Аутор Тема: Прилози у мају 2023.  (Прочитано 962 пута)

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Члан Друштва
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4196
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Прилози у мају 2023.
« послато: Мај 02, 2023, 02:48:05 поподне »
Друштво српских родословаца "Порекло" (Београд) - 200 евра
Гери Бараћ / Gary Barach (Канада) - 40,80 евра

Ново стање расположивих средстава (после куповине локала и досад исплаћених трошкова за адаптацију и набавку материјала и уређаја): 2.577 евра

Напомена: Друштво српских родословаца "Порекло" редовно месечно уплаћује по 200 евра прилога за Задужбину "Порекло". Најновијим прилогом укупно смо уплатили 9.350 евра и још само 650 евра нам недостаје од звања Великог Задужбинара (стиче се за укупне уплате више од 10.000 евра). Герију је ово тридесет и четврта уплата прилога. Досад је укупно приложио 1.368,90 евра и Добротвор је Задужбине "Порекло". Хвала, Гери! Thanks, Gary!

* * *
Освежена је листа свих приложника према висини уплата: https://forum.poreklo.rs/index.php?topic=5753.0

Током априла 2023. прикупљено је укупно 261,20 евра и 24.200 динара (противредност у еврима 206 евра).

У току су завршни радови на изради намештаја (ормарићи и полице) и очекујемо коначно усељење у наш Дом средином маја.

И даље су добро дошли ваши прилози, а могуће су уплате са шалтера поште и банака, електронским путем и преко ПејПала. Ближе инструкције су на страници Задужбине "Порекло": https://zaduzbina.poreklo.rs/donacije.html

Хвала свима на доприносу у остварењу овог подухвата!

Идемо даље!
« Последња измена: Мај 02, 2023, 02:50:48 поподне Јовица Кртинић »

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Члан Друштва
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4196
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Прилози у мају 2023.
« Одговор #1 послато: Мај 10, 2023, 08:29:08 пре подне »
Милица Поповић (Београд) - 3.000 динара
Братислав Ђуровић (Београд) - 1.000 динара

Ново стање расположивих средстава (после куповине локала и досад исплаћених трошкова за адаптацију и набавку материјала и уређаја): 2.611 евра

Напомена 1: Милици је ово четрдесет и трећа уплата прилога. Досад је укупно приложила 146.000 динара и 50 евра и међу 11 је Добротвора Задужбине "Порекло". Хвала, Милице! Братиславу је ово двадесет и седма уплата прилога. Досад је укупно приложио 41.000 динара и међу највећим и најупорнијим је Приложницима Задужбине "Порекло". Хвала, Братиславе!

Напомена 2: Монтажа ормарића и полица полако напредује (завршено је пола посла). Ове радове изводим сам, грабећи време мимо редовних обавеза на послу, а ишао сам и до Лике, па отуда мало пробијање рока (мислио сам да ћу стићи све завршити до Ђурђевдана). Али, свакако ће ово бити завршено у наредних 7-10 дана. При крају ових радова ће ми бити потребна помоћ (склапају се веома тешке и кабасте полице) па ћу бити слободан да је затражим. Довољан ће ми бити један добровољац.

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Члан Друштва
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4196
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Прилози у мају 2023.
« Одговор #2 послато: Мај 10, 2023, 11:04:06 пре подне »
Горан Ивановић (Београд) - 2.000 динара

Ново стање расположивих средстава (после куповине локала и досад исплаћених трошкова за адаптацију и набавку материјала и уређаја): 2.628 евра

Напомена: Горану је ово трећа уплата прилога. Досад је укупно приложио 9.000 динара. Хвала, Горане!

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Члан Друштва
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4196
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Прилози у мају 2023.
« Одговор #3 послато: Мај 17, 2023, 01:39:58 поподне »
Живко Лукић (Београд) - 1.200 динара

Ново стање расположивих средстава (после куповине локала и досад исплаћених трошкова за адаптацију и набавку материјала и уређаја): 2.638,20 евра

Напомена: Живку је ово четрдесета уплата прилога. Досад је укупно приложио 52.100 динара и са тим износом је Приложник с највећим износом досад уплаћених прилога. До стицања звања Утемељача Задужбине (стиче се за укупне уплате прилога од 500 до 1.000 евра) недостаје му још 6.650 динара. Хвала, Живко!

Напомена 2: Израда намештаја (полица и ормарића) се полако приводи крају и биће завршена током следеће недеље.

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Члан Друштва
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4196
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Прилози у мају 2023.
« Одговор #4 послато: Мај 31, 2023, 08:08:10 пре подне »
Јовица Кртинић (Београд) - 3.000 динара

Ново стање расположивих средстава (после куповине локала и досад исплаћених трошкова за адаптацију и набавку материјала и уређаја): 2.663,70 евра

Напомена: Ово ми је тридесета уплата прилога. Досад сам укупно приложио 112.000 динара и 260 евра.

Напомена 2: Ове недеље ће коначно бити завршена израда намештаја (ормарићи и полице) у доњем нивоу наше мале задужбине. Средином јуна организоваћемо пребацивање опреме и књига па ћемо тад позвати све који су у могућности да помогну приликом транспорта и ношења ствари и књига.