Аутор Тема: Припадници различитих хаплогрупа у сликама  (Прочитано 275154 пута)

Ван мреже Сол

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1310
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #580 послато: Мај 11, 2017, 05:01:40 поподне »
Откуд то?

Не бих искључио могуће сродсво са овереним N2-P189.2 Warner -ом.

Веруiем да би се Мерилину Мансону идеiа о хунско-аварском пореклу веома допала!
СОКО БАIО СА ТРИЕС ЗМАIEВАХ МРѢЕТ НЕЋЕ ДОК СВѢЕТА ТРАIЕ

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #581 послато: Мај 11, 2017, 05:12:07 поподне »


Друг из војске мог оца Маринко Роквић R1b-U152.
« Последња измена: Мај 11, 2017, 05:14:01 поподне Свевлад »

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #582 послато: Мај 11, 2017, 05:13:02 поподне »
Небески пријатељу,
шта мислиш која би ХГ процентуално била најјача када би тестирали све бивше играче твог вољеног клуба? :D :D :D
Хаха, добро питање :)

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #583 послато: Мај 11, 2017, 05:17:15 поподне »
Будимир Вујачић је од никшићких Требјешана, И2а дин. југ би требало

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #584 послато: Мај 11, 2017, 05:22:56 поподне »
Али Партизанов кадар , барем у СФРЈ, није био у оквиру српског просека :) Мислим на Прекази, Јусуфи, Вокри, Дуљај, Бобек, Зебец, Варга, Чајковски... :) (добро, јесте извађено из контекста, али не могу а да се не насмејем кад сам ишао са другом који је партизановац, из Бара у Улцињ, у Бару све сами натписи "делије Бар", а како се приближавамо Улцињу, ја му објашњавам да су Албанци углавном навијали за Партизан, и пред Улцињом велики натпис "Гробари Улцињ" :) )
« Последња измена: Мај 11, 2017, 05:29:46 поподне ДушанВучко »

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10036
  • I2a S17250 A1328
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #585 послато: Мај 11, 2017, 05:34:03 поподне »
Али Партизанов кадар , барем у СФРЈ, није био у оквиру српског просека :) Мислим на Прекази, Јусуфи, Вокри, Дуљај, Бобек, Зебец, Варга, Чајковски... :)

Да, мада ни Звезда не заостаје много за тим одступањем: ту су Просинечки, Шабанаџовић, Панчев, Зјајо, Најдоски, Елзнер, итд, а о овим данашњим Звездиним "звездама" из Африке да не причам...
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10036
  • I2a S17250 A1328
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #586 послато: Мај 11, 2017, 05:36:50 поподне »
(добро, јесте извађено из контекста, али не могу а да се не насмејем кад сам ишао са другом који је партизановац, из Бара у Улцињ, у Бару све сами натписи "делије Бар", а како се приближавамо Улцињу, ја му објашњавам да су Албанци углавном навијали за Партизан, и пред Улцињом велики натпис "Гробари Улцињ" :) )

Душане, вероватно не знаш, али у Улцињу данас живи велики број православних, потомака Црногораца ту досељених из Старе Црне Горе 1880-их. Не верујем да улцињски муслимани и Албанци навијају за Партизан. Па ти сам закључи.

Иначе, верујем да ће Војиненад то поштено признати, у Црној Гори је Партизан далеко испред Звезде по броју навијача.
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #587 послато: Мај 11, 2017, 05:43:06 поподне »
А кад би правили процену, у Србији и Црној Гори, однос је 60:40 за Звезду, док Срби ван Србије су углавном навијали за Звезду (Срби из Босне, Крајине, Далмације), а Партизан је имао навијаче на Косову, Санджаку, па и у Словенији.А у Сарајеву су навијачи Сарајева навијали и за Звезду, причао ми један Сарајлија на Баш Чаршији, док Жељезничар је био ближи Партизану, па се дешавало и да се "помажу" клубови међусобно кад загусти :) ..са Звездом су се поистовећивали Срби ван Србије, док је Партизан био ближи појму југословенског клуба...Исто као што је Динамо имао статус хрватског клуба (без обзира што је увек у екипи имао 3,4 па и више Срба) , а Хајдук југословенског (као мали се сећам да су многи старији Крагујевчани навијали за Хајдук)

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #588 послато: Мај 11, 2017, 05:44:46 поподне »
Душане, вероватно не знаш, али у Улцињу данас живи велики број православних, потомака Црногораца ту досељених из Старе Црне Горе 1880-их. Не верујем да улцињски муслимани и Албанци навијају за Партизан. Па ти сам закључи.

