Порекло становништва > Црна Гора

Грбаљ

(1/6) > >>

Nebo:
Поштовани форумаши, ево још једног текста са портала, о Грбљу и Грбљанима:

http://www.poreklo.rs/2016/01/20/grbljani/

О пореклу грбљанских фамилија нема много података. За основ сам узео Накићеновићев рад о Боки, а где год сам нашао нешто шире од тога, трудио се да то убацима у ово писаније. Ако сам негде нешто погрешно уписао, није ми била зла намера. Прихватам коментаре, исправке, све додатне информације.
Наравном добронамерне коментаре. Да не буде као на теми о Ћеклићима.

DraganP-BG:
Da li može nešto detaljnije o starijem poreklu Boškovića iz Grblja slave sv.Iliju

DraganP-BG:
Mesto je Zagora ima ih i dan danas izvesni rodovi iz Mojkovca smatraju da potiču od njih recimo Fuštići

Делија:
Колико видим нема до сада ниједног тестираног са овог подручја. Било би поготово заниљмиво тестирати неке од стариначких родова типа Лазаревића итд.

Nebo:

--- Цитат: Делија  Јануар 01, 2019, 04:39:15 поподне ---Колико видим нема до сада ниједног тестираног са овог подручја. Било би поготово заниљмиво тестирати неке од стариначких родова типа Лазаревића итд.

--- Крај цитата ---

Да, жалосно је да немамо ни једног тестираног аутентичног Грбљанина.

Имамо једног тестираног из Грбља, који је огранак братства Дапчића из Кртола (РН908), као и два "посредна резултата" (Е V13) из Главата (Бан, Бајковић), али то је само закључак на основу резултата братстава из Црне Горе од којих они потичу, па није сасвим поуздано.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

Иди на пуну верзију