Аутор Тема: I2-PH908>FT16449  (Прочитано 71747 пута)

Ван мреже vasil

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 170
  • PH908>FT16449>Y151633
Одг: I2-PH908>FT16449
« Одговор #320 послато: Јун 12, 2022, 06:57:37 поподне »
Индикативно је да Солдо слави Михољдан, исту славу као и Којић, која је прилично специфична и не убраја се у чешће славе, због тога бих рекао да нека давна веза постоји. Солдо је радио BigY700, тако да не верујем да му BY171178 није покривен. Рекао бих да овај резултат јача претпоставку о Херцеговини као матици грана BY169079 и BY171178.

BY171178 най-вероятно е Херцеговненски клон при BY169079 обаче става трудна работата не че е невъзможно но ако е така трябва да става въпрос за района някъде между Приеполе и Дрина, аз определено повече клоня към Полимието между Приеполе и Биело поле. Проблема изобщо с BY169079 е че е много силно разчленен клон и това е което пречи да се определи с някаква сигурност къде точно сме се разделили определено въпросния господин BY169079 е имал доста деца за да оцелеят цели петима синове за които знаем и да оставят поколение като се има предвид детската смъртност и това че трябва да е имал и дъщери.
BY169079
>Солдо
>Босанац
>Жильов
>FT407280
>BY171718

На мрежи НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8529
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: I2-PH908>FT16449
« Одговор #321 послато: Јун 12, 2022, 07:57:43 поподне »
Могу ли ја и ако нису моје новеле да их кандидујем код Yseq пошто видим да их нема у понуди? А могли би Васил и рођаци да ураде то са свим својим приватним новелама, јер има још претедената на ову грану и ниже. Ја бих врло радо проверио Кијановиће на ову грану.

Само изволите.
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже vasil

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 170
  • PH908>FT16449>Y151633
Одг: I2-PH908>FT16449
« Одговор #322 послато: Јун 14, 2022, 01:50:07 поподне »
Позагледах се и има няколко потенциални двойки близки роднини:
1. Оджич(Ходжичи/Билеча>Кумане/Нови Бечей) и Дериконич(Джурово/Приеполе)
Тук можем да сме сигурни те са единствените със Слава Ивановден под Y151633.
2. Вуйович(Прилике/Иваница>Лисице/Лучани) и Майсторович(Брезовица/Чачак)
Доколкото съм разбрал старата Слава на Вуйович е Михољдан като на Майсторович и са много близо географски.
3. Жильов(Миланово/Своге) и Глухчевич(Седобро/Приеполе)
Това не е много сигурно но Жильовци произлизат от Стоян "Жилата" син на Петър Глухчев и това им е старата фамилия.

На мрежи Христифор

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 885
Одг: I2-PH908>FT16449
« Одговор #323 послато: Јун 14, 2022, 02:19:48 поподне »
Василе из ког си тачно дела Бугарске?

Ван мреже vasil

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 170
  • PH908>FT16449>Y151633
Одг: I2-PH908>FT16449
« Одговор #324 послато: Јун 14, 2022, 03:25:38 поподне »
Василе из ког си тачно дела Бугарске?

Краткия отговор е Северозападна България, дългия е че дядо ми по бащина линия е от махала Марковци/село Осиковица/община Правец, баба ми по бащина линия е от село Видраре/община Правец, дядо ми по майчина линия е от село Боровци/община Берковица а баба ми по майчина линия е от село Ботуня/община Криводол.

Ван мреже Exiled

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2394
  • ПХ908>А20333>FT14649>FT175994
Одг: I2-PH908>FT16449
« Одговор #325 послато: Јун 14, 2022, 06:48:23 поподне »
Позагледах се и има няколко потенциални двойки близки роднини:
1. Оджич(Ходжичи/Билеча>Кумане/Нови Бечей) и Дериконич(Джурово/Приеполе)
Тук можем да сме сигурни те са единствените със Слава Ивановден под Y151633.
2. Вуйович(Прилике/Иваница>Лисице/Лучани) и Майсторович(Брезовица/Чачак)
Доколкото съм разбрал старата Слава на Вуйович е Михољдан като на Майсторович и са много близо географски.
3. Жильов(Миланово/Своге) и Глухчевич(Седобро/Приеполе)
Това не е много сигурно но Жильовци произлизат от Стоян "Жилата" син на Петър Глухчев и това им е старата фамилия.
Василе😀, видим да си се фино уклопио у теоретисање и дискусију на форуму јер форуми зато и служе, зар не? Него дај да видимо оперативу, ако си у комуникацији са твојим рођацима Лазовићем,Ђукетићем и осталима види да кандидујете снипове који су старости хиљаду и мање година код Yseq-a да би могли да теорије да проверимо. И идеју да би матица могла бити у Полимљу заборави, то су све доосељеници...

Ван мреже Grg

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 132
Одг: I2-PH908>FT16449
« Одговор #326 послато: Јун 14, 2022, 06:53:48 поподне »
Василе😀, видим да си се фино уклопио у теоретисање и дискусију на форуму јер форуми зато и служе, зар не? Него дај да видимо оперативу, ако си у комуникацији са твојим рођацима Лазовићем,Ђукетићем и осталима види да кандидујете снипове који су старости хиљаду и мање година код Yseq-a да би могли да теорије да проверимо. И идеју да би матица могла бити у Полимљу заборави, то су све доосељеници...
A jel to nije bilo starinaca u tom podrucju nego su po Vasem misljenju svi doseljenici? Ono sto je fascinantno sto garant tu na Limu, svi koji su ove grane kazu da su od onih Kuca, a sa njima veze nemaju. Ali ja mislim da su morali starinci postojati u tim krajevima, danas ih je malo, ali ih ima.
« Последња измена: Јун 14, 2022, 06:56:32 поподне Grg »

Ван мреже Exiled

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2394
  • ПХ908>А20333>FT14649>FT175994
Одг: I2-PH908>FT16449
« Одговор #327 послато: Јун 14, 2022, 07:09:13 поподне »
A jel to nije bilo starinaca u tom podrucju nego su po Vasem misljenju svi doseljenici? Ono sto je fascinantno sto garant tu na Limu, svi koji su ove grane kazu da su od onih Kuca, a sa njima veze nemaju. Ali ja mislim da su morali starinci postojati u tim krajevima, danas ih je malo, ali ih ima.
Причам само о грани 151633 коју и Васил апострофира.

Ван мреже vasil

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 170
  • PH908>FT16449>Y151633
Одг: I2-PH908>FT16449
« Одговор #328 послато: Јун 14, 2022, 08:56:21 поподне »
Василе😀, видим да си се фино уклопио у теоретисање и дискусију на форуму јер форуми зато и служе, зар не? Него дај да видимо оперативу, ако си у комуникацији са твојим рођацима Лазовићем,Ђукетићем и осталима види да кандидујете снипове који су старости хиљаду и мање година код Yseq-a да би могли да теорије да проверимо. И идеју да би матица могла бити у Полимљу заборави, то су све доосељеници...

Вие по-добре знаете от мен дали са староселци или не но на мен лично ми се струва невероятно Y151633 да достигне такава честота и такова разнообразие точно между Приеполе и Биело поле вследствие на миграция. Има три варианта, първия е че Y151633 представлява староселците в средното течение на Лим, втория е част от клоновете да са на староселци а друга част да са доселници което би означавало че BY169079 се е разделил все пак някъде наблизо примерно в долното течение на Лим между Приеполе и Дрина и последния и най-малко вероятен сценарий е всички там да са доселници и да са дошли заедно под формата на някакво Херцеговненско племе за което нямаме никакви исторически данни. Иначе Лазович е рода на бабата на Драган Обренович и тествания е негов роднина и негов кит. Няма проблем за сниповете ще ги пусна в Yseq да ги има пък в бъдеще може да се намери за кой да се ползват.