Иначе, верујем да ће Војиненад то поштено признати, у Црној Гори је Партизан далеко испред Звезде по броју навијача.
Добро, можда сам претерао за Црну Гору

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #589 послато: Мај 11, 2017, 05:45:46 поподне »
Да, мада ни Звезда не заостаје много за тим одступањем: ту су Просинечки, Шабанаџовић, Панчев, Зјајо, Најдоски, Елзнер, итд, а о овим данашњим Звездиним "звездама" из Африке да не причам...

Бога ми, ови сигурно мање одударају од неког српског просека у односу на оне које је навео Војиненад. :)

Хрват, муслиман из ЦГ, Македонац, муслиман из БиХ, Македонац, Словенац, спрам: Албанац, Албанац, Албанац, Хрват, Хрват, Мађар, Хрват. :D

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10036
  • I2a S17250 A1328
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #590 послато: Мај 11, 2017, 05:51:21 поподне »
Звезда је за Србе у Хрватској била неки симбол Србства, као опонент хрватским клубовима.
Сећам се у селу код моје бабе у источној Славонији: сви Срби су навијали за Звезду, а Хрвати за Динамо. Једино је неколико момака из породица ту насељених из Далмације после Другог светског рата навијало за Хајдук. А и то више због завичајне припадности.
Партизан је тамо био такорећи непознат појам.
Србин који прати фудбал тамо, логично је навијао за Звезду, за кога другог?

То је као оно кад неко пита - зашто Срби из континенталне Хрватске нису у Другом светском рату пришли четничком покрету, него сви отишли у партизане.
Зато што четника тамо није било. Могли су да бирају хоће ли усташама под нож или да беже у шуму партизанима.

Па ти направи паралелу.
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #591 послато: Мај 11, 2017, 05:54:46 поподне »
Звезда је за Србе у Хрватској била неки симбол Србства, као опонент хрватским клубовима.
Сећам се у селу код моје бабе у источној Славонији: сви Срби су навијали за Звезду, а Хрвати за Динамо. Једино је неколико момака из породица ту насељених из Далмације после Другог светског рата навијало за Хајдук. А и то више због завичајне припадности.
Партизан је тамо био такорећи непознат појам.
Србин који прати фудбал тамо, логично је навијао за Звезду, за кога другог?

То је као оно кад неко пита - зашто Срби из континенталне Хрватске нису у Другом светском рату пришли четничком покрету, него сви отишли у партизане.
Зато што четника тамо није било. Могли су да бирају хоће ли усташама под нож или да беже у шуму партизанима.

Па ти направи паралелу.
Паралела клубова са другим светским ратом онда испада: Четници-Звезда (колико год сад то парадоксално звучи због назива клуба :) ), Усташе-Динамо и Партизани-Партизан :)

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10036
  • I2a S17250 A1328
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #592 послато: Мај 11, 2017, 05:56:14 поподне »
Чајковски није Хрват, него потомак белогардејаца.

За ове остале Албанце, питање је шта би испали кад би их тестирали, нарочито Дуљај и Прекази.

А, иначе, ви звездаши, заборавили сте несрбске ударне снаге (костоломце) Партизана: Јусуфа Хатунића, Бајра Жупића и Алберта Нађа. Као и чувеног "рупаша" Фахрудина Омеровића  :D

А и легендарни Драган Манце је, по свој прилици, немачког порекла.
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10036
  • I2a S17250 A1328
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #593 послато: Мај 11, 2017, 05:57:40 поподне »
Паралела клубова са другим светским ратом онда испада: Четници-Звезда (колико год сад то парадоксално звучи због назива клуба :) ), Усташе-Динамо и Партизани-Партизан :)

Ниси схватио. Паралела оружане формације / клубови је: партизани - Звезда, четници - Партизан, ови остали је јасно.
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #594 послато: Мај 11, 2017, 05:58:07 поподне »
Чајковски није Хрват, него потомак белогардејаца.

За ове остале Албанце, питање је шта би испали кад би их тестирали, нарочито Дуљај и Прекази.

А, иначе, ви звездаши, заборавили сте несрбске ударне снаге (костоломце) Партизана: Јусуфа Хатунића, Бајра Жупића и Алберта Нађа. Као и чувеног "рупаша" Фахрудина Омеровића  :D

А и легендарни Драган Манце је, по свој прилици, немачког порекла.
Да, Чајковски је Рус, Манце је Хрват чини ми се, из Земуна, мада то га Хрвати својатају, као и Чајковског, сад видим да је рођен у Земуну, отац му се звао Фердинанд, а брат Горан
« Последња измена: Мај 11, 2017, 06:01:13 поподне ДушанВучко »

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10036
  • I2a S17250 A1328
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #595 послато: Мај 11, 2017, 05:59:02 поподне »
Манце је Хрват чини ми се, из Земуна

Немац пореклом. Није сваки Земунац који није Србин аутоматски Хрват.

Да, и Кежман.
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже vojinenad

  • Етнолог
  • *********
  • Поруке: 2211
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #596 послато: Мај 11, 2017, 09:04:57 поподне »
Душане, вероватно не знаш, али у Улцињу данас живи велики број православних, потомака Црногораца ту досељених из Старе Црне Горе 1880-их. Не верујем да улцињски муслимани и Албанци навијају за Партизан. Па ти сам закључи.

Иначе, верујем да ће Војиненад то поштено признати, у Црној Гори је Партизан далеко испред Звезде по броју навијача.
У Никшићу сте у предности, ту дилеме никад није било, искусио лично. Подгорица такође. Што се тиче Бара, Херцег Новог, па можда и Будве ту је предност на нашој страни. Север пола-пола. Свеукупно мислим да је Партизан био у предности што се тиче популарности у ЦГ. Ту је свакако утицало то што се знало некада да је то војни клуб, као и то име ''Партизан'' јер после рата су сви у Црној Гори били ''првоборци''. ;)
А што се тиче састава и бивших играча, ту дилеме нема да би И2-Динарик и Р1а код вас били на јако ниским процентима. :) Можда би вас мало извукли Омеровић, Смајић, Чакар јер су из делова где су јако присутне ове две ХГ, али би обзиром на југословенску политику која је подразумевала све по ''кључу'' неки проценти хаплогрупа били необично високи. :)

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #597 послато: Мај 11, 2017, 09:10:05 поподне »
У Никшићу сте у предности, ту дилеме никад није било, искусио лично. Подгорица такође. Што се тиче Бара, Херцег Новог, па можда и Будве ту је предност на нашој страни. Север пола-пола. Свеукупно мислим да је Партизан био у предности што се тиче популарности у ЦГ. Ту је свакако утицало то што се знало некада да је то војни клуб, као и то име ''Партизан'' јер после рата су сви у Црној Гори били ''првоборци''. ;)
А што се тиче састава и бивших играча, ту дилеме нема да би И2-Динарик и Р1а код вас били на јако ниским процентима. :) Можда би вас мало извукли Омеровић, Смајић, Чакар јер су из делова где су јако присутне ове две ХГ, али би обзиром на југословенску политику која је подразумевала све по ''кључу'' неки проценти хаплогрупа били необично високи. :)

Звездини састави би у сваком смислу више нагињали ка про-српској генетици. ;)

Према неком мом искуству, Крајишници су углавном "Делије". Оно Срба са Косова што знам, сви су "Гробари". У глобалу је вероватно друштво и по том питању подељено, али је више Звездаша, то је сигурно.

И по Београду су крајеви подељени често, у једном има више Делија, у другом више Гробара, мада и то зна да се промени доласком нових генерација, итд.

Опеет смо скренули с теме.

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #598 послато: Мај 11, 2017, 09:18:24 поподне »
Не бих да ово постане навијачки обојен форум, али још давно сам хтео да се позабавимо пореком (евентуално хаплогрупама) легендарног звездиног тима из 91. године



Савићевић - Пјешивац, J2a?

Маровић - Црмница?

Југовић је из Милутовца (потомци Југа Богдана)?;)

Југовићи (34) су досељеници из Топлице. Једна су породица с онима из Беле Воде. Кажу да су од старих, косовских, Југовића, што је, веле, потврђивала и нека веома стара читуља, коју су пре 30 година некоме дали. Славе Св. Аранђела.

Ван мреже vojinenad

  • Етнолог
  • *********
  • Поруке: 2211
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #599 послато: Мај 11, 2017, 09:24:26 поподне »
Не бих да ово постане навијачки обојен форум, али још давно сам хтео да се позабавимо пореком (евентуално хаплогрупама) легендарног звездиног тима из 91. године



Савићевић - Пјешивац, J2a?

Маровић - Црмница?

Југовић је из Милутовца (потомци Југа Богдана)?;)

Југовићи (34) су досељеници из Топлице. Једна су породица с онима из Беле Воде. Кажу да су од старих, косовских, Југовића, што је, веле, потврђивала и нека веома стара читуља, коју су пре 30 година некоме дали. Славе Св. Аранђела.
Радиновић - Риђани?
Шабанаџовић - Е-V13?