Аутор Тема: Porodica Joković, Gornji Milanovac, Nova Varoš, Božetići, Aranđelovdan  (Прочитано 1016 пута)

Ван мреже dokojoko

  • Члан Друштва
  • Гост
  • *****
  • Поруке: 1
Porodica Joković, Gornji Milanovac, Nova Varoš, Božetići, Aranđelovdan
« послато: Јануар 08, 2021, 09:19:08 пре подне »
Poštovani,

Registrovao sam se na ovom forumu sa željom da saznam nešto više o poreklu moje porodice. Osim usmenih saznanja nemam puno informacija i ovaj proces je za mene nešto novo.

Prezivamo se Joković i sticajem okolnosti koje su obeležile život moga oca ja danas sa porodicom živim u Kotoru, no naravno, priča počinje puno ranije, u Gornjem Milanovcu, a pre toga u selu Božetići u okolini Nove Varoši.

Otac mi je rodjen u Gornjem Milanovcu 1942. godine, kao i moj deda, 1907. godine, a
pradeda se zvao Antonije (1857-1935). Slavimo slavu Arandjelovdan.

U našoj porodici se govori o tome da je pradeda dosao izmedju 1880. i 1885. iz sela Bozetici kod Nove Varosi sa zenom Paunom (1867 - 1933) i najstarijom cerkom Julkom u Gornji Milanovac. Nakon toga dobili su jos sestoro dece od kojih su dvoje jako rano umrli, a ostali su Momcilo, Rade, Dobrivoje (moj deda) i Smiljana.

U familiji postoji prica da je staro prezime naše porodice zapravo Kurčubić, što bi tek bilo zanimljivo otkriće, ali niko ne zna ništa više o tome.

Voleo bih da saznam istoriju familije pre dolaska u Gornji Milanovac.

Ukoliko postoji neko ko bi se svojim saznanjima nadovezao na moje to bi mi na početku mog istraživanja mnogo značilo, posebno imajući u vidu okolnost da sam sticajem novijih globalnih okolnosti retko u mogućnosti da putujem.

Unapred zahvalan,

Dobrivoje Joković

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Porodica Joković, Gornji Milanovac, Nova Varoš, Božetići, Aranđelovdan
« Одговор #1 послато: Јануар 08, 2021, 12:05:18 поподне »
Poštovani,

Registrovao sam se na ovom forumu sa željom da saznam nešto više o poreklu moje porodice. Osim usmenih saznanja nemam puno informacija i ovaj proces je za mene nešto novo.

Prezivamo se Joković i sticajem okolnosti koje su obeležile život moga oca ja danas sa porodicom živim u Kotoru, no naravno, priča počinje puno ranije, u Gornjem Milanovcu, a pre toga u selu Božetići u okolini Nove Varoši.

Otac mi je rodjen u Gornjem Milanovcu 1942. godine, kao i moj deda, 1907. godine, a
pradeda se zvao Antonije (1857-1935). Slavimo slavu Arandjelovdan.

U našoj porodici se govori o tome da je pradeda dosao izmedju 1880. i 1885. iz sela Bozetici kod Nove Varosi sa zenom Paunom (1867 - 1933) i najstarijom cerkom Julkom u Gornji Milanovac. Nakon toga dobili su jos sestoro dece od kojih su dvoje jako rano umrli, a ostali su Momcilo, Rade, Dobrivoje (moj deda) i Smiljana.

U familiji postoji prica da je staro prezime naše porodice zapravo Kurčubić, što bi tek bilo zanimljivo otkriće, ali niko ne zna ništa više o tome.

Voleo bih da saznam istoriju familije pre dolaska u Gornji Milanovac.

Ukoliko postoji neko ko bi se svojim saznanjima nadovezao na moje to bi mi na početku mog istraživanja mnogo značilo, posebno imajući u vidu okolnost da sam sticajem novijih globalnih okolnosti retko u mogućnosti da putujem.

Unapred zahvalan,

Dobrivoje Joković

У оквиру генетичког истраживања староседелачких родова Старог Влаха, које је у току а чији досадашњи резултати се могу видети на затвореном делу форума, је тестиран један род који је највероватније повезан са вама. Мој савет вам је да урадите тест на генетичко прапорекло и тиме на најпрецизнији начин утврдите са ким сте генеалошки повезани.
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Đorđo

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 775
  • shí shì qiú shì
Одг: Porodica Joković, Gornji Milanovac, Nova Varoš, Božetići, Aranđelovdan
« Одговор #2 послато: Јануар 08, 2021, 08:29:58 поподне »
Мени се чини да највероватније јесте огранак Курћубића, пошто Курћубићи у ужичком крају славе такође славе Аранђеловдан.... Пробајте да нађете некога од тих Курћубића из Божетића па пробајте да повежете свога прадеду са њиховим родословним стаблом