ДНК порекло > Aрхеологија и археогенетика

Древна ДНК - научни радови

<< < (130/272) > >>

drajver:

--- Цитат: сɣнце  Септембар 29, 2021, 02:56:31 поподне ---Занимљиво је да је братски огранак Арпадовском сав башкирски. То је једна од двије Р1а гране у Башкира.

--- Крај цитата ---

Ови резултати су потврдили неке раније претпоставке о формирању прото-Мађара на подручју јужног Урала, управо у Башкирији. Мислим да је и раније писано о томе, на теми Мађари. Прото-Мађари су били федерација разнородних племена, у којој је ипак језички превладао угро-фински елемент N хаплогрупе. Без обзира што је предводнички клан очигледно даљим поријеклом био турског поријекла.

Изгледа да се то иницијално формирање десило управо на подручју Башкирије.

Оригинални Мађари су изгледали вјероватно овако:


или овако, ако су на путу до Европе покупили и нешто словенске днк:

НиколаВук:

--- Цитат: drajver  Септембар 29, 2021, 05:43:37 поподне ---Ови резултати су потврдили неке раније претпоставке о формирању прото-Мађара на подручју јужног Урала, управо у Башкирији.
--- Крај цитата ---

Magna Hungaria, домовина Мађара пре него што су се упутили ка Црном мору, и јесте била на подручју Башкирије.

https://en.wikipedia.org/wiki/Magna_Hungaria



CosicZ:

--- Цитат: Христифор  Септембар 26, 2021, 01:08:33 поподне ---Надати се да ће овако реконструисати остатке из ранословенских некропола да видимо који је тип преовлађивао приликом досељавања на Балкан.

--- Крај цитата ---
Колико ми је познато, углавном су пронађени долихокефали.

barbarylion:

--- Цитат: Bojan  Септембар 28, 2021, 05:47:35 поподне ---Нада последња умире😉

--- Крај цитата ---

Mislim da od toga nema 'leba..
Još sada imamo najezdu lažnih Nemanjića po ovim internet televizijama.

Exiled:

--- Цитат: barbarylion  Септембар 30, 2021, 10:57:27 пре подне ---Mislim da od toga nema 'leba..
Još sada imamo najezdu lažnih Nemanjića po ovim internet televizijama.

--- Крај цитата ---
Знам да нема него мора човек да буде позитиван😇

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију