Аутор Тема: поријекло презимена Каштеровић  (Прочитано 2040 пута)

Ван мреже Marko

  • Гост
  • *
  • Поруке: 1
поријекло презимена Каштеровић
« послато: Октобар 03, 2017, 09:00:21 пре подне »
Ово је презиме карактеристично само за село у срцу Посавине-Пелагићево. Слава је св Игњатије.
Ја лично нисам никада наишао на Каштеровића а да нема везе са овим
мјестом.
Јасно је да у коријену презимена нема ништа словенског,барем се мени чини тако.
Моје је питање за адмнинистратора и за све остале: да ли се игдје може потврдити
постојање овог презимена ван Пелагићева и Посавине? И друго: На основу које је ријечи настало презиме?

хвала унапријед.

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8524
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: поријекло презимена Каштеровић
« Одговор #1 послато: Октобар 03, 2017, 02:14:42 поподне »
Ово је презиме карактеристично само за село у срцу Посавине-Пелагићево. Слава је св Игњатије.
Ја лично нисам никада наишао на Каштеровића а да нема везе са овим
мјестом.
Јасно је да у коријену презимена нема ништа словенског,барем се мени чини тако.
Моје је питање за адмнинистратора и за све остале: да ли се игдје може потврдити
постојање овог презимена ван Пелагићева и Посавине? И друго: На основу које је ријечи настало презиме?

хвала унапријед.

Нема их у Шематизму из 1882, па је могуће да је презиме настало накнадно. Сад је питање како је гласило раније презиме...
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже jdjurdje

  • Гост
  • *
  • Поруке: 13
Одг: поријекло презимена Каштеровић
« Одговор #2 послато: Октобар 11, 2017, 01:31:40 пре подне »
Нема их у Шематизму из 1882, па је могуће да је презиме настало накнадно. Сад је питање како је гласило раније презиме...

Gdje morem vidit zapis Pelageičeva od 1882 god? Moja majka je rođena tu u Stakiće.

Ван мреже Pavo

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 915
Одг: поријекло презимена Каштеровић
« Одговор #3 послато: Октобар 11, 2017, 01:55:56 пре подне »
Нема их у Шематизму из 1882, па је могуће да је презиме настало накнадно. Сад је питање како је гласило раније презиме...

Pelagićevo(Gornji Žabar) 1882. nije bilo u Dabro-bosanskoj već Zvorničkoj eparhiji.  Nije obuhvaćeno tim šematizmom.