ДНК порекло > Херцеговачки родови

Дробњаци - Новљани I1>P109>FGC22045>FGC22061

<< < (238/326) > >>

RajkoK:

--- Цитат: drajver  Децембар 04, 2021, 12:06:33 поподне ---Допуњени су маркери до 111 за Јанковића који припада роду Коњокрада. Немам податак које је тачно мјесто поријекла Јанковића.

Коњокради припадају дробњачком братству Косовчића. Досад је тестирано неколико припадника овог рода. нема неких карактеристичних вриједнсоти маркера који би објединили све Коњокраде, али има неких који уже означавају огранке унутар Коњокрада. Код Јанковића су то DYS537=12, DYS445=12 и DYS497=15. У складу са тим, од осталих Коњокрада најближи му је Коњокрад из Рогатице (због вриједности DYS537=12). Приватна промјена Јанковиће је на маркеру DYS385ab=14-14.

--- Крај цитата ---

Bonjour , dans ma famille KONJOKRAD pour le moment on est 4 tester : 2 en Big 700 : moi KONJOKRAD et JAKSIC , + 2 en 111 : Markovic et Jankovic .
J'aimerai bien avoir votre avis sur ce que vous avez mis : on denote des branches sur Konjokrad .  est ce que pour le moment on peut voir qui serai dans la même branche sur les 4 ? Merci

drajver:

--- Цитат: RajkoK  Децембар 05, 2021, 05:36:57 поподне ---Bonjour , dans ma famille KONJOKRAD pour le moment on est 4 tester : 2 en Big 700 : moi KONJOKRAD et JAKSIC , + 2 en 111 : Markovic et Jankovic .
J'aimerai bien avoir votre avis sur ce que vous avez mis : on denote des branches sur Konjokrad .  est ce que pour le moment on peut voir qui serai dans la même branche sur les 4 ? Merci

--- Крај цитата ---

Bonjour, Рајко.

Разумијем додуше само колонијални француски језик (афричку варијанту), али мислим да сам схватио поенту.

Резултати четворице тестираних Коњокрада на 111 маркера дају могућност да се формирају два варијантна стабла Коњокрада. Оно што је прилично сигурно јесте да су Марковићи нешто даљи од осталих. Овако изгледају та два стабла, па их треба упоредити са предањима и видјети које има више смисла.

ВАРИЈАНТА 1


ИЛИ

ВАРИЈАНТА 2

Drvoseča:
Pozdrav svima, hteo bih samo da ostavim ovde da su mi gotovi rezultati WGS-a koji sam radio u Dante Labs (Maksimović, Cvilin/Foča), i da sam rezultat poslao Yfull-u. Moj uzorak je YF97510, preliminarni rezultat je FGC33034*.

Pošto ja u tematici još uvek više plutam, nego što plivam (a i dalje sa pojasom za spasavanje), bio bih vrlo zahvalan na potencijalnoj pomoći u tehničkoj analizi rezultata kada budu stigli, u odnosu na genetsku sliku Novljana.

Ponoviću i ovde ukratko priču, informacije radi - moji Maksimovići su došli u Cvilin sa područja današnje Crne Gore, sa usputnom stanicom kod Tjentišta (Šadići kod Popovog Mosta). Ja sam sedmi ili osmi pas od pretka Maksima po kome nosim prezime, koji je, po priči, bežao zbog krvne osvete krajem XVIII, ili početkom XIX veka.  Sad, postoje razne priče i predanja - po jednoj je poreklo iz Bjelica, što više nema neku podlogu u stvarnosti, druga je da su sa Vidrovana moji preci, a ostale priče su malo više fantazije. Nešto što sam razmišljao malo, a što mi je palo na pamet posle razgovora sa stricom, koji je pomešao Bijeljinu i Bjelice, je da se kroz generacije možda permutovalo u Bjelice od drobnjačke Bijele, što bi imalo nekog smisla. I Vidrovan ima smisla kao bivša drobnjačka teritorija (potencijalno bivša, da ne prenagljujem). U svakom slučaju, gomila nepoznanica, čak ni priča o krvnoj osveti nije neki jak kamen oslonac - sve je diskutabilno. Razne ideje sam dobio čitajući literaturu, nadam se da će rezultat malo rasvetliti celu sliku, sada, ili u budućnosti.

I ovako javno - hvala Nerodimcu na svoj pomoći tokom celog procesa, ništa bez njega

drajver:

--- Цитат: Drvoseča  Јануар 08, 2022, 03:36:27 поподне ---Pozdrav svima, hteo bih samo da ostavim ovde da su mi gotovi rezultati WGS-a koji sam radio u Dante Labs (Maksimović, Cvilin/Foča), i da sam rezultat poslao Yfull-u. Moj uzorak je YF97510, preliminarni rezultat je FGC33034*.

Pošto ja u tematici još uvek više plutam, nego što plivam (a i dalje sa pojasom za spasavanje), bio bih vrlo zahvalan na potencijalnoj pomoći u tehničkoj analizi rezultata kada budu stigli, u odnosu na genetsku sliku Novljana.

Ponoviću i ovde ukratko priču, informacije radi - moji Maksimovići su došli u Cvilin sa područja današnje Crne Gore, sa usputnom stanicom kod Tjentišta (Šadići kod Popovog Mosta). Ja sam sedmi ili osmi pas od pretka Maksima po kome nosim prezime, koji je, po priči, bežao zbog krvne osvete krajem XVIII, ili početkom XIX veka.  Sad, postoje razne priče i predanja - po jednoj je poreklo iz Bjelica, što više nema neku podlogu u stvarnosti, druga je da su sa Vidrovana moji preci, a ostale priče su malo više fantazije. Nešto što sam razmišljao malo, a što mi je palo na pamet posle razgovora sa stricom, koji je pomešao Bijeljinu i Bjelice, je da se kroz generacije možda permutovalo u Bjelice od drobnjačke Bijele, što bi imalo nekog smisla. I Vidrovan ima smisla kao bivša drobnjačka teritorija (potencijalno bivša, da ne prenagljujem). U svakom slučaju, gomila nepoznanica, čak ni priča o krvnoj osveti nije neki jak kamen oslonac - sve je diskutabilno. Razne ideje sam dobio čitajući literaturu, nadam se da će rezultat malo rasvetliti celu sliku, sada, ili u budućnosti.

I ovako javno - hvala Nerodimcu na svoj pomoći tokom celog procesa, ništa bez njega

--- Крај цитата ---

Поздрав, Максимовићу.

Било би добро да се учланите у српску групу на YFullu. Тако бих вам могао директно прегелдати новеле и видјети дијелите ли који са неким од раније тестираних Дробњака.

Ово је линк
https://www.yfull.com/groups/serbian-dna/create-join-request/

Drvoseča:

--- Цитат: drajver  Јануар 08, 2022, 04:09:51 поподне ---Поздрав, Максимовићу.

Било би добро да се учланите у српску групу на YFullu. Тако бих вам могао директно прегелдати новеле и видјети дијелите ли који са неким од раније тестираних Дробњака.

Ово је линк
https://www.yfull.com/groups/serbian-dna/create-join-request/

--- Крај цитата ---

Trenutno mi ne da Yfull da se učlanim jer se rezultati još obrađuju (probao tri puta), kad bude moguće, učlanjujem se odmah.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију