbi su bili Iranci pa ne vidim da neko to Srbima nabija na nos, i originalni Rusi su bili Germani, Vikinzi... I Srbi i Bugari su nastali identicno, nametanjem etnickog imena jednog plemena drugim Slovenima, tako da je licemerno od Srba da to nabijaju na nos Bugarima kad su i Srbi nastali na isti nacin.

Ван мреже Gorance

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 692
Одг: Одакле су се Срби досељавали на Власину и шта су уствари шопови?
« Одговор #190 послато: Јануар 30, 2023, 03:19:48 поподне »
Postoji sansa da smo govorili isti jezik sa Rumunima.

The oldest dated text in Romanian is a letter written in 1521 with Cyrillic letters, and until late 18th century, including during the development of printing, the same alphabet was used.  - Ovo cak pise na wikipediji koja je sklona becko-berlinskim baljezgarijama.

A originalni Bugari su bili neki azijati, i da se prosetamo danas Bugarskom, videcemo ljude slicne nama, uglavnom.

Mislim potpuno je smesno da se iko vredja jer niti sejem mrznju prema drugim nacijama niti pozivam na rat, stvarno nista lose nisam mislio, vecinski smo svi sklop od I2 koji su starosedeoci balkana pa od pridoslica E i R1a (pa ostalih) haplotipova.
Од кад су то И2 староседеоци, а Е придошлице Балкана?

Ван мреже Gorance

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 692
Одг: Одакле су се Срби досељавали на Власину и шта су уствари шопови?
« Одговор #191 послато: Јануар 30, 2023, 03:21:36 поподне »
I originalni Srbi su bili Iranci pa ne vidim da neko to Srbima nabija na nos, i originalni Rusi su bili Germani, Vikinzi... I Srbi i Bugari su nastali identicno, nametanjem etnickog imena jednog plemena drugim Slovenima, tako da je licemerno od Srba da to nabijaju na nos Bugarima kad su i Srbi nastali na isti nacin.
Од кад су то ,,оригинални" Срби пореклом Иранци?

Ван мреже barbarylion

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1100
  • I2-PH908>Y56203
Одг: Одакле су се Срби досељавали на Власину и шта су уствари шопови?
« Одговор #192 послато: Јануар 30, 2023, 03:36:00 поподне »
I originalni Srbi su bili Iranci pa ne vidim da neko to Srbima nabija na nos, i originalni Rusi su bili Germani, Vikinzi... I Srbi i Bugari su nastali identicno, nametanjem etnickog imena jednog plemena drugim Slovenima, tako da je licemerno od Srba da to nabijaju na nos Bugarima kad su i Srbi nastali na isti nacin.

Čitam tvoje postove već par dana i pitam se šta nije u redu sa tobom? Ne smeta mi što si bugarofil, nakon dugo vremena ovde te stvari te prestanu doticati, medjutim ova glupost o poreklu Srba je komedija.

Ван мреже Shopche13

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 52
Одг: Одакле су се Срби досељавали на Власину и шта су уствари шопови?
« Одговор #193 послато: Јануар 30, 2023, 03:57:38 поподне »
Čitam tvoje postove već par dana i pitam se šta nije u redu sa tobom? Ne smeta mi što si bugarofil, nakon dugo vremena ovde te stvari te prestanu doticati, medjutim ova glupost o poreklu Srba je komedija.
Heheh pa za svakog zaslepljenog nacionalistickim lazima kad neko govori istinu je odmah Bugarofil. Za vas je i zvanicna srpska istorija bugarofilska jer ne govori lazi kojim vam pune mozak pseudo istoricari poput Srbija Global.
Mnogo je lepse da se veruje da je u Egejskoj Makedoniji bilo Srba, iako nije bilo nijednog, jel da?

Ван мреже ivanc79

  • Члан Друштва
  • Помоћник
  • *****
  • Поруке: 199
Одг: Одакле су се Срби досељавали на Власину и шта су уствари шопови?
« Одговор #194 послато: Јануар 30, 2023, 04:20:53 поподне »
Heheh pa za svakog zaslepljenog nacionalistickim lazima kad neko govori istinu je odmah Bugarofil. Za vas je i zvanicna srpska istorija bugarofilska jer ne govori lazi kojim vam pune mozak pseudo istoricari poput Srbija Global.
Mnogo je lepse da se veruje da je u Egejskoj Makedoniji bilo Srba, iako nije bilo nijednog, jel da?
Шопче, пријатељу машиш мету значајно.