На мрежи Христифор

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 885
Одг: I2-PH908>FT16449
« Одговор #329 послато: Јун 14, 2022, 08:58:58 поподне »
Краткия отговор е Северозападна България, дългия е че дядо ми по бащина линия е от махала Марковци/село Осиковица/община Правец, баба ми по бащина линия е от село Видраре/община Правец, дядо ми по майчина линия е от село Боровци/община Берковица а баба ми по майчина линия е от село Ботуня/община Криводол.

Претпоставио сам да си из тих крајева.

Ван мреже Exiled

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2394
  • ПХ908>А20333>FT14649>FT175994
Одг: I2-PH908>FT16449
« Одговор #330 послато: Јун 14, 2022, 09:03:38 поподне »
Вие по-добре знаете от мен дали са староселци или не но на мен лично ми се струва невероятно Y151633 да достигне такава честота и такова разнообразие точно между Приеполе и Биело поле вследствие на миграция. Има три варианта, първия е че Y151633 представлява староселците в средното течение на Лим, втория е част от клоновете да са на староселци а друга част да са доселници което би означавало че BY169079 се е разделил все пак някъде наблизо примерно в долното течение на Лим между Приеполе и Дрина и последния и най-малко вероятен сценарий е всички там да са доселници и да са дошли заедно под формата на някакво Херцеговненско племе за което нямаме никакви исторически данни. Иначе Лазович е рода на бабата на Драган Обренович и тествания е негов роднина и негов кит. Няма проблем за сниповете ще ги пусна в Yseq да ги има пък в бъдеще може да се намери за кой да се ползват.
Како ти и рекох малопре теорије су једно а пракса је друго, зато ћемо да проверимо снип тестирањем шта је могуће проверити. Колко видим сада испод 151633 нема могућности за појединачно тестирање. И мени је то бабина линија и врло радо хоћу да је проверим. Видећу са Драганом шта је могуће урадити по том питању,поздрав😉

Ван мреже Grg

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 132
Одг: I2-PH908>FT16449
« Одговор #331 послато: Јун 14, 2022, 09:06:48 поподне »
Вие по-добре знаете от мен дали са староселци или не но на мен лично ми се струва невероятно Y151633 да достигне такава честота и такова разнообразие точно между Приеполе и Биело поле вследствие на миграция. Има три варианта, първия е че Y151633 представлява староселците в средното течение на Лим, втория е част от клоновете да са на староселци а друга част да са доселници което би означавало че BY169079 се е разделил все пак някъде наблизо примерно в долното течение на Лим между Приеполе и Дрина и последния и най-малко вероятен сценарий е всички там да са доселници и да са дошли заедно под формата на някакво Херцеговненско племе за което нямаме никакви исторически данни. Иначе Лазович е рода на бабата на Драган Обренович и тествания е негов роднина и негов кит. Няма проблем за сниповете ще ги пусна в Yseq да ги има пък в бъдеще може да се намери за кой да се ползват.
Mr Vasil, majority of those Y151633 from Prijepolje and Bijelo Polje think that they come from some clan Kuci. Nobody there has ever mentioned Herzegovinian tribes. I also agree with You that those people are likely the oldest people in that region amd that they were assimilated by the newcomers and took their ancestory tales. But than again without time machine, we cannot conclude where is the origin of those people, we can just assume.

Ван мреже vasil

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 170
  • PH908>FT16449>Y151633
Одг: I2-PH908>FT16449
« Одговор #332 послато: Јун 14, 2022, 10:19:31 поподне »
Заявил съм в Yfull следните снипове:
FT45847/5286157
FT407280/6182196
FT407780/10033565
FT408027/13143447
FTB59754/8548201
FTB60626/15765762
FTB60745/16591967
MF4021/13040358
FTB59536/7185720

Ван мреже Драган Обреновић

  • Члан Управног одбора
  • Истраживач
  • *
  • Поруке: 965
  • R1b-U152>FTA27217
Одг: I2-PH908>FT16449
« Одговор #333 послато: Јун 14, 2022, 11:02:11 поподне »
Mr Vasil, majority of those Y151633 from Prijepolje and Bijelo Polje think that they come from some clan Kuci. Nobody there has ever mentioned Herzegovinian tribes. I also agree with You that those people are likely the oldest people in that region amd that they were assimilated by the newcomers and took their ancestory tales. But than again without time machine, we cannot conclude where is the origin of those people, we can just assume.

Тестирани Лазовић (иначе мој стриц) ми је рекао да се сећа прича свог покојног деде о пореклу од Куча и како је његов деда Цветко пред крај живота причао како би волео да пре него што умре оде и посети једно село у Кучима одакле су преци Лазовића и Драгићевића дошли у село Лозницу код Чачка (на жалост, не може да се сети имена тог села које је његов деда стално помињао).

На основу резултата, очигледно је да Лазовићи нису Кучи по генетици, али тешко је поуздано утврдити да ли заиста географски потичу из тог региона, односно да ли су били прибраћени/асимилирани у Куче.

Ван мреже Grg

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 132
Одг: I2-PH908>FT16449
« Одговор #334 послато: Јун 14, 2022, 11:50:11 поподне »
Тестирани Лазовић (иначе мој стриц) ми је рекао да се сећа прича свог покојног деде о пореклу од Куча и како је његов деда Цветко пред крај живота причао како би волео да пре него што умре оде и посети једно село у Кучима одакле су преци Лазовића и Драгићевића дошли у село Лозницу код Чачка (на жалост, не може да се сети имена тог села које је његов деда стално помињао).

На основу резултата, очигледно је да Лазовићи нису Кучи по генетици, али тешко је поуздано утврдити да ли заиста географски потичу из тог региона, односно да ли су били прибраћени/асимилирани у Куче.
Meni je keva iz Brodareva i oni bas drze da su Kuci. Genetski nisu rod Kuca, ali nije iskljuceno da je u Kucima bilo slovenskog i germanskog zivlja pre dolaska E hg Kuca, valjda onih koji su danas pravi.

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13169
Одг: I2-PH908>FT16449
« Одговор #335 послато: Јун 15, 2022, 12:05:07 пре подне »
Има много Лазовића тестираних и готово сви "држе" да су пореклом из Куча. Нема везе што носе различите хаплогрупе, славе различите славе и сл. Ово је класичан пример повезивања са звучнијим братством из неког племена. Не треба баш веровати у сваку бајку о пореклу.

Грг, не знам шта покушаваш са оваквим изјавама. И Е Кучи су словенско живље и да, они јесу прави. Разумем да си из неког разлога озлојеђен због тога, али не мораш увек то избацивати на форум.

Ван мреже Grg

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 132
Одг: I2-PH908>FT16449
« Одговор #336 послато: Јун 15, 2022, 12:39:50 пре подне »
Има много Лазовића тестираних и готово сви "држе" да су пореклом из Куча. Нема везе што носе различите хаплогрупе, славе различите славе и сл. Ово је класичан пример повезивања са звучнијим братством из неког племена. Не треба баш веровати у сваку бајку о пореклу.

Грг, не знам шта покушаваш са оваквим изјавама. И Е Кучи су словенско живље и да, они јесу прави. Разумем да си из неког разлога озлојеђен због тога, али не мораш увек то избацивати на форум.
Ja ne znam sta sam ođe uvredljivo rekao, ali cim se spomene sjeveroistok Crne Gore i njihova genetika, odmah skacete gospodine Nebojsa u direktnu odbranu. I ono sto mi nikako ne ide u glavu je, kada kazete nekom Rozajcu ili Tutincu da nije slovensko zivlje i da nema veze sa Bosnom, to je ok, ali kada neko spomene da ni ta plemena u brdima nijesu slovenskog ili germanskog porijekla (sto se vidi i po genetici, kulturi, sklonosti ka krimimalu a i u fizickom izgledu), onda odmah se brisu komentari. Pojasnite mi kako određujete ko je Sloven ili German, a ko nije. (Ne na ovoj stranici poato se tice hg I2 FT16449)
« Последња измена: Јун 15, 2022, 12:45:59 пре подне Grg »

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13169
Одг: I2-PH908>FT16449
« Одговор #337 послато: Јун 15, 2022, 12:47:30 пре подне »
Ja ne znam sta sam ođe uvredljivo rekao, ali cim se spomene sjeveroistok Crne Gore i njihova genetika, odmah skacete gospodine Nebojsa u direktnu odbranu. I ono sto mi nikako ne ide u glavu je, kada kazete nekom Rozajcu ili Tutincu da nije slovensko zivlje i da nema veze sa Bosnom, to je ok, ali kada neko spomene da ni ta plemena u brdima nijesu slovenskog ili germanskog porijekla (sto se vidi i po genetici, kulturi, a i u fizickom izgledu), onda odmah se brisu komentari. Pojasnite mi kako određujete ko je Sloven ili German, a ko nije. (Ne na ovoj stranici poato se tice hg I2 FT16449)

Нисте довољно упућени, чим поистовећујете све припаднике E групе, ма где они били, ком племену припадали. 21 век је а ви делите људе (Србе у овом случају) на Германе и Словене и остале. Очигледно је реч о тешком облику хаплогрупизма и уопште Вам није место на разумном форуму, где се барата конкретним резултатима (не физичким изгледом). Уколико пак нађете своје место овде, онда дефинитивно нема ревише разума.
« Последња измена: Јун 15, 2022, 12:49:31 пре подне Небојша »

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13169
Одг: I2-PH908>FT16449
« Одговор #338 послато: Јун 15, 2022, 12:58:44 пре подне »
Да ипак будем конкретан, како не би испало да реагујем бзв.

Неупућеност се огледа у томе што све српске E са истока ЦГ поистовећујете са Албанцима, иако су неке подгране међусобно удаљене хиљадама година. А неке чак нису ни присутне код Албанаца из тог појаса.

Многа од тих племена се већ у касном средњем веку помињу као српска, али ни то вас не спречава да их третирате као Албанце, Несловене, или како већ. Најбоље се то огледа у коментару који сте за тај народ оставили на другој теми, цитираћу: Посрбљени Шиптари.

Ово по мени заслужује аутоматски бан, не зато што је увредљиво за део народа коме и сами припадате, већ због тога што је ноторна будалаштина и површни поглед на ствари. Из којих побуда, то је већ друго питање.

Ван мреже Драган Обреновић

  • Члан Управног одбора
  • Истраживач
  • *
  • Поруке: 965
  • R1b-U152>FTA27217
Одг: I2-PH908>FT16449
« Одговор #339 послато: Јун 15, 2022, 09:07:33 пре подне »
Ja ne znam sta sam ođe uvredljivo rekao, ali cim se spomene sjeveroistok Crne Gore i njihova genetika, odmah skacete gospodine Nebojsa u direktnu odbranu. I ono sto mi nikako ne ide u glavu je, kada kazete nekom Rozajcu ili Tutincu da nije slovensko zivlje i da nema veze sa Bosnom, to je ok, ali kada neko spomene da ni ta plemena u brdima nijesu slovenskog ili germanskog porijekla (sto se vidi i po genetici, kulturi, sklonosti ka krimimalu a i u fizickom izgledu), onda odmah se brisu komentari. Pojasnite mi kako određujete ko je Sloven ili German, a ko nije. (Ne na ovoj stranici poato se tice hg I2 FT16449)

Грг, пар ваших последњих порука је до те мере фактички бесмислено и што је најгоре увредљиво да бих вам ја, да сам уредник форума, одавно уделио "жути картон", односно привремено искључење са форума.

Немам ништа лично против вас, али ово је јавни дискусиони форум. Научите да одредите границу докле може ићи изношење мишљења, а одакле почињу увреде и паушална групна етикетирања.