Порекло становништва > Хрватска - Република Српска Крајина

Узелац

(1/4) > >>

Uzi:
Недавно ми се комплетно срушио компјутер и изгубио сам подоста података, тако да морам и истраживања о Узелцима које сам радио веч дуже време започети поново. На ову чу тему постављати нове или поново пронађене податке о Узелцима.


За почетак чу ставити мапу за Узелце:

Uzelci

Коментари и предлози су увек добродошли.

Sergio:

--- Цитат: Uzi  Јун 23, 2017, 09:15:58 поподне ---За почетак чу ставити мапу за Узелце:

Uzelci

--- Крај цитата ---

Лепо урађена мапа. :)

Небојша:

--- Цитат: Uzi  Јун 23, 2017, 09:15:58 поподне ---Недавно ми се комплетно срушио компјутер и изгубио сам подоста података, тако да морам и истраживања о Узелцима које сам радио веч дуже време започети поново. На ову чу тему постављати нове или поново пронађене податке о Узелцима.


За почетак чу ставити мапу за Узелце:

Uzelci

Коментари и предлози су увек добродошли.

--- Крај цитата ---

Свака част, Узи! Овако се лепо види колико је заправо овај род разгранат на простору Крајине. Посебно у Лици.

И она статистика за Лику од пре неки дан показује чак 9.9% хаплогрупе N2.

Дробњак:
Узелаца има и у Јагодини. Мислим да су досељени из Лике, 1920-их, као и већина јагодинских Личана.

Uzi:
Хвала Sergio и Небојша!!   :D

Захваљујем на информацији Дробњак! Нисам (још) упознат са литературом која обрађује Јагодину, па би био захвалан ако ми неко може препоручити књигу у којој се могу проначи подаци о Јагодинским Узелцима, или барем уопште о пореклу становништва Јагодине.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

Иди на пуну верзију