Аутор Тема: Статистика српског ДНК пројекта  (Прочитано 232611 пута)

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Статистика српског ДНК пројекта
« Одговор #180 послато: Август 10, 2016, 11:37:52 пре подне »
3. Nije tačno da sam razne ljude iz Srbije nazivala ustašama po stranim forumima.


Јесте, тачно је. Не знам да ли живиш у некаквој болесној бајци, где је само твоје мишљење исправно и где имаш права да прогласиш усташом (а то веома често радиш) свакога ко евентуално мисли другачије од тебе.

Učinila sam sve od sebe da svakoj dobronamernoj osobi na tom forumu predstavim srpsku kulturu, istoriju i tradiciju otvarajući bezbroj afirmativnih tema o Srbiji i Srbima. A o aktivnosti nekolicine šarlatana sa lažnim identitetom na istom i sličnim forumima  sam već nešto napisala ovde.

Хвала на свему! :)

Извињавам се другим члановима, али пошто су на овом форуму очигледно дозвољене све врсте девијација (па и овакве особе), остаје само да се шалимо. :)

Ван мреже edukator

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 79
Одг: Статистика српског ДНК пројекта
« Одговор #181 послато: Август 10, 2016, 12:33:23 поподне »


Јесте, тачно је. Не знам да ли живиш у некаквој болесној бајци, где је само твоје мишљење исправно и где имаш права да прогласиш усташом (а то веома често радиш) свакога ко евентуално мисли другачије од тебе.

Хвала на свему! :)

Извињавам се другим члановима, али пошто су на овом форуму очигледно дозвољене све врсте девијација (па и овакве особе), остаје само да се шалимо. :)

Par šarlatana sa kojima sam dolazila u sukob na stranim forumima su nazivali sami sebe ustašama postavljajući Thompsonove uradke,  slike Pavelića na svoj profil itd. ili ulazeći u tako da se izrazim 'strateška partnerstva' sa najgorim hrvatskim šovinistima na tom forumu. Zapravo, nisam ja dolazila u sukob sa njima već oni sa mnom. Ja sam ih samo putala zašto se predstavljaju kao Srbi kad su Hrvati. Nikakva ustaštva nisam pominjala.
Postoji i jedan lik iz Vojvodine, mislim neki tvoj kompanjon, za kojeg sam rekla da je Hrvat nakon jednog sukoba mišljenja na jednom drugom antro forumu. Sigurno, ne bez razloga, mada ne mogu sad da se setim svih detalja jer je bilo davno.
Inače, ti imaš dugogodišnu praksu postavljanja na tom forumu  tema poput "Classify some serbian "gangsters" (origin Montenegro, Bosnia, Croatia...)".
http://s1.zetaboards.com/anthroscape/topic/5730169/1/

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Статистика српског ДНК пројекта
« Одговор #182 послато: Август 10, 2016, 12:44:03 поподне »
Par šarlatana sa kojima sam dolazila u sukob na stranim forumima su nazivali sami sebe ustašama postavljajući Thompsonove uradke,  slike Pavelića na svoj profil itd. ili ulazeći u tako da se izrazim 'strateška partnerstva' sa najgorim hrvatskim šovinistima na tom forumu. Zapravo, nisam ja dolazila u sukob sa njima već oni sa mnom. Ja sam ih samo putala zašto se predstavljaju kao Srbi kad su Hrvati. Nikakva ustaštva nisam pominjala.
Postoji i jedan lik iz Vojvodine, mislim neki tvoj kompanjon, za kojeg sam rekla da je Hrvat nakon jednog sukoba mišljenja na jednom drugom antro forumu. Sigurno, ne bez razloga, mada ne mogu sad da se setim svih detalja jer je bilo davno.
Inače, ti imaš dugogodišnu praksu postavljanja na tom forumu  tema poput "Classify some serbian "gangsters" (origin Montenegro, Bosnia, Croatia...)".
http://s1.zetaboards.com/anthroscape/topic/5730169/1/

Не знам о којим људима причаш, зато што ја немам "компањоне", а дуго нисам одлазио на те антропо сајтове. За Хрвате не знам, али ми је 5, 6 Срба са овог форума рекло да си их прогласила усташама, Албанцима, итд. Вероватно не желе људи да улазе у дискусију са тобом уопште. :)

Иначе, не разумем ша желиш да постигнеш качењем ове теме (већ си радила на крстарици)?:) Као што рекох, то посматрам из чисто антрополошког угла. То што ови људи неким странцима могу изгелдати опасно није ништа чудно с обзиром на "професију". Исто тако нама изгелдају руски, енглески, или нпр. италијански гангстери. ;)

Опет доказујеш колико си подла особа, зато што сам ја на том сајту највише качио наше историјске личнсти, спортисте, уметнике (глумце, певаче, итд.), а ти се ухвати ове једне теме. :) Још сам нагласио да се ради само антропологији, без уплитања политике и фаворизовања ових људи.

Просто не могу да верујем да постоје особе попут тебе. :) Свашта се може видети на мрежи данас, нажалост.



 

Ван мреже edukator

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 79
Одг: Статистика српског ДНК пројекта
« Одговор #183 послато: Август 20, 2016, 01:39:44 поподне »
Не знам о којим људима причаш, зато што ја немам "компањоне", а дуго нисам одлазио на те антропо сајтове. За Хрвате не знам, али ми је 5, 6

Ostavio si svoj neizbrisiv trag na takvim forumima u vidu bezbroj sličnih tema.

Цитат
Иначе, не разумем ша желиш да постигнеш качењем ове теме (већ си радила на крстарици)?:) Као што рекох, то посматрам из чисто антрополошког угла. То што ови људи неким странцима могу изгелдати опасно није ништа чудно с обзиром на "професију". Исто тако нама изгелдају руски, енглески, или нпр. италијански гангстери. ;)

Опет доказујеш колико си подла особа, зато што сам ја на том сајту највише качио наше историјске личнсти, спортисте, уметнике (глумце, певаче, итд.), а ти се ухвати ове једне теме. :) Још сам нагласио да се ради само антропологији, без уплитања политике и фаворизовања ових људи.

Ma šta kažeš. Zarad čisto "antropoloških" razloga si postavljao teme o kriminalcima obavezno napominjujući da ti srpski gangsteri zaštrašujućeg izgleda potiču iz Crne Gore, Bosne, Hrvatske.... a nisi zaboravio ni pripadnike ostalih profesija ako imaju odgovarajuću facu tipa Kristijan Golubović koju ćeš ti i ostali učesnici foruma posmatrati sa "čisto antrolopološkog stanovišta". Još jedan pokušaj ispiranja mozga neupućenima.
90% tvojih postova čak i na ovom, a kamoli na tom forumu gde su forumski auditorijum činili neobavešteni stranci, ima neku skrivenu poruku, u nekim slučajevima čak zastrašujuće umobolnu, ali nemam nameru da sad gubim vreme kopajući po tvojim forumskim izlučevinama. Mene prosto frapira s kojoj lakoćom svoju sopstvenu podlost meni poturaš.


Цитат
Срба са овог форума рекло да си их прогласила усташама, Албанцима, итд. Вероватно не желе људи да улазе у дискусију са тобом уопште. :)

Možeš li da mi kažeš pod kojim nickovima su ti ljudi pisali na tom forumu, pa ću ti reći šta su pisali, šta su kačili, šta su propagirali i s kim su se uortačili na tom forumu. Primetila sam da se jedna grupica ljudi koji se verovatno poznaju i van foruma tamo drži zajedno. Ne verujem da ih bilo pet-šest osim ako neki nisu otvarali po više profila. I da ih je bilo 100-200 to ne dokazuje apsolutno ništa. Njihova brojnost nije dokaz bilo čega ili nekakav argument, već sadržaj njihovih postova. Ne bi me začudilo da su radi o povezanoj grupici tvojih prijateljima i da ste svi na istom "zadatku".

