Аутор Тема: Бошњачки ДНК пројекат  (Прочитано 206010 пута)

Ван мреже Exiled

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2394
  • ПХ908>А20333>FT14649>FT175994
Одг: Бошњачки ДНК пројекат
« Одговор #720 послато: Јул 20, 2020, 09:12:52 поподне »
Тога презимена има посвуда, има их и тестираних, али као што Гоца написа, то презиме је настало по занимању.
Ђе су тестирани,на чијем пројекту?

На мрежи НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8508
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Бошњачки ДНК пројекат
« Одговор #721 послато: Јул 20, 2020, 10:33:34 поподне »
Ђе су тестирани,на чијем пројекту?

На нашем пројекту.  ;)
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Exiled

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2394
  • ПХ908>А20333>FT14649>FT175994
Одг: Бошњачки ДНК пројекат
« Одговор #722 послато: Јул 20, 2020, 10:44:02 поподне »
На нашем пројекту.  ;)
Шалиш се

На мрежи НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8508
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Бошњачки ДНК пројекат
« Одговор #723 послато: Јул 20, 2020, 10:44:49 поподне »
Шалиш се

Не, укуцај "Татар" у колону презимена са командом "Садржи", па види шта ће испасти.  ;)
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Exiled

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2394
  • ПХ908>А20333>FT14649>FT175994
Одг: Бошњачки ДНК пројекат
« Одговор #724 послато: Јул 20, 2020, 10:54:05 поподне »
Не, укуцај "Татар" у колону презимена са командом "Садржи", па види шта ће испасти.  ;)
Погледах,па не знам шта бих реко,ипак ови Фочаци имају "садрже"агу у презимену.Не верујем да су аге разносиле пошту😀

Ван мреже Romanijski

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 783
  • Ја ратујем сам...
Одг: Бошњачки ДНК пројекат
« Одговор #725 послато: Јул 20, 2020, 11:05:53 поподне »
Лично познајем једног Мујагића из Сјенице.
Висок ...плав човек ..без икаквих особености.

 Само да додам Мујагић постоје између села Подлозник и Боговићи , Пале. Дал имају везе са овима није познато. Такође изразито плави и високи... 

Ван мреже Exiled

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2394
  • ПХ908>А20333>FT14649>FT175994
Одг: Бошњачки ДНК пројекат
« Одговор #726 послато: Јул 20, 2020, 11:25:47 поподне »
Само да додам Мујагић постоје између села Подлозник и Боговићи , Пале. Дал имају везе са овима није познато. Такође изразито плави и високи...
То су неки аријевци..Има Муја и Мујага ђе год оћеш...

Ван мреже Kor

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1000
  • реверзни инжињеринг историје
Одг: Бошњачки ДНК пројекат
« Одговор #727 послато: Јул 22, 2020, 04:02:29 поподне »
ко овде поново брише моје постове?!Људи, ем није лепо, ем није културно. Похвалио сам бошњачки пројекат који је много напредовао у задњих годину дана и је ли то некоме разлог да брише постове?! Сујета, шта ли је? Немојте опет да ме љутите. Једном сте ме отерали због слиичних ствари, мада не би имали овде о чему да пишете да није било мене и још неколико људи који с поставили темеље форума.

На мрежи НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8508
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Бошњачки ДНК пројекат
« Одговор #728 послато: Јул 22, 2020, 04:06:56 поподне »
ко овде поново брише моје постове?!Људи, ем није лепо, ем није културно. Похвалио сам бошњачки пројекат који је много напредовао у задњих годину дана и је ли то некоме разлог да брише постове?! Сујета, шта ли је? Немојте опет да ме љутите. Једном сте ме отерали због слиичних ствари, мада не би имали овде о чему да пишете да није било мене и још неколико људи који с поставили темеље форума.

Нису избрисане, већ су премештене у нову тему, на затвореном делу форума:

https://forum.poreklo.rs/index.php?topic=5385.msg138742#msg138742
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже сɣнце

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1683
  • I-A1328
Одг: Бошњачки ДНК пројекат
« Одговор #729 послато: Јул 22, 2020, 05:23:24 поподне »
Ајде лепо да сте вратили поруке Kora намах!
Јешчуо админе!
Лијеп бит није лијеп се родит,
јербо љепоти може се научит;
а кад душом љепује человјек,
које вањско с тијем поредит?

На мрежи Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13155
Одг: Бошњачки ДНК пројекат
« Одговор #730 послато: Јул 22, 2020, 07:01:16 поподне »
ко овде поново брише моје постове?!Људи, ем није лепо, ем није културно. Похвалио сам бошњачки пројекат који је много напредовао у задњих годину дана и је ли то некоме разлог да брише постове?! Сујета, шта ли је? Немојте опет да ме љутите. Једном сте ме отерали због слиичних ствари, мада не би имали овде о чему да пишете да није било мене и још неколико људи који с поставили темеље форума.

Коре, сваки пријатељ Бошњачког ДНК пројекта је аутоматски и наш непријатељ. Ипак је ово Западни Балкан. ;)

"Проблем" је што је та похвала уследила после низа критика на рачун нашег днк пројекта. То је верујем изазвало реакцију. По мени, ми смо далеко испред тог пројекта, а не би било лоше да се изнесе у којим су то сегментима "бољи", па да се евентуално нешто поправи у том смислу. Нека то буде та конструктивна сугестија.

Можда ћу сад звучати мало нескромно, али мислим да је овај наш пројекат тренутно светлосним годинама испред свих пројеката овога типа у Европи, а камоли у региону. Говорим наравно о опцији коју поседују чланови, а посебно уредници Српског днк пројекта.

Тај ниво претраге по разним параметрима (презиме, слава, СНП, итд.) не постоји готово ни у једном пројекту. Прегледност табеле, сортирање исте такође по различитим параметрима, мапа са тестираним лицима, итд. FTDNA је у предности пошто се преко њега директно могу поручивати тестови, али у осталим сегментима мислим да је Српски днк пројекат далеко испред свих. Наравно, увек може боље и треба радити на томе, утолико су сугестије овога типа важније.

Ван мреже сɣнце

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1683
  • I-A1328
Одг: Бошњачки ДНК пројекат
« Одговор #731 послато: Јул 22, 2020, 07:23:44 поподне »
Тај ниво претраге по разним параметрима (презиме, слава, СНП, итд.) не постоји готово ни у једном пројекту.

Да ни није крстнијех слава и црногорскијех предања о племенах, био би нам пројект досадан како је у свијех другијех народа. Не кривим Словенце да се не тестирају. До чеса се они могу докопат'?! До хајдука огњенога Францека из Корушке, који је непоштедно морио Швабенде по Алпским кланцима?!
Па они сви -бегићи и -агићи, -пашићи (од коијех сам и сāм) ако им и презиме мало каже, како ће без славе узнат од којега су србскога кнеза или које арбанашке лозе. Зато и могу само чекат, да се сасвијем пројасне србски родови, па ће своје находе ласно прикачит на стабло.
Тако, да србскому пројекту не гине но да му завиде. Нема му друге.

« Последња измена: Јул 22, 2020, 07:26:05 поподне сɣнце »
Лијеп бит није лијеп се родит,
јербо љепоти може се научит;
а кад душом љепује человјек,
које вањско с тијем поредит?

На мрежи Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13155
Одг: Бошњачки ДНК пројекат
« Одговор #732 послато: Јул 22, 2020, 07:33:56 поподне »
Да ни није крстнијех слава и црногорскијех предања о племенах, био би нам пројект досадан како је у свијех другијех народа. Не кривим Словенце да се не тестирају. До чеса се они могу докопат'?! До хајдука огњенога Францека из Корушке, који је непоштедно морио Швабенде по Алпским кланцима?!
Па они сви -бегићи и -агићи, -пашићи (од коијех сам и сāм) ако им и презиме мало каже, како ће без славе узнат од којега су србскога кнеза или које арбанашке лозе. Зато и могу само чекат, да се сасвијем пројасне србски родови, па ће своје находе ласно прикачит на стабло.
Тако, да србскому пројекту не гине но да му завиде. Нема му друге.

Тако је, сунце! ;) Мислим да на наш пројекат тако гледају и у окружењу (као неку матицу, полазну тачку за своја истраживања). И онда мало "пара уши" када се каже да је Бошњачки пројекат испред нас у неким стварима. Овде заиста не избија сујета из уредничке екипе, него просто то није тачно. У уредништву пројекта су образовани и рационални људи који, сигуран сам, не би имали проблем да признају ако је нешто боље од Српског днк пројекта. Штавише, веома смо самокритични по том питању. Почев од човека који је идејни творац самог пројекта, па редом осталих уредника.

Ван мреже filipi

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1141
  • I-CTS10228_Y4882_A1328*
Одг: Бошњачки ДНК пројекат
« Одговор #733 послато: Јул 22, 2020, 07:52:32 поподне »
@Kor,brate :)

Bosnjacki DNK projekat je rezultat jednog entuzijaste koji je na srecu svemu ovome prisao hladne glave. Covjek prije par godina nije znao osnovne stvari o ovoj materiji ali je brzo sve savladao i animirao dosta Bosnjaka da se testiraju. Danas pravi dobre tekstove koji su uglavnom poduprijeti dobrim argumentima i izvorima. Ali treba i reci da je 99 %  saznanja i edukacije taj covjek upravo dobio sa Srpskog DNK Projekta :)
« Последња измена: Јул 22, 2020, 09:08:49 поподне НиколаВук »

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5298
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Бошњачки ДНК пројекат
« Одговор #734 послато: Јул 22, 2020, 08:10:05 поподне »
Да ни није крстнијех слава и црногорскијех предања о племенах, био би нам пројект досадан како је у свијех другијех народа. Не кривим Словенце да се не тестирају. До чеса се они могу докопат'?! До хајдука огњенога Францека из Корушке, који је непоштедно морио Швабенде по Алпским кланцима?!
Па они сви -бегићи и -агићи, -пашићи (од коијех сам и сāм) ако им и презиме мало каже, како ће без славе узнат од којега су србскога кнеза или које арбанашке лозе. Зато и могу само чекат, да се сасвијем пројасне србски родови, па ће своје находе ласно прикачит на стабло.
Тако, да србскому пројекту не гине но да му завиде. Нема му друге.

 ;D ;D ;D Сјајно!
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Exiled

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2394
  • ПХ908>А20333>FT14649>FT175994
Одг: Бошњачки ДНК пројекат
« Одговор #735 послато: Јул 22, 2020, 08:21:26 поподне »
@Kor,brate :)

Bosnjacki DNK projekat je rezultat jednog entuzijaste koji je na srecu svemu ovome prisao hladne glave. Covjek prije par godina nije znao osnovne stvari o ovoj materiji ali je brzo sve savladao i animirao dosta Bosnjaka da se testiraju. Danas pravi dobre tekstove koji su uglavnom poduprijeti dobrim argumentima i izvorima. Ali treba i reci da je 99 %  saznanja i edukacije taj covjek upravo dobio sa Srpskog DNK Projekta :)
Понекед ученик превазиђе учитеља😊Не кажем да је то сад случај али је честа појава..
« Последња измена: Јул 22, 2020, 09:09:07 поподне НиколаВук »

Ван мреже Be like Bill

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 842
Одг: Бошњачки ДНК пројекат
« Одговор #736 послато: Јул 22, 2020, 09:34:32 поподне »
@Kor,brate :)

Bosnjacki DNK projekat je rezultat jednog entuzijaste koji je na srecu svemu ovome prisao hladne glave. Covjek prije par godina nije znao osnovne stvari o ovoj materiji ali je brzo sve savladao i animirao dosta Bosnjaka da se testiraju. Danas pravi dobre tekstove koji su uglavnom poduprijeti dobrim argumentima i izvorima. Ali treba i reci da je 99 %  saznanja i edukacije taj covjek upravo dobio sa Srpskog DNK Projekta :)

Ruku na srce, Srpski DNK projekat je nastao po ugledu na razne FTDNA projekte s tim što je iskorištena sopstvena platforma za tabele i što su dodate slave kao posebno srpsko obeležje. I ti principi su bili zadržani bar dok su tabele bile javne.

Taj koncept se pokazao uspešan i pogodan da ga uređuju i pojedine manje grupe hobista a ne samo veliki komercijalni projekti. Osim toga velika je sreća što smo imali DNK centar kao pomoć na početku koji je obezbeđivao relativno brze i primenjive rezultate za prihvatljivu cenu. Momak je video što funkcioniše i to primenio.





Ван мреже filipi

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1141
  • I-CTS10228_Y4882_A1328*
Одг: Бошњачки ДНК пројекат
« Одговор #737 послато: Јул 22, 2020, 09:53:18 поподне »
Ruku na srce, Srpski DNK projekat je nastao po ugledu na razne FTDNA projekte s tim što je iskorištena sopstvena platforma za tabele i što su dodate slave kao posebno srpsko obeležje. I ti principi su bili zadržani bar dok su tabele bile javne.

Taj koncept se pokazao uspešan i pogodan da ga uređuju i pojedine manje grupe hobista a ne samo veliki komercijalni projekti. Osim toga velika