Обзиром да си нов на Форуму, дозволи ми да те укратко упознам са оним што си затекао.
На овом Форуму нећеш наићи на присталице псеудо историјских канала и тврдњи. Напротив.
Наићи ћеш на дискусију базирану на резултатима објављених и лако проверљивих научних истраживања.
Понекад дамо својој машти на вољу и одважимо се понудимо неку своју теорију на основу  резултата тих истраживања. Свако од нас износећи своје мишљење унапред прихвата да ће оно бити изложено вишеструкој процени и критици. Сасвим је у реду да и ти, као и остали учествујеш у дискусији, све док су твоје тврдње потковане са научне стране.
Е сада, гледе твоје теорије о иранском пореклу Срба. Срби као и све друге нације немају униформно порекло. О томе се већ дискутовало на Форуму, па не буди лењ, прочитај и шта други кажу о томе, пре него донесеш свој суд.

Ван мреже Глигорија

  • Члан Друштва
  • Почетник
  • *****
  • Поруке: 47
Одг: Одакле су се Срби досељавали на Власину и шта су уствари шопови?
« Одговор #195 послато: Јануар 30, 2023, 05:14:20 поподне »
Нема он свој суд, он је овде у својству провокатора...

Ван мреже Gorance

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 692
Одг: Одакле су се Срби досељавали на Власину и шта су уствари шопови?
« Одговор #196 послато: Јануар 30, 2023, 05:25:52 поподне »
Нема он свој суд, он је овде у својству провокатора...
Да ли сте можда из Бабушнице? Мислим на гос. Глигоријевића. Имах доброг другара, Вашег презимењака у Војске ;D. Ниш 2002;ге. 63-а падобранска?

Ван мреже Глигорија

  • Члан Друштва
  • Почетник
  • *****
  • Поруке: 47
Одг: Одакле су се Срби досељавали на Власину и шта су уствари шопови?
« Одговор #197 послато: Јануар 30, 2023, 05:34:15 поподне »
Да ли сте можда из Бабушнице? Мислим на гос. Глигоријевића. Имах доброг другара, Вашег презимењака у Војске ;D. Ниш 2002;ге. 63-а падобранска?

Мезграја, 16 км од Бабушнице. Глигоријевића има и у Борном Долу, Завидинцу, Малом Боњинцу.....Глигорије је у мом крају некада било релативно често име.

Ван мреже Gorance

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 692
Одг: Одакле су се Срби досељавали на Власину и шта су уствари шопови?
« Одговор #198 послато: Јануар 30, 2023, 05:43:15 поподне »
Мезграја, 16 км од Бабушнице. Глигоријевића има и у Борном Долу, Завидинцу, Малом Боњинцу.....Глигорије је у мом крају некада било релативно често име.
Мислим да је баш из Бабушнице.Хвала на одговору. Можда сам требао преко ПП. Хвала у сваком случају.

Ван мреже Gale

  • Гост
  • *
  • Поруке: 7
Одг: Одакле су се Срби досељавали на Власину и шта су уствари шопови?
« Одговор #199 послато: Јануар 30, 2023, 07:05:06 поподне »
Од кад су то И2 староседеоци, а Е придошлице Балкана?

Haplogroup I is the oldest major haplogroup in Europe and in all probability the only one that originated there. (Eupedia)


Haplogroup E1b1b (formerly known as E3b) represents the last major direct migration from Africa into Europe. (Eupedia)


Skeleti su uglavnom iz tog paleolitskog ili kog vec ne znam ni ja vise, bili I2, ne samo na prostoru balkana vec cele evrope.


Zao mi je sto se Shopche uvredio na neke moje izjave i sto smo zapoceli ove teme, nije mi to bila namera, i nikako da se vratimo da oratimo o shopima! :D