ДНК порекло > Родови и њихове хаплогрупе

Шаренци-Красојевићи R1a-YP4278

<< < (2/41) > >>

Маргита Војвотк. Бањанска:
Ово је линк за предпостављеног подоначелника Красојевића,Crassoe, homo bani  Bossine, стр. 153,177,182,184,204.  Monumenta Ragusina, Јосип Ђелчић, Загреб, 1896.   

Monumenta spectantia historiam Slavorum meridionalium:Monumenta Ragusina. Libri reformationum:Tomus 4=A. 1364 - 1396:28

Аксић:

--- Цитат: млађо  Август 23, 2014, 05:12:31 поподне ---Тема о Шаренцима-Красојевићима.

Млађо, зар нису КрЕсојевић? Стара племићка породица у околини Билећа. Има породица који су по предању сродници Шаренаца-Кресојевића и ти си навео неке од тих породица, када би се неко од њих тестирао и били позитивни на ову грану онда не би било сумње да су Шаренци-Кресојевиићи племићког порекла.   

--- Крај цитата ---

stevanovicd:
Нестрпљив и радостан очекујем резултате са тестирања херцеговаца. Нарочито сам заинтересован за резултате :
Шакотића,
Шаренца из Давидивића,
Шаренца из Пржина-Гацко
Као и Жерајића којег сам дуже времена убеђивао да се тестира :).
Ваљда ћемо после ових резултата бити ближе пореклу.

Wolf Sagash:
Само да напоменем. Влаховићи крај Љубиња. Свештеничка породица Шаренаца опслуживала је Лазареву цркву вјековима. Та је црква данас посвећена кнезу Лазару, а можда је у 15 вијеку била посвећена Лазаревом Васкрсењу.

stevanovicd:
Да,

црква је посвећена Васкрсењу Лазаровом али је после Косовог боја и проглашења кнеза Лазара за светца посвећена Видовдану-кнезу Лазару.
Интересантно је да приликом обнављања цркве ( више пута је рушена ) бочно се ушло у гроб војводе Вукосава Влаћевића ,сина ктитора кнеза Влаћа, пронашли су сабљу,шлем ,штит и флашу вина. Кажу да нису смели ништа да дирну.
Мене интересује да ли моји преци-Шаренци од тог доба славе Лазарев дан ??

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију