Аутор Тема: Средњоевропски културни простор и зона утицаја  (Прочитано 24067 пута)

Ван мреже Vlax

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 333
Одг: Средњоевропски културни простор и зона утицаја
« Одговор #80 послато: Јануар 14, 2021, 09:44:49 поподне »
Још једна ствар коју сам запамтио из Братиславе је и нека мистична атмосфера у оним уским барокним уличицама, које су биле празне јер смо стигли у Братиславу у рано децембарско јутро и локали још нису били отворени.

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Средњоевропски културни простор и зона утицаја
« Одговор #81 послато: Јануар 14, 2021, 10:22:52 поподне »
Још једна ствар коју сам запамтио из Братиславе је и нека мистична атмосфера у оним уским барокним уличицама, које су биле празне јер смо стигли у Братиславу у рано децембарско јутро и локали још нису били отворени.
Да, када има мање људи, лепше изгледа :) Сада има пуно туриста, а када сам студирао, још увек није била толика навала...Сам стари град није толико велики ( нека бечко-прашка мешавина "у малом", све епохе присутне у оба ова велика града су присутне и у Братислави, само на мањем простору), али никада не досади па и да се сваки дан пролази истим улицама

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Средњоевропски културни простор и зона утицаја
« Одговор #82 послато: Март 15, 2021, 11:24:08 поподне »
Сарајево, центар (подсећа ме на градове у Чешкој, не знам чије архитекте су пројектовале ове зграде за време аустроугарске управе од 1878., вероватно је било и Чеха)

« Последња измена: Март 15, 2021, 11:28:47 поподне ДушанВучко »