Molim te objavi njihova prava imena i mesta porekla, tako da bude jasnije ko je na tom forumu kačio uradke Thompsona, Pavelićeve slike, ko je ispisivao nekakve parole za istrebljenje Jevreja ili nazivao Grke, Italijane Ciganima.....i to sve predstavljajući se kao Srbin. Postoji dovoljno elemenata za krivičnu odgovornost tih ljudi, odnosno tužbu zbog širenja mržnje na rasnoj, nacionalnoj i verskoj osnovi. Ako su ti ljudi zaista Srbi i imaju prebivalište u Srbiji onda će policiji biti lakše da ih identifikuje.

Što se mene lično tiče, ni ni kakvom forumu i nikad nisam bljuvala mržnju ni prema kom, a moja aktivnost na stranim  forumima se svodila na promovisanje Srbije. Dovoljno je pogledati podforum Serbia foruma gde sam uzela aktivno učešće: http://www.theapricity.com/forum/forumdisplay.php?118-Srbija

Цитат
Просто не могу да верујем да постоје особе попут тебе. :) Свашта се може видети на мрежи данас, нажалост.

Da, zaista svašta se može videti na mreži danas. O tvojoj i mojoj forumskoj zaostavštini je već bilo reči.

Da si ti oduševljen mojim postovima zapitala bih se šta nije u redu sa mnom.



Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Статистика српског ДНК пројекта
« Одговор #184 послато: Август 20, 2016, 01:46:56 поподне »
Едукатор, само што је истекла забрана, ти опет по старом.

Зашто би било кога на овом форуму интересовало нешто што сте ти и други људи радили и писали на другим форумима?
Ако имаш нешто да расправљаш са Небојшом, имаш опцију приватних порука.

Ово можеш схватити као другу опомену, а надам се да неће бити разлога за казну.


Ван мреже edukator

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 79
Одг: Статистика српског ДНК пројекта
« Одговор #185 послато: Август 20, 2016, 01:57:50 поподне »
Едукатор, само што је истекла забрана, ти опет по старом.

Зашто би било кога на овом форуму интересовало нешто што сте ти и други људи радили и писали на другим форумима?
Ако имаш нешто да расправљаш са Небојшом, имаш опцију приватних порука.

Ово можеш схватити као другу опомену, а надам се да неће бити разлога за казну.

Pretpostavljam da ću biti "kažnjena" i uklonjena s foruma ako primetim da malo objektivnosti i nepristrasnosti u vršenju moderatorske funkcije ne bi bilo na odmet.

Ako smo oboje skrenuli sa teme, zašto samo meni zapušavaš usta i onemogućavaš mi da se branim?

Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1678
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Одг: Статистика српског ДНК пројекта
« Одговор #186 послато: Август 20, 2016, 02:16:04 поподне »
Pretpostavljam da ću biti "kažnjena" i uklonjena s foruma ako primetim da malo objektivnosti i nepristrasnosti u vršenju moderatorske funkcije ne bi bilo na odmet.

Ako smo oboje skrenuli sa teme, zašto samo meni zapušavaš usta i onemogućavaš mi da se branim?

Све је ово завера против тебе. Зато теби нико не дозвољава да се браниш. Зар не видиш да само тебе кажњавају без икаквог разлога? Ја мислим да ћеш то решити постављањем једног за другим постом о томе како је ово завера против тебе. То је једино решење.

Зар не видиш да је само у твојим рукама нада за спасење српског рода? Зашто то испушташ из руку? Бори се, указуј свету на ову неправду! Ако ништа, ту је и међународни суд, па шта буде.
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Статистика српског ДНК пројекта
« Одговор #187 послато: Август 20, 2016, 02:19:27 поподне »
Pretpostavljam da ću biti "kažnjena" i uklonjena s foruma ako primetim da malo objektivnosti i nepristrasnosti u vršenju moderatorske funkcije ne bi bilo na odmet.

