Аутор Тема: Dante Labs  (Прочитано 105265 пута)

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5295
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Dante Labs
« Одговор #20 послато: Новембар 22, 2018, 01:32:18 поподне »
Ја поручио...
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Селаковић

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2357
  • I-Z17855>>>FT173833
Одг: Dante Labs
« Одговор #21 послато: Новембар 22, 2018, 01:58:58 поподне »
Честитам, момци! Надам се да ћемо што пре уживати у вашим резултатима!

Колико сам у међувремену чуо, изгледа да ће Данте ипак омогућити "скидање" БАМ фајла преко интернета, тако да неће бити доплате за слање драјва.

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5295
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Dante Labs
« Одговор #22 послато: Новембар 22, 2018, 02:16:47 поподне »
Честитам, момци! Надам се да ћемо што пре уживати у вашим резултатима!

Колико сам у међувремену чуо, изгледа да ће Данте ипак омогућити "скидање" БАМ фајла преко интернета, тако да неће бити доплате за слање драјва.

Тако је. Промењено је и у њиховој понуди. Сада стоји да се између осталог добија VCF, BAM and FASTQ files available for download. Kо има где да скине тих 500GB и добар интернет, не мора поручивати диск.
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Sergius

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 531
  • I2-PH908>Y109645
Одг: Dante Labs
« Одговор #23 послато: Новембар 22, 2018, 02:24:40 поподне »
Наручио и себи и жени. У односу на "снижени" Big Y (од 499 долара) дао сам 100 евра мање, а добићу читав геном, ипсилон детаљнији, здравствену анализу и плус за жену, која је биолог по струци :-)

Ван мреже marigold

  • Члан Друштва
  • Писар
  • *****
  • Поруке: 380
  • mtDNA: H1-f2d1*
Одг: Dante Labs
« Одговор #24 послато: Новембар 22, 2018, 09:27:12 поподне »
Наручио и себи и жени. У односу на "снижени" Big Y (од 499 долара) дао сам 100 евра мање, а добићу читав геном, ипсилон детаљнији, здравствену анализу и плус за жену, која је биолог по струци :-)

За мушкарце се исплати. Шта жене добијају овим тестом у односу на ФТДНА (где је митохондријални 139 долара, а заједно са аутосомалним 183), "осим" здравствене анализе? 199+49 (аутосомални тест код ФДНА)=248. Комбинацијом ова два теста здравствена анализа би испала 65 долара.

Ван мреже Полић

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 587
  • I2-Y56203
Одг: Dante Labs
« Одговор #25 послато: Новембар 22, 2018, 11:18:08 поподне »
Naručen test kod Dante Labs.Sad nas vreme i strpljenje deli od dodatnog razmotavanja Y56203

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8505
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Dante Labs
« Одговор #26 послато: Новембар 23, 2018, 12:20:19 пре подне »
Naručen test kod Dante Labs.Sad nas vreme i strpljenje deli od dodatnog razmotavanja Y56203

Браво, надам се да ће твојим тестом бити откривене и именоване мутације 561=16 и 557=17.
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Sergius

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 531
  • I2-PH908>Y109645
Одг: Dante Labs
« Одговор #27 послато: Новембар 23, 2018, 11:11:36 пре подне »
Шта жене добијају овим тестом у односу на ФТДНА (где је митохондријални 139 долара, а заједно са аутосомалним 183), "осим" здравствене анализе? 199+49 (аутосомални тест код ФДНА)=248. Комбинацијом ова два теста здравствена анализа би испала 65 долара.

Да је само ради здравствене анализе, за 169 евра се исплати.

Ван мреже Селаковић

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2357
  • I-Z17855>>>FT173833
Одг: Dante Labs
« Одговор #28 послато: Новембар 23, 2018, 11:18:08 пре подне »
-Atlantische
-Ojler
-Sergius
-Полић

Биће ово озбиљан допринос српској генетичкој генеалогији  :)

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5295
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Dante Labs
« Одговор #29 послато: Новембар 23, 2018, 04:25:18 поподне »
-Atlantische
-Ojler
-Sergius
-Полић

Биће ово озбиљан допринос српској генетичкој генеалогији  :)

Само ћемо се изгледа начекати за резултате. Ево шта данас пише један тестирани:

Цитат
I have my Dantelabs WGS snp.VCF since September (offer €399 from March last days) and 2 months waiting for hard drive (I asked BAM and FASTQ files both). Last friday I wrote Dantelabs that if BAM could be downloaded, they said me that they had not BAM downloading available yet. There are another clients that bought WGS kit in March like me and they have not recieved no results yet. They want to sell more than they can process.
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Romanijski

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 783
  • Ја ратујем сам...
Одг: Dante Labs
« Одговор #30 послато: Новембар 24, 2018, 12:42:18 поподне »
 Прикупите питања за Данте Лаб до понедељка у 15.00.
Позваћеих човјек телефоном има амерички број у Београду па телефон није проблем.

Ван мреже Romanijski

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 783
  • Ја ратујем сам...
Одг: Dante Labs
« Одговор #31 послато: Новембар 24, 2018, 06:05:43 поподне »
-Atlantische
-Ojler
-Sergius
-Полић

Биће ово озбиљан допринос српској генетичкој генеалогији  :)
Додај на списак поручио и Гуњак (Е-V13 Vasojević)

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5295
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Dante Labs
« Одговор #32 послато: Новембар 25, 2018, 09:07:02 поподне »
Испашће да само "мрачим" на овој теми, али ево још лоших искустава када је у питању чекање на разултате од Дантеа. Преносим коментар са Амазона, постављен пре пет дана од корисника који се код њих тестирао:

Цитат
This is an amazing bargain, excellent price for WGS. However, be prepared to wait for a VERY LONG time for the results. They advertise "quick turnaround time 10-12 weeks". Or on their European website they advertise 2-3 week TATs. I mailed the kit on June 28, FEDEX receipt shows it was delivered July 2. They "accessioned" it July 28. Received a notice that the DNA was "extracted" on August 27. After two emails requesting the status of this test, i get a generic form letter telling me that "this is a very complicated process" and blah blah blah. Twenty weeks after sending this sample by FEDEX, I'm still waiting... Possibly they are not geared up for the volume of tests that are in the pipeline.
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Иван Вукићевић

  • Уредник СДНКП
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 3422
  • Васојевић
Одг: Dante Labs
« Одговор #33 послато: Новембар 25, 2018, 09:48:13 поподне »
Додај на списак поручио и Гуњак (Е-V13 Vasojević)

Одлично. Поручио сам и ја пре пар дана овај тест, тако да можемо да очекујемо СНП профилисање рода Васојевића.

Ван мреже Atlantische

  • Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1943
  • G2a-FT221531
Одг: Dante Labs
« Одговор #34 послато: Новембар 25, 2018, 10:03:59 поподне »
Одлично. Поручио сам и ја пре пар дана овај тест, тако да можемо да очекујемо СНП профилисање рода Васојевића.

Сјајно.  8)

Иначе, важно за све који су поручили или планирају да поруче тест код Данте Лабса, колико сам испратио дискусије у неким групама везаним за генетичку генеаологију, саветује се да се након што се поручи тест (а пре него што се узорак пошаље назад у лабораторију) њима укаже на то да желите BAM фајл у hg38 формату. У принципу, то је важно јер hg38 покрива 10% више снп-ова од hg37 формата, што је свакако битно приликом откривања нових грана и израчунавања њихове старости.

Отприлике овако би требала изгледати порука која им се треба послати.

Regarding order n. xxx

I formally request the BAM file aligned to hg38.

Please make sure the BAM file is aligned to hg38 "inside" the BAM.

Please confirm the reception of this email and email me the effective taking charge of my HG38 alignment request in order to avoid problems.
''Заведени светским чудима, заборависмо на себе и на своје порекло." - М. Капор

Ван мреже Иван Вукићевић

  • Уредник СДНКП
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 3422
  • Васојевић
Одг: Dante Labs
« Одговор #35 послато: Новембар 25, 2018, 11:03:40 поподне »
Хвала ти на овом податку!

Ван мреже Полић

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 587
  • I2-Y56203
Одг: Dante Labs
« Одговор #36 послато: Новембар 28, 2018, 05:32:48 поподне »
Stigao pribor za uzimanje uzorka

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5295
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Dante Labs
« Одговор #37 послато: Новембар 28, 2018, 06:04:23 поподне »
Сјајно.  8)

Иначе, важно за све који су поручили или планирају да поруче тест код Данте Лабса, колико сам испратио дискусије у неким групама везаним за генетичку генеаологију, саветује се да се након што се поручи тест (а пре него што се узорак пошаље назад у лабораторију) њима укаже на то да желите BAM фајл у hg38 формату. У принципу, то је важно јер hg38 покрива 10% више снп-ова од hg37 формата, што је свакако битно приликом откривања нових грана и израчунавања њихове старости.

Отприлике овако би требала изгледати порука која им се треба послати.

Regarding order n. xxx

I formally request the BAM file aligned to hg38.

Please make sure the BAM file is aligned to hg38 "inside" the BAM.

Please confirm the reception of this email and email me the effective taking charge of my HG38 alignment request in order to avoid problems.


Послао сам им пре пар дана захтев попут овога и добио следећи одговор:

Цитат
Dear Ojler,

Thanks fro your order.

We have just forwarded your request to Bioinformatic Department.

Please, let me know if you have any questions.

Best regards,

Lula

Dante Labs

Ваљда ће бити довољно.

Данас су ми потврдили да је и пошиљка са прибором послата. Још само да стигне па да је запљунем :)
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Полић

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 587
  • I2-Y56203
Одг: Dante Labs
« Одговор #38 послато: Децембар 02, 2018, 04:25:45 поподне »
Имам проблем са DanteLabs који никако да решим већ пар дана. Стигао ми је прибор за узимање узорка, као и мејл. У мејлу пише да на свом налогу треба да региструјем јединствени број прибора за узимање узорка. Проблем је што ја не могу да се логујем на свој налог, јавља ми погрешну лозинку, а када пробам да поново подесим лозинку, јавља ми да не постоји налог са том мејл адресом, иако сам на ту адресу добио све мејлове од њих. Писао сам им већ, али наравно, одговора нема, данас сам послао још једну поруку па ћу видети да ли ће ми неко изаћи у сусрет. Не свиђа ми се ово.

Ван мреже Полић

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 587
  • I2-Y56203
Одг: Dante Labs
« Одговор #39 послато: Децембар 02, 2018, 04:38:12 поподне »
Имам проблем са DanteLabs који никако да решим већ пар дана. Стигао ми је прибор за узимање узорка, као и мејл. У мејлу пише да на свом налогу треба да региструјем јединствени број прибора за узимање узорка. Проблем је што ја не могу да се логујем на свој налог, јавља ми погрешну лозинку, а када пробам да поново подесим лозинку, јавља ми да не постоји налог са том мејл адресом, иако сам на ту адресу добио све мејлове од њих. Писао сам им већ, али наравно, одговора нема, данас сам послао још једну поруку па ћу видети да ли ће ми неко изаћи у сусрет. Не свиђа ми се ово.
Изгледа сам решио проблем. Самим тим што сам наручио тест, ја НИСАМ креирао налог, као што би било логично, већ сам налог креирао сада, са мојом мејл адресом, и сада на ром налогу имам приказану и наруџбину и све што треба. Врло чудна логика морам признати :)
Значи, када вам стигне мејл у коме вам траже регистрацију прибора, ви тек тада креирате налог код DanteLabs. Чудан Use Case :)