Порекло становништва > Опште

Poreklo Jovanovica Sabac

(1/1)

NikolaSabac:
Postavani,



zovem se Nikola Jovanovic, rodjen sam u Sapcu, 8. Decembra 1986, sada zivim u Beogradu.
Poceo sam malo da istrazujem o svom poreklu. Saznao sam da je moj predak Milan Jovanovic Batut, evo i kako.
Za najdalje predke koje znam su braca David i Zarije koji su rodjeni pre 1800god. Zarije je imao cetiri sina, Stevan,
Gaja, Partenije i Konstantin, a Konstantin je bio otac Milana Batuta, koji je rodjen u Sapcu 1804god.
Milan je dobio nadimak Batut jer je otac Konstantin otvorio u Sapcu ortacku trgovacku radnju "Jovanovic-Batut"
pa odatle nosi nadimak Batut. Samo poreklo Jovanovica navodno je iz okoline Pirota,
ali nisam siguran jer je Konstantin rodjen u Sapcu, za Davida i Zarija nisam siguran jer kao sto sam citao ziveli su
u Sapcu ali pod najezdom Turaka su se prebacili u Sr. Mitrovicu tj u selo Klenak preko Save, tadasnja Austrougarska.
Ja konkretno vodim poreklo od Zarijevog brata Davida, David je imao jednog sina Milosa, dok je
Milos imao sest sinova, Nikola, Filip, Stojsa, Slavko, Negovan i Petar, Petar je moj cukundeda.
Svi oni su dobili takozvano spicname tj nadimak Sapcanski, cak i na spomenicima stoji "Sapcanski".
Petar je rodjen u Klenku i umro je tu ali za njegovog oca Milosa ne znam.
To je nesto ukratko sto znam, dalje cu da istarzujem, pokusacu iz crkvenih knjiga u Klenku i Sapcu i u Sabackom arhivu.
Bilo kakvu informaciju od Vas da dobijem dosta bi mi znacila.



Unapred hvala.



Nikola Jovanovic

dule:

--- Цитат: NikolaSabac  Мај 22, 2019, 10:35:51 пре подне ---Postavani,



zovem se Nikola Jovanovic, rodjen sam u Sapcu, 8. Decembra 1986, sada zivim u Beogradu.
Poceo sam malo da istrazujem o svom poreklu. Saznao sam da je moj predak Milan Jovanovic Batut, evo i kako.
Za najdalje predke koje znam su braca David i Zarije koji su rodjeni pre 1800god. Zarije je imao cetiri sina, Stevan,
Gaja, Partenije i Konstantin, a Konstantin je bio otac Milana Batuta, koji je rodjen u Sapcu 1804god.
Milan je dobio nadimak Batut jer je otac Konstantin otvorio u Sapcu ortacku trgovacku radnju "Jovanovic-Batut"
pa odatle nosi nadimak Batut. Samo poreklo Jovanovica navodno je iz okoline Pirota,
ali nisam siguran jer je Konstantin rodjen u Sapcu, za Davida i Zarija nisam siguran jer kao sto sam citao ziveli su
u Sapcu ali pod najezdom Turaka su se prebacili u Sr. Mitrovicu tj u selo Klenak preko Save, tadasnja Austrougarska.
Ja konkretno vodim poreklo od Zarijevog brata Davida, David je imao jednog sina Milosa, dok je
Milos imao sest sinova, Nikola, Filip, Stojsa, Slavko, Negovan i Petar, Petar je moj cukundeda.
Svi oni su dobili takozvano spicname tj nadimak Sapcanski, cak i na spomenicima stoji "Sapcanski".
Petar je rodjen u Klenku i umro je tu ali za njegovog oca Milosa ne znam.
To je nesto ukratko sto znam, dalje cu da istarzujem, pokusacu iz crkvenih knjiga u Klenku i Sapcu i u Sabackom arhivu.
Bilo kakvu informaciju od Vas da dobijem dosta bi mi znacila.



Unapred hvala.



Nikola Jovanovic

--- Крај цитата ---

Pozdrav Nikola,

Poslao sam juce privatnu poruku, ali ne vidim je u poslatim pa cu ponovo ovako.
Postoji sansa da smo rod. Mozda cak i relativno blizak rod.
Moj pokojni otac Stevan je rodjen u Klenku, u od oca Negovana. Negovanov otac se zvao Dusan a u Klenku su ga zvali Dula. Dula je ako se dobro secam porodicnih prica imao brata Urosa koga su zvali Uke. Ime Dusanovog i Urosevog oca, mog cukundede ne znam. Ali moja porodica iz Klenka kod Šapca, takođe ima špicname "Šapčasnki". Kod nas su se imena nasleđivala uporodici. Ja nosim ime po stricu Dušanu koji opet nosi ime po Dušanu Duli. A moj pokojni otac Stevan je nosio ime po deda Negovanovom rođenom bratu Stevanu koji je umro mlad, pre navršene dvadesete. Čitajući tvoj rodslov koji si napisao, pošto kažeš da i tvoje zovu Šapčanski, nagađam da je moguće da je Dušanov i Urošev otac bio upravo Negovan, brat tvog čukundede Petra, i da se otud i moj deda Negovan zove tako. Po svom dedi. Naša čukundede bi mogle biti rođena braća. Ja sam 1985 godište. Radio sam Y hromozom I2-CTS10228>Y3120>S17250>PH908.


--- Цитат: Милош  Септембар 29, 2019, 11:07:44 поподне ---45. Јовановић, Никољдан, Кленак, Рума

Припада хаплогрупи I2-PH908. Од карактеристичних вредности се могу издвојити: 391=10, 385=14-16, 576=19. Најближи на пројекту му је Јока (Јовањдан) из Шегестина код Двора на Уни. Разликују се на 3 маркера од упоредивих 23. Тако да постоји могућност да је Јовановић BY191770. Свакако без СНП потврде или тестирања маркера 561 и 557 то нећемо знати.

http://www.yseq.net/product_info.php?products_id=106749

За Јовановиће из Кленака нисам нашао ништа, па ако неко нешто зна о њима, нека напише.

--- Крај цитата ---

Навигација

[0] Индекс порука

Иди на пуну верзију