Ako smo oboje skrenuli sa teme, zašto samo meni zapušavaš usta i onemogućavaš mi da se branim?

Зато што си прва почела са таквим начином обраћања, а и сасвим је разумљиво да смо попустљивији према старим члановима.

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Статистика српског ДНК пројекта
« Одговор #188 послато: Август 20, 2016, 08:42:59 поподне »
Нисам психијатар, али рекао бих да едукатор није баш "у винклу". :) Да је бар мушко, знао би како то да решим (мада не желим да верујем да је ово профил неке девојке/жене).

Овако остаје само да је/га игноришем (мислим да и постоји та опција на форуму).

С обзиром да сам озбиљније активан био само на Пореклу и том антропо форуму ("надимци" Небојша и Неша), сећам се да је управо та особа имала 20 профила и да би се након "брисања" од стране админа увек враћала са новим профилом.

Срећом, админи би у року од шест секунди "проваљивали" о коме је реч (по начину писања, опхођења према другим члановима, итд.), те би је опет брисали.

Пошто је фрка избила око "лажне статистике", вратио бих се на тему. Рекло би се да је управо ова статистика нашег днк пројекта, условно речено, "лажна". (генерално су поузданија анонимна истраживања на већем узорку несродних испитаника, него FTDNA/днк пројекти).

Не треба на Српски днк пројекат гледати као на свето писмо у погледу статистике, али зато може бити од користи приликом истраживања порекла породица са простора западног Балкана.

На страну то што проценат R1a подиже подграна која се код Срба креће 1-2% а у днк пројекту бележи 6%, већ има још неких нелогичности.

Наиме, невезано за наш пројекат, код прекодринских Срба I2a неће бити испод 30%, већ ће се по свему судећи кретати 30-40%, као и у осталим српским крајевима.

Хаплогрупа R1a неће бити ни близу 30%, колико бележи у днк пројекту и без "Аврамијевштака". Окрени-обрни, реалност је 15-20%.

Хаплогрупа J2b, иако је у Крајини вероватно нешто јача у односу на српски просек, неће бити на истом нивоу као E1b (биће бар дупло слабија).

Хаплогрупа N1a код прекодринаца лако може бити бити заступљенија од I1. На два истраживања за БиХ/РС, ова хаплогрупа се појављује у проценту од 5-6%, док је I1 на једном истраживању за БиХ Србе око 2.5%.

Такође важно, хаплогрупа J1 на српском западу неће бити дупло заступљенија од R1b и N1a, како тренутно стоје ствари у СДП, итд, итд.





Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Статистика српског ДНК пројекта
« Одговор #189 послато: Септембар 09, 2016, 03:49:46 поподне »
Има ли неко неки скорашњи пресек стања што се учешћа хаплогрупа тиче у нашем народу?
И на СДП, а и уопште људи који се могу сматрати Србима (из свих крајева, укључујући и ЦГ)?
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Radul

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1682
  • J-Y230853 Башино Село, Цетиње > Кривошије
Одг: Статистика српског ДНК пројекта
« Одговор #190 послато: Септембар 23, 2016, 06:27:45 поподне »
И2 - 32,8%
Р1а - 20,3%
Е - 14,9 %
И1 - 8,6 %
Ј2б - 6,9
Р1б - 5%
Г2 - 3,4%
Н1а - 2,5%
Ј2а - 2,2 %
Ј1 - 1,6%
Ку - 0,6%
Ако се бојите, немојте то чинити; ако то радите, не бојте се! - Темуџин

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Статистика српског ДНК пројекта
« Одговор #191 послато: Септембар 23, 2016, 06:48:43 поподне »
Нешто као да је премало И2...
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Kor

