Порекло становништва > Хрватска - Република Српска Крајина

Plemenski rječnik ličko-krbavske županije

<< < (2/8) > >>

Rimidalv:
Мој скроман допринос:

Новковић - Завође, Петровдан
Жунић - Доњи Лапац, Ђурђевдан
Цвијановић - Јошан, Јовањдан
Цвијановић - Решетар, Јовањдан
Плећаш - Дивосело, Јовањдан
Маодуш - Медак, Петровдан
Кричковић - Павловац, Никољдан
Роговић - Вребац, Никољдан
Баста - Средња Гора, Василијевдан
Иванчевић - Почитељ, Михољдан
Иванчевић - Залужница, Михољдан
Басарић - Могорић, Ђурђевдан
Ђаковић - Могорић, Ђурђевдан
Божић - Вребац, Јовањдан
Корица - Могорић, Никољдан
Радаковић - Могорић, Никољдан
Бубањ - Бјелопоље, Ђурђевдан
Ћурчић - Вребац, Никољдан

НиколаВук:
У овом речнику Плашки и његову околину нису рачунали као део Лике?

Pavo:

--- Цитат: НиколаВук  Октобар 29, 2017, 09:54:26 поподне ---У овом речнику Плашки и његову околину нису рачунали као део Лике?

--- Крај цитата ---

Plaški sigurno nije bio dio županije Ličko-krbavske, a mislim da se i u narodu ne računa u Liku.  Ta je podjela starija od samih županija i njihovog utemeljenja 1882.  Plaški je bio dio Ogulinsko-slunjske pukovnije.  Otočačko-lička pukovnija je s manjim promjenama kasnija Ličko-krbavska županija. 

http://www.maproom.org/00/32/present.php?m=0080

НиколаВук:

--- Цитат: Pavo  Октобар 29, 2017, 10:00:27 поподне ---Plaški sigurno nije bio dio županije Ličko-krbavske, a mislim da se i u narodu ne računa u Liku.  Ta je podjela starija od samih županija i njihovog utemeljenja 1882.  Plaški je bio dio Ogulinsko-slunjske pukovnije.  Otočačko-lička pukovnija je s manjim promjenama kasnija Ličko-krbavska županija. 

http://www.maproom.org/00/32/present.php?m=0080

--- Крај цитата ---

Колико је мени познато, Плашки данас убрајају или у Лику или у Кордун, мада чешће у Лику. Људи из тог краја са којима сам разговарао увек кажу да су из Лике пореклом. Пошто је то гранично подручје између Лике и Кордуна, изгледа да ту постоји конфузија, као и са границом између Кордуна и Баније, где свако подручје "вуче на своју страну" и има сопствена схватања где се наведене области простиру.

Rimidalv:
Плашки је припадао Модрушко-ријечкој жупанији.

Бар да су направили овакав рјечник и за ту област...

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију