Аутор Тема: Фотографије припадника различитих хаплогрупа са овог разговаралишта  (Прочитано 34759 пута)

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10036
  • I2a S17250 A1328
Јел' имаш неку из Врање, Трговиште, Сурдулицу? :)

Може из Грделице?



Овде се већ види да код деце преовлађује иразито тамна коса.

Али, то су мање више незнатне разлике у том узрасту. Ако се загледате у физиономије ових клинчића, видећете да су углавном слични, и види се да су припадници исте популације, како они из Ужица, тако и из Пирота, Кикинде, Требиња, Грделице...

Морам да потражим на мрежи неке клинце из завичајне земље.
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10036
  • I2a S17250 A1328
једино Топлицу не познајем баш добро

Ево, деца из Медвеђе (Ацо, јел' то Топлица или Јабланица?):

"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Бенковац


Ван мреже vojinenad

  • Етнолог
  • *********
  • Поруке: 2211
Ево, деца из Медвеђе (Ацо, јел' то Топлица или Јабланица?):


Јабланица.

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Нови Пазар

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10036
  • I2a S17250 A1328
Нови Пазар


Разлика је очита.
Заставица у позадини и грб на мајици детета у првом реду све објашњавају.
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Радевић

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 57
  • Васојевић
И у мојој породици слична прича у вези боје косе. Ја сам као дете имао светло смеђу локнаву косу ,а сада је потпуно црна. Рођени брат је имао плаву косу као мали , сада му је смеђа. Стриц ми је као дете имао баш светло плаву косу , малтене белу и добио је надимак Бели. Касније му је коса постала скроз црна , а надимак Бели му је остао и дан данас.

симо

  • Гост
Изгледа да тамњење косе како се стари није баш нека наша специјалност. Нађох чланак на енглеском који објашњава управо ову чињеницу. Ипак има везе са генима као и са меланином.

http://www.livescience.com/34827-towhead-blond-kids-blondes-go-dark-brunette.html

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10036
  • I2a S17250 A1328
Ово објашњава све:

The reason for this change is because the amount of eumelanin in your hair increases as you mature.
"Наша мука ваља за причешћа"

симо

  • Гост
Ово објашњава све:

The reason for this change is because the amount of eumelanin in your hair increases as you mature.

Да, али исто тако кажу: But just why eumelanin production ramps up (or why those specific gene expressions change) is not entirely clear.

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10036
  • I2a S17250 A1328
Да, али исто тако кажу: But just why eumelanin production ramps up (or why those specific gene expressions change) is not entirely clear.

Да, није јасан узрок.

Да поновим, ако се добро сећам, о утицају меланина у пубертетском добу на тамњење косе и коже, читао сам и у Куновом раду "Расе Европе".
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже barbarylion

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1100
  • I2-PH908>Y56203
Разлика је очита.
Заставица у позадини и грб на мајици детета у првом реду све објашњавају.
ako bi uporedili Benkovac I N.Pazar razlika je toliko velika da ovi iz Benkovca the zgledaju po opisu srednjevekovnih srpskih vladara (generalno neka zamisljenja slika Srba kakvi su bili u narodu) , dok ovi iz Pazara vrlo jasno pokazuju indentifikaciju sa nekim drugim (ne samo zbog zastave itd) .

Ван мреже Wolf Sagash

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1363
Форумаш Вук Сагаш у природном окружењу



Ван мреже Wolf Sagash

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1363
Да употпуним генералија

Хаплогрупа: Не смијем казати

Висина: 196 цм

Тежина: 127 кг

Коса: црна

Очи: плаве

Ван мреже Latinica

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 122
Разлика је очита.
Заставица у позадини и грб на мајици детета у првом реду све објашњавају.

Evo jos jedna:

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Ово су бошњачка деца из Калесије



Разлика у односу на санџачку децу је више него очигледна.

Ван мреже Latinica

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 122
Ово су бошњачка деца из Калесије



Разлика у односу на санџачку децу је више него очигледна.

To je ono što bi ti voleo, to neka vrsta inata ili kako, nešto kao kada smo već crni makar su Pazarci crnši, kompleksi su čudo.


Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
To je ono što bi ti voleo, to neka vrsta inata ili kako, nešto kao kada smo već crni makar su Pazarci crnši, kompleksi su čudo.
Знам ја какви сте врло добро, а и генетика вам прилично одудара од српске, бошњачке и хрватске.
Што рече Јовица Кртинић код Теше Тешановића да сте генетски наслоњени највише на Арнауте (није рекао на кога још због политичке коректности), док са Бошњацима немате никакве везе.

Небо је погодио поенту кад је  рекао да она турска застава објашњава све!  ;D

Ван мреже Latinica

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 122
Знам ја какви сте врло добро, а и генетика вам прилично одудара од српске, бошњачке и хрватске.
Што рече Јовица Кртинић код Теше Тешановића да сте генетски наслоњени највише на Арнауте (није рекао на кога још због политичке коректности), док са Бошњацима немате никакве везе.

Небо је погодио поенту кад је  рекао да она турска застава објашњава све!  ;D

Genetika je uglavnom starosjedilicka, a kada smo kod izgleda mi u Sandžaku smo u prosjek uvijek više plavi nego Srbi iz okoline, ne računam Srbe iz Vojvodine ili bog zna odakle iz sjeverni krajeva, ko je iz okoline Berana neka pobije ovu moju tvrdnju koju i M.Lutovac u Bihor i Korita spominje, takođe znam svakakog naroda jer živim na zapadu i većina Srba i Hrvata su tamnije kompleksije nego Albanci katolici iz sjeverne Albanije i Albanci muslimani sa Kosova koje znam, i ako naravno ima izuzetaka i kod jednija i kod drugija, a Krtinić je mogao i da nevede da su skoro i svi ti Srbi iz istočne Crne Gore naslonjeni ka Arnautima sto se tiče genetike nego nije smeo, ljepše je kada kaže daleko su oni od dosada testirani 100 Albanaca makar 3000 godina, a nikako da ne kaže jos dalje su od drugi 2000 Srba.

A to što ti stavljaš slike koje ti odgovaraju da bi se osjećao bolje to je tvoje, onu što sam ja postavio je iz Kraljeva a pravi Turci jel ? ;D

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Genetika je uglavnom starosjedilicka, a kada smo kod izgleda mi u Sandžaku smo u prosjek uvijek više plavi nego Srbi iz okoline, ne računam Srbe iz Vojvodine ili bog zna odakle iz sjeverni krajeva, ko je iz okoline Berana neka pobije ovu moju tvrdnju koju i M.Lutovac u Bihor i Korita spominje, takođe znam svakakog naroda jer živim na zapadu i većina Srba i Hrvata su tamnije kompleksije nego Albanci katolici iz sjeverne Albanije i Albanci muslimani sa Kosova koje znam, i ako naravno ima izuzetaka i kod jednija i kod drugija, a Krtinić je mogao i da nevede da su skoro i svi ti Srbi iz istočne Crne Gore naslonjeni ka Arnautima sto se tiče genetike nego nije smeo, ljepše je kada kaže daleko su oni od dosada testirani 100 Albanaca makar 3000 godina, a nikako da ne kaže jos dalje su od drugi 2000 Srba.

A to što ti stavljaš slike koje ti odgovaraju da bi se osjećao bolje to je tvoje, onu što sam ja postavio je iz Kraljeva a pravi Turci jel ? ;D
Не знам на које Србе мислиш кад спомињеш Србе који живе поред Муслимана, колико ја знам у Санџаку Срба нема баш пуно (осим Берана и околине).
Ја под Санџаком мислим на Нови Пазар, Тутин, Сјеницу, Бијело Поље, Беране и Рожаје са околином, а шта је за тебе Санџак немам појма.  За мене Прибој, Пријепоље, Нова Варош и Пљевља историјски нису Санџак и не сматрам их санџачким градовима.

Колико ја знам Ужице је врло близу Санџака, а Ужичани су једни од најсветлијих Срба (то могу да потпишем) генерално, а кад се ради о Србима из Србије сасвим сигурмо су у просеку најсветлије комплексије.   Ужичани су светлији и од Војвођана.  Кад кажем Ужичани мислим на ширу околину, значи и на Златибор, Бајину Башту, Пожегу, Косјерић итд.
Људи светле коплексије има попрлично и у околини Ваљева и у Подрињу. 
А то да су Арнаути светлији од Срба и Хрвата је жешћа глупост. 
Ево ти аутосомалне ДНК где имаш   резултате за Србе, Хрвате, Арнауте, Црногорце, БиХ Муслимане и Македонце www.poreklo.rs/forum/index.php?topic=754.0  као што можеш да видиш и Срби и Хрвати имају аутосомално више северњачке генетике од Арнаута, имају чак и Македонци и Црногорци.  Другим речима која популација има аутосомално више северњачке генетике, у тој популацију у просеку има више људи светлије комплексије.   
 
« Последња измена: Јун 10, 2017, 09:26:39 поподне Свевлад »