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1000
  • реверзни инжињеринг историје
Одг: Статистика српског ДНК пројекта
« Одговор #192 послато: Септембар 23, 2016, 08:15:09 поподне »
То је због Вукова са Дрине  ;D

Ван мреже Radul

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1682
  • J-Y230853 Башино Село, Цетиње > Кривошије
Одг: Статистика српског ДНК пројекта
« Одговор #193 послато: Септембар 23, 2016, 08:33:22 поподне »
Биће осјетни пораст И2 чим стигну резултати из Херцеговине.
Ако се бојите, немојте то чинити; ако то радите, не бојте се! - Темуџин

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Статистика српског ДНК пројекта
« Одговор #194 послато: Септембар 23, 2016, 10:08:06 поподне »
Нешто као да је премало И2...

Како мислиш премало?:) Иако је R1a у нашем пројекту појачана због "Аврамијевштака", проценат I2a је у границама нормале за Србе. На оном пресеку са анонимних истраживања за Србе (узорак 661) I2a износи 32.4%, што је готово идентично са овом цифром коју је Радул добио. :)

Ван мреже Kor

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1000
  • реверзни инжињеринг историје
Одг: Статистика српског ДНК пројекта
« Одговор #195 послато: Септембар 24, 2016, 09:00:24 поподне »
Биће осјетни пораст И2 чим стигну резултати из Херцеговине.

мало сам сумњичав да ће бити тако ))

Резултат ће да буде неки пресек између података за Црну Гору и Западну Херцеговину. Дакле, неких 35-40% И2а, 10-14% Р1а, И1 8-10%, Е1б вероватно и до 20%. Очекујем исто тако веће присуство хаплогрупа Г и Ј (веће од просека СДП) 

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Статистика српског ДНК пројекта
« Одговор #196 послато: Септембар 25, 2016, 08:10:03 пре подне »
мало сам сумњичав да ће бити тако ))

Резултат ће да буде неки пресек између података за Црну Гору и Западну Херцеговину. Дакле, неких 35-40% И2а, 10-14% Р1а, И1 8-10%, Е1б вероватно и до 20%. Очекујем исто тако веће присуство хаплогрупа Г и Ј (веће од просека СДП)

Овако некако и ја размишљам. Видећемо да ли смо у праву. Сигурно је да ће слика бити знатно шаренија него код Хрвата из Херцеговине, који су генетски готово једнолични (са око 70% I2a и око 10% R1a и E1b, док су остале хаплогрупе присутне у мање-више безначајном проценту).

С обзиром да се код Срба већ издвајају неки већи родови у тим крајевима (источна и ЦГ Херцеговина), који не припадају хаплогрупи I2a, логично да ће и проценат ове хаплогрупе бити слабији.

Поред I2a, треба очекивати и сoлидан проценат R1a, E1b и I1, а вероватно ће бити присутне и N1a, G2a, R1b, J2a, J1, итд. 

Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1678
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Одг: Статистика српског ДНК пројекта
« Одговор #197 послато: Септембар 25, 2016, 08:15:04 пре подне »
Зна ли ико кад крећу 'ерцеговачки резултати?
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Статистика српског ДНК пројекта
« Одговор #198 послато: Септембар 25, 2016, 08:18:44 пре подне »
Генерално,

и ја вјерујем да проценат I2a Динарик у источној Херцеговини, неће бити висок као у западној, прије свега због близине Црне Горе у којој проценат  I2a Динарик већ пада. Међутим, I2a Динарик ће бити појединачно најприсутнија хаплогрупа и вјерујем вишег процента него у Црној Гори.

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4187
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Статистика српског ДНК пројекта
« Одговор #199 послато: Септембар 25, 2016, 11:11:24 пре подне »
Зна ли ико кад крећу 'ерцеговачки резултати?
Кад пристигну сви резултати из мајског тестирања, онда почиње обрада Херцеговаца.