Порекло становништва > Хрватска - Република Српска Крајина

Plemenski rječnik ličko-krbavske županije

<< < (6/8) > >>

Небојша:

--- Цитат: Rimidalv  Децембар 05, 2019, 11:18:04 поподне ---Можда само ако бисмо одредили на који начин да стављамо називе.
Ја сам кренуо на један начин са Св., у међувремену сам прешао и без тога да уносим, пошто видим да има унесених и на такав начин.

--- Крај цитата ---

Те од раније је Паво унео. Свеједно, како се договоримо. Важно је само да се после поштује тај начин уписивања, да не буде разноврсно. Лично м исе свиђа како је то Јањатовић одрадио у "Презимена Срба у Босни". Код славе је уписивао: Никола, Ђурђевдан, Петровдан, Лука...

Uzi:

--- Цитат: Небојша  Децембар 06, 2019, 12:18:02 пре подне ---Те од раније је Паво унео. Свеједно, како се договоримо. Важно је само да се после поштује тај начин уписивања, да не буде разноврсно. Лично м исе свиђа како је то Јањатовић одрадио у "Презимена Срба у Босни". Код славе је уписивао: Никола, Ђурђевдан, Петровдан, Лука...

--- Крај цитата ---

Ипак су то наши светитељи па можда лична имена нису најбољи израз поштовања. Али следити ћу како се договоримо.

Небојша:

--- Цитат: Uzi  Децембар 06, 2019, 12:49:12 пре подне ---Ипак су то наши светитељи па можда лична имена нису најбољи израз поштовања. Али следити ћу како се договоримо.

--- Крај цитата ---

Слажем се. Најбоље би било: Св. Јован, Св. Никола, а неке би било добро уписивати Ђурђевдан, Петровдан, Срђевдан, да не би било, Св. Ђурађ, Св. Срђ, Св. Петар и Павле, итд.

Rimidalv:
На пројекту имамо: Новковић, Јовањдан, Павловац Вребачки.
Будући да јако добро познајем тај крај, а и људе, не знам никог са тим презименом да слави Јовањдан, сви славе Петровдан.

Небојша:

--- Цитат: Rimidalv  Децембар 06, 2019, 11:13:29 пре подне ---На пројекту имамо: Новковић, Јовањдан, Павловац Вребачки.
Будући да јако добро познајем тај крај, а и људе, не знам никог са тим презименом да слави Јовањдан, сви славе Петровдан.

--- Крај цитата ---

Не знам како се Јовањдан ту задесио. Новковића сам нашао на 23andMe. Читам сад преписку с њим. Каже да му је најстарији познати предак, Танасије Новковић, рођен у Вребцу. Ако тамо нема других Новковића, осим ових што славе Петровдан, онда је то то.

Својевремено су Ракићи писали о овим Новковићима
https://arhiva.vesti-online.com/Riznica/Vesti/108242/NOVKOVIC

Постоје наводно дв несродне гране Новковића које славе исту славу. Како су ови Новковићи били веома бројни, није искључено да их има више несродних.

Ови Новковићи, према Павичићу, нису дошли од Бриња и Оточца, већ су део струје од Буковице и Книна. У сваком случају, ово је прва J2b-M205 породица у Крајини која слави Петровдан.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију