ДНК порекло > Крајишки родови

Векићи I2-PH908>FT16449>Y126296>Y81557

<< < (2/7) > >>

Бакс:

--- Цитат: НиколаВук  Јануар 29, 2017, 06:19:17 поподне ---Да ти није Дона неки даљи род?  ;)

https://en.wikipedia.org/wiki/Donna_Veki%C4%87

--- Крај цитата ---

Али, с два Н! Никад нормалног народа од наших суседа.

Sergio:

--- Цитат: НиколаВук  Јануар 29, 2017, 06:19:17 поподне ---Да ти није Дона неки даљи род?  ;)

https://en.wikipedia.org/wiki/Donna_Veki%C4%87

--- Крај цитата ---

Верујем да јесте (даљи) род. :) Она је из Осијека. За време Другог светског рата Павелић је тамо колонизовао Векиће католике из Козичких Пољица (околина Вргорца). Са тим Векићима ми би требали бити (даљи) род. Једина је разлика у вери. Они су покатоличени. Вероватно би и моја грана била покатоличена да се моји преци нису одселили из Вргорца у Ервеник.  :)

Uzi:

--- Цитат: Sergio  Јануар 29, 2017, 04:11:47 поподне ---Ја сам тек недавно почео интензивније да се интересујем за породични родослов. Мој отац је много дуже у томе (сакупља податке више од 25 година).

--- Крај цитата ---

25 година истраживања је стварно дуго, а да не причам о 400 година сакупљених података за мушког претка... свака част, ја за сад једва догурао до 150 година.

Има ли твој отац који савет за истраживање по архивима? Посебно тим који покривају Крајишке делове популације.

Sergio:

--- Цитат: Uzi  Јануар 29, 2017, 09:48:48 поподне ---25 година истраживања је стварно дуго, а да не причам о 400 година сакупљених података за мушког претка... свака част, ја за сад једва догурао до 150 година.

Има ли твој отац који савет за истраживање по архивима? Посебно тим који покривају Крајишке делове популације.

--- Крај цитата ---

У почетку је и њему било тешко иако је био млад и пун ентузијазма, а и дошло је до застоја у том процесу јер су кренула непријатељства са Хрватском током деведесетих. Због тога није обишао све жељене архиве. Ера брзог Интернета је било право откровење за мог оца (што због боље доступости података, што због лакшег комуницирања са људима сличног интересовања). Научио је под старе дане да користи рачунар.  ;D Отац није баш имао ни средстава ни времена да интензивно обилази архиве по Хрватској после нормализације односа иако је то желео. Још једном да напоменем да је мом оцу највише помогао господин М. Бербер који му је слао потребне скениране податке из хрватских архива док је одлазио тамо да врши нека своја приватна истраживања. Добронамерни странци вам некад могу више помоћи него неки проверени дугогодишњи познаници. То сам и ја схватио ових дана на једном другом примеру.  ;)

Uzi:

--- Цитат: Sergio  Јануар 29, 2017, 10:28:58 поподне ---У почетку је и њему било тешко иако је био млад и пун ентузијазма, а и дошло је до застоја у том процесу јер су кренула непријатељства са Хрватском током деведесетих. Због тога није обишао све жељене архиве. Ера брзог Интернета је било право откровење за мог оца (што због боље доступости података, што због лакшег комуницирања са људима сличног интересовања). Научио је под старе дане да користи рачунар.  ;D Отац није баш имао ни средстава ни времена да интензивно обилази архиве по Хрватској после нормализације односа иако је то желео. Још једном да напоменем да је мом оцу највише помогао господин М. Бербер који му је слао потребне скениране податке из хрватских архива док је одлазио тамо да врши нека своја приватна истраживања. Добронамерни странци вам некад могу више помоћи него неки проверени дугогодишњи познаници. То сам и ја схватио ових дана на једном другом примеру.  ;)

--- Крај цитата ---

 :)

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију