ДНК порекло > Крајишки родови

Векићи I2-PH908>FT16449>Y126296>Y81557

<< < (7/7)

Sergio:
Хвала Муњеном Ћелићу на пронађеном тексту. :)

George:
Пре извесног времена потражио сам помоћ-информацију да ми се евентуално јави неко ко зна нешто  о Векићима из Тиња и Мирања. Успео сам да решим недоумице и неке заблуде о Тимарским Векићима и њиховим сарајевским огранком, али бих поновио апел за информацијама о тињским Векићима за које сигурно знам да су ервеничани,  јер су уписани у матичне књиге Ервеника које сам користио. Пошто су одселили, о њиховим даљим потомцима немам податке ни увид у тињске матичне књиге. До сад сам повезао већину  исељених  огранака, али ми је  и даље сазнање о овој грани оскудно. Из Ервеника  су се у два,три  таласа појединачно  иселили око1840-те и сви су део једне велике задруге и директни рођаци. Сад већ имам стабло од преко  700 имена са презименом Векић, не рачинајући оне с којима немамо крвну везу ни по мушкој ни женској линији.  Тињани су ми директан род, али од 1840. је празнина. Не знам јесу ли се раселили по оближњим селимa.  Претпостављам и надам се да се као грана нису угасили.  Такође сам без информација  о једном огранку  ервеничких Векића светођурђеваца који су преко  Суваје прешли Уну  око 1850-те. По сећању оних што су остали у Суваји  Божо Петков је са два сина Ђуђем (Ђуром) и Лазом одселио наводно у правцу Кључа. Сазнања о судбини ових Векића помогла би ми да попуним две  празнине у иначе богатом стаблу  и родослову овог буковичког презимена.

Sergio:
Од данас на располагању YSEQ панел:

I2a-PH908_Y81557 Vekić (Vekich) Dalmatia Panel

Хвала Сремцу на техничкој подршци. :)

ZO:

--- Цитат: Sergio  Март 17, 2021, 06:57:47 поподне ---Од данас на располагању YSEQ панел:

I2a-PH908_Y81557 Vekić (Vekich) Dalmatia Panel

Хвала Сремцу на техничкој подршци. :)

--- Крај цитата ---

https://www.poreklo.rs/2012/02/14/poreklo-prezimena-vekic/

drajver:
Векић, Ђурђевдан, Далмација, Ервеник

Навигација

[0] Индекс порука

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију