ДНК порекло > Српски ДНК пројекат

Велико Y-ДНК истраживање генетичког порекла староседелачких родова Македоније

<< < (2/6) > >>

Полић:
Димовски, Скопље, раније Костур, Грчка, потом од 1935 Велешко, па Сарај од 1955, сада је то део Скопља. Славу немају.

Поповски:
Имам пуно пријатеља и колеге који су пореклом од различитих и занимљивих делова Македоније али не знам како да им презентујем/понудим овај бесплатан трест. Некако су овде сви људи сумњичави и незаинтересовани око генеологије . Сада и овај вирус па влада параноја...
Имам пријатеља који је поносни Мијак, колега који није баш поносни цинцар, пријатељ поносни Србин из Скопске Црне Горе, колега који се осеќа као Бугар из Охрида... Свима су најдаљи предци/корени које познају из дањашне Р С.Македоније... 😀

НиколаВук:

--- Цитат: Поповски  Март 13, 2020, 01:54:34 пре подне ---Имам пуно пријатеља и колеге који су пореклом од различитих и занимљивих делова Македоније али не знам како да им презентујем/понудим овај бесплатан трест. Некако су овде сви људи сумњичави и незаинтересовани око генеологије . Сада и овај вирус па влада параноја...
Имам пријатеља који је поносни Мијак, колега који није баш поносни цинцар, пријатељ поносни Србин из Скопске Црне Горе, колега који се осеќа као Бугар из Охрида... Свима су најдаљи предци/корени које познају из дањашне Р С.Македоније... 😀

--- Крај цитата ---

Слободно им препоручите ову акцију, па ако буду били заинтересовани, нека пошаљу мејл.  ;)

Nebo:
Пристигли узорци Мицевског и Даравелског.

gillle:

--- Цитат: ДушанВучко  Март 07, 2020, 07:55:36 поподне ---Прличковски, Митровдан (раније Никољдан), Скопље...деда рођен у Скопљу, доселио се у Крагујевац. Нема предање о пореклу пре Скопља, пошто су генерацијама живели у том граду. Предак Лазар Прличковић из Скопља је био учесник у борбама против бугарских комита у саставу једне српске четничке јединице (пре балканских ратова, почетак века). Тако да скоро па може да се каже да је скопски "старинац" (навео је да му је даљи сродник глумац Петре Прличко)

--- Крај цитата ---

Колеги Прличковском је пре неколико дана од стране Дулета и мене, дакле "стручно", узет брис, а данас уредно попуњена и потписана пријава. Слање је планирано за понедељак, заједно са узорцима родова из Рашке области.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију