Аутор Тема: Обраћање уредницима форума  (Прочитано 105579 пута)

Ван мреже Теократија

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 27
    • Theocracy Now
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #160 послато: Април 28, 2018, 12:52:28 поподне »
Не могу да качим никакве слике и датотеке. Налаз од ФТДНА нема шансе никако. И Ексел ни ПДФ ни ЈПГ

На мрежи Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #161 послато: Април 28, 2018, 01:16:17 поподне »
Не могу да качим никакве слике и датотеке. Налаз од ФТДНА нема шансе никако. И Ексел ни ПДФ ни ЈПГ

Да, то је на форуму онемогућено, зато што је својевремено била достигла лимит, и отада садржаје качисмо даље, па линковасмо овде. Није искључено да ускоро вратимо ту опцију, али за сада је још тако. Постави на гугл диск или тако нешто.



Ван мреже Теократија

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 27
    • Theocracy Now
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #162 послато: Април 29, 2018, 06:22:23 пре подне »
Да, то је на форуму онемогућено, зато што је својевремено била достигла лимит, и отада садржаје качисмо даље, па линковасмо овде. Није искључено да ускоро вратимо ту опцију, али за сада је још тако. Постави на гугл диск или тако нешто.

А то је до провајдера илити пружаоца на нашки. Вероватно пошто је велика заједница треба да направите нови пакет или шта знам. Незгодно је пошто се сврха форума баш ослања на качење података и то.

На мрежи Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #163 послато: Април 29, 2018, 04:51:09 поподне »
А то је до провајдера илити пружаоца на нашки. Вероватно пошто је велика заједница треба да направите нови пакет или шта знам. Незгодно је пошто се сврха форума баш ослања на качење података и то.

Слажем се. Порадиће се на томе у најскорије време. ;)



Ван мреже Теократија

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 27
    • Theocracy Now
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #164 послато: Април 30, 2018, 11:07:36 пре подне »
а могу да ставим везу за мој блог испод овде у потпис???

На мрежи Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #165 послато: Април 30, 2018, 11:54:24 пре подне »
а могу да ставим везу за мој блог испод овде у потпис???

Ако то није онај линк, онда може, онакви не могу.



Ван мреже marigold

  • Члан Друштва
  • Писар
  • *****
  • Поруке: 380
  • mtDNA: H1-f2d1*
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #166 послато: Мај 14, 2018, 12:33:21 пре подне »
Nebo pustimi u PP broj Vibera da ti pustim audio zapis gdje se spominju Dabkovići da su iz Tropoje i dalji niz promjena prezimena.

Надам се да ће Небо тај аудио запис да постави на форум. Можда ми помогне у тражењу игле у пласту сена.

На мрежи Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #167 послато: Мај 14, 2018, 12:40:46 пре подне »
Надам се да ће Небо тај аудио запис да постави на форум. Можда ми помогне у тражењу игле у пласту сена.

Надам се да ће Небо тај аудио запис да постави на форум. Можда ми помогне у тражењу игле у пласту сена.

Ако треба помоћ, од користи је овај сајт: https://vocaroo.com/?upload



Ван мреже Romanijski

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 783
  • Ја ратујем сам...
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #168 послато: Мај 14, 2018, 12:59:14 пре подне »
Ne snalazimse, daj broj Vibera u PP pa ti pošaljem pa ti okači

На мрежи Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #169 послато: Мај 14, 2018, 01:23:04 пре подне »



Ван мреже Акса

  • Косовци
  • Познавалац
  • *
  • Поруке: 662
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #170 послато: Мај 21, 2018, 04:31:27 поподне »
Хоће ли Црна Гуја, бар мало водити рачуна да се резултати објављују шаролико, као што је то некада радио Јерковић и био једини који је објављивао резултате. Сад су чак петорица коју објављују резултате. Највећи део пристиглих резултата објављују Лука и Милан. Лука је нон стоп активан овде на форум, ван мреже је само кад спава. Лука има по свему судећи доста слободног времена и он би могао да помаже и објављује део резултат које Милан објављује, а то су: Е1b, N2, R1а.
Милан скоро увек или одуговлачи или касни са објављивањем резултата ових хаплогрупа и редовно кад год стигне неки резултат или нека тура Милан их објављује на крају, што није добро и није коректно према носиоцима поменуте три хаплогрупе. Ми који се интересујемо о овим хаплогрупама морамо да будемо стрпљиви и да чекамо на Миланa по неколико дана док их он објави, а други не морају када стигне нека тура у веома кратком року Лука и екипа објаве резултате.

Не знам чиме се бави Милан, можда има мање времена, заузет је послом или се школује... Ако не може да стигне нека препусти другим уредницима да објављују резултате.

Јерковић је водио рачуна када је објављивао резултате шаролико и занимљивије је било за праћење резултата. 



« Последња измена: Мај 21, 2018, 04:33:04 поподне Акса »

симо

  • Гост
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #171 послато: Мај 21, 2018, 04:55:21 поподне »
Хоће ли Црна Гуја, бар мало водити рачуна да се резултати објављују шаролико, као што је то некада радио Јерковић и био једини који је објављивао резултате. Сад су чак петорица коју објављују резултате. Највећи део пристиглих резултата објављују Лука и Милан. Лука је нон стоп активан овде на форум, ван мреже је само кад спава. Лука има по свему судећи доста слободног времена и он би могао да помаже и објављује део резултат које Милан објављује, а то су: Е1b, N2, R1а.
Милан скоро увек или одуговлачи или касни са објављивањем резултата ових хаплогрупа и редовно кад год стигне неки резултат или нека тура Милан их објављује на крају, што није добро и није коректно према носиоцима поменуте три хаплогрупе. Ми који се интересујемо о овим хаплогрупама морамо да будемо стрпљиви и да чекамо на Миланa по неколико дана док их он објави, а други не морају када стигне нека тура у веома кратком року Лука и екипа објаве резултате.

Не знам чиме се бави Милан, можда има мање времена, заузет је послом или се школује... Ако не може да стигне нека препусти другим уредницима да објављују резултате.

Јерковић је водио рачуна када је објављивао резултате шаролико и занимљивије је било за праћење резултата.

Милане, Лука, мора да сте стварно забрљали кад сте Аксића довели у непријатну ситуацију да мора мене да хвали. Стварно, шарајте мало!

<a href="https://www.youtube.com/v/TL9TpC4BfaE" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">https://www.youtube.com/v/TL9TpC4BfaE</a>

Ван мреже Црна Гуја

  • Уредник СДНКП
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2511
  • I2-BY55783>BY79593
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #172 послато: Мај 21, 2018, 07:48:09 поподне »
Хоће ли Црна Гуја, бар мало водити рачуна да се резултати објављују шаролико, као што је то некада радио Јерковић и био једини који је објављивао резултате. Сад су чак петорица коју објављују резултате. Највећи део пристиглих резултата објављују Лука и Милан. Лука је нон стоп активан овде на форум, ван мреже је само кад спава. Лука има по свему судећи доста слободног времена и он би могао да помаже и објављује део резултат које Милан објављује, а то су: Е1b, N2, R1а.
Милан скоро увек или одуговлачи или касни са објављивањем резултата ових хаплогрупа и редовно кад год стигне неки резултат или нека тура Милан их објављује на крају, што није добро и није коректно према носиоцима поменуте три хаплогрупе. Ми који се интересујемо о овим хаплогрупама морамо да будемо стрпљиви и да чекамо на Миланa по неколико дана док их он објави, а други не морају када стигне нека тура у веома кратком року Лука и екипа објаве резултате.

Не знам чиме се бави Милан, можда има мање времена, заузет је послом или се школује... Ако не може да стигне нека препусти другим уредницима да објављују резултате.

Јерковић је водио рачуна када је објављивао резултате шаролико и занимљивије је било за праћење резултата.

Резултати се објављују редом, нема никаквог мешања, бар не са моје стране. Због разних обавеза је темпо мало спорији, али можда буде боље у будућности.

Ван мреже Ћировић

  • Члан Друштва
  • Гост
  • *****
  • Поруке: 10
  • R1b - Z67
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #173 послато: Мај 22, 2018, 09:07:50 пре подне »
На темама које се баве генетичком генеалогијом нема места фантазијама. Ако почнемо сви да сневамо, онда нам генетичка генеалогија и не треба, јер тако ће свако терати своје. Овде нисмо због тога, већ да бисмо утврдили неке чињенице, а то је могуће само ако се придржавамо научних метода.
Molim Vas za pojašnjenje, da li tema genetičke genealogije isključuje dodatnu analizu jezičkih termina i stvarnih toponima na ovom mestu? Moje razumevanje je da genetska analiza ne može sama dati sve odgovore već samo u kombinaciji sa arheologijom i sličnim disciplinama, ispravite me ako grešim.
Takođe, ako ja u objavi koju ste obrisali navedem toponime St.Moritz i Bozen, pozovem se na povelju Jelene anžujeske koja se može pronaći, sve u cilju trasiranja mogućeg puta predaka Bogića Moračanina, zašto se takva ideja u startu kvalifikuje kao fantaziranje?
Ovo bi možda mogla da bude korisna smernica za istraživače genetičke genealogije, ja sam informacije koje sam dobio, izneo u krajnje konstruktivnom duhu. Šta ako se jednog dana zaista pojave dnk rezultati od nekih novotestiranih uzoraka, koji potvrde teoriju iznetu u mojoj objavi, da li to isključujete kao mogućnost?

Ван мреже vojinenad

  • Етнолог
  • *********
  • Поруке: 2211
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #174 послато: Мај 22, 2018, 10:04:47 пре подне »
Molim Vas za pojašnjenje, da li tema genetičke genealogije isključuje dodatnu analizu jezičkih termina i stvarnih toponima na ovom mestu? Moje razumevanje je da genetska analiza ne može sama dati sve odgovore već samo u kombinaciji sa arheologijom i sličnim disciplinama, ispravite me ako grešim.
Takođe, ako ja u objavi koju ste obrisali navedem toponime St.Moritz i Bozen, pozovem se na povelju Jelene anžujeske koja se može pronaći, sve u cilju trasiranja mogućeg puta predaka Bogića Moračanina, zašto se takva ideja u startu kvalifikuje kao fantaziranje?
Ovo bi možda mogla da bude korisna smernica za istraživače genetičke genealogije, ja sam informacije koje sam dobio, izneo u krajnje konstruktivnom duhu. Šta ako se jednog dana zaista pojave dnk rezultati od nekih novotestiranih uzoraka, koji potvrde teoriju iznetu u mojoj objavi, da li to isključujete kao mogućnost?
Гледао си повељу Јелене Анжујске, или ти је познаник испричао? А што се тиче саме приче о пореклу Богића, из авиона се види да је плод ''нечије'' бујне маште.....без љутње. ;)

Ван мреже Иван Вукићевић

  • Уредник СДНКП
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 3390
  • Васојевић
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #175 послато: Мај 22, 2018, 10:22:18 пре подне »
Takođe, ako ja u objavi koju ste obrisali navedem toponime St.Moritz i Bozen, pozovem se na povelju Jelene anžujeske koja se može pronaći, sve u cilju trasiranja mogućeg puta predaka Bogića Moračanina, zašto se takva ideja u startu kvalifikuje kao fantaziranje?

Зато што се Морача у изворима спомиње још од 12. века, а манастир је основан под тим именом у 13. веку. Упркос томе, дотични доколичар са којим сте разговарали у стилу Јована Деретића тврди да је назив Морача настао у 15. веку након досељавања Богића по Санкт Морицу и то само због сличности назива. Надам се да је сада мало јасније због чега је избрисана та порука. Дакле, ништа лично, уредништво само не жели да се спушта ниво дискусије.

На мрежи Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #176 послато: Мај 22, 2018, 02:28:32 поподне »
Molim Vas za pojašnjenje, da li tema genetičke genealogije isključuje dodatnu analizu jezičkih termina i stvarnih toponima na ovom mestu? Moje razumevanje je da genetska analiza ne može sama dati sve odgovore već samo u kombinaciji sa arheologijom i sličnim disciplinama, ispravite me ako grešim.
Takođe, ako ja u objavi koju ste obrisali navedem toponime St.Moritz i Bozen, pozovem se na povelju Jelene anžujeske koja se može pronaći, sve u cilju trasiranja mogućeg puta predaka Bogića Moračanina, zašto se takva ideja u startu kvalifikuje kao fantaziranje?
Ovo bi možda mogla da bude korisna smernica za istraživače genetičke genealogije, ja sam informacije koje sam dobio, izneo u krajnje konstruktivnom duhu. Šta ako se jednog dana zaista pojave dnk rezultati od nekih novotestiranih uzoraka, koji potvrde teoriju iznetu u mojoj objavi, da li to isključujete kao mogućnost?

Разумем вашу добру намеру, али приступ на који су сабрани и представљени они подаци, није руковођен неким научним и логичким методом, већ је са научне тачке гледишта произвољно изведен према сличностима имена и назива, те претпостављам неким предањима, које је можда неко и записао, а за шта је такође увек потребно нагласити ко, јер поред тога што информатори нису увек најпоузданији људи, често то нису ни они који те податке прикупљају.

Тако да, можда је она идеја и добра, али је дакеко од хипотезе, а камоли од неког сигурнијег закључка. А на теми где је започела та дискусија, очекује се максимална обазривост према свему што се напише, управо како бисмо задржали одређени ниво дискусије која тежи разрешењу неких питања, која нас у вези с темом муче.



Ван мреже Starovlah

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 209
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #177 послато: Јул 06, 2018, 06:00:57 поподне »
Pitam adninistratore đe se đedoše moje objave i zašto? Bile su veoma konstruktivne!
Наша мука ваља за причешћа

симо

  • Гост
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #178 послато: Јул 18, 2018, 12:03:55 поподне »
Предлажем да се направи нова тема под називом "род E-V13>S2972>A7136>BY5425" и да се ових неколико задњих постова почевши са https://www.poreklo.rs/forum/index.php?topic=58.msg95547#msg95547 пребаци у нову тему.

На мрежи Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #179 послато: Јул 18, 2018, 03:25:44 поподне »
Предлажем да се направи нова тема под називом "род E-V13>S2972>A7136>BY5425" и да се ових неколико задњих постова почевши са https://www.poreklo.rs/forum/index.php?topic=58.msg95547#msg95547 пребаци у нову тему.

Отворена нова тема и коментари пребачени. 8)