Аутор Тема: Музеји  (Прочитано 827 пута)

Ван мреже Драган

  • Члан Друштва
  • Помоћник
  • *****
  • Поруке: 109
  • I2- PH908>FT14506>Y52621
Музеји
« послато: Септембар 26, 2020, 08:33:33 пре подне »
Нисам нашао место на форуму где бих поделио ову вест, па уредници нека преместе или исправе. 
       Јутрос текст у Политици: "Музеј средњовековне Србије у бившој згради Железничке станице" мислим да идеја није лоша.
       линк:http://www.politika.rs/scc/clanak/463253/Muzej-srednjovekovne-Srbije-u-bivsoj-zgradi-Zeleznicke-stanice

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Музеји
« Одговор #1 послато: Септембар 26, 2020, 10:02:36 пре подне »
Нисам нашао место на форуму где бих поделио ову вест, па уредници нека преместе или исправе. 
       Јутрос текст у Политици: "Музеј средњовековне Србије у бившој згради Железничке станице" мислим да идеја није лоша.
       линк:http://www.politika.rs/scc/clanak/463253/Muzej-srednjovekovne-Srbije-u-bivsoj-zgradi-Zeleznicke-stanice

Једни кажу Музеј Николе Тесле, други кажу Музеј средњовековне Србије.

Или су мислили да оба буду ту смештена или се још увек нису договорили о намени те зграде.



Ван мреже Vlax

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 333
Одг: Музеји
« Одговор #2 послато: Септембар 27, 2020, 11:49:21 пре подне »
Како пишу Новости, Музеј Николе Тесле биће премештен у бившу термоцентралу Снага и светлост на Дорћолу. По мени, то је боље решење од железничке станице, јер је простор већи и примеренији музеју овог типа, а ту је и симболика. Проблем је сама локација, теже је доступна за туристе и мање репрезентативна у односу на Савски трг или садашњу зграду музеја на Врачару.

https://www.novosti.rs/vesti/drustvo/920923/novi-sjaj-srpskog-genija-novosti-prve-zgradi-dorcolu-kojoj-zablistati-teslina-zaostavstina


Ван мреже Миодраг

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 86
Одг: Музеји
« Одговор #3 послато: Септембар 27, 2020, 01:12:16 поподне »
Како пишу Новости, Музеј Николе Тесле биће премештен у бившу термоцентралу Снага и светлост на Дорћолу. По мени, то је боље решење од железничке станице, јер је простор већи и примеренији музеју овог типа, а ту је и симболика. Проблем је сама локација, теже је доступна за туристе и мање репрезентативна у односу на Савски трг или садашњу зграду музеја на Врачару.

Po meni je veći problem što je imovina SPC vraćena u potpunosti, imovina ostalih verskih zajednica oko 95-98%, za oduzetu jevrejsku imovinu ljudi koji su pobijeni bez naslednika će se isplaćivati odšteta Savezu jevrejskih opština (ljudima koji nemaju nikakvu ili imaju vrlo nategnutu rodbinsku vezu sa žrtvama, zbog čega je tamo bilo prevrata pa je dva puta menjano izabrano rukovodstvo, zaključavane su prostorije i menjane brave itd.) a običnom svetu -- tzv "kulacima", industrijalcima--"narodnim neprijateljima" Srbima i drugim nacionalnim pripadnicima nije vraćeno ni 20% i sad nude neke glupe obveznice.

Prema tome, nek idu turisti lepo u bivšu termocentralu, nije to ništa teško, turisti i onako imaju vremena da ga traće kad negde odu (to je i cilj putovanja, a ne instant konzumacija onog što je u ponudi), a nije Donji Dorćol preko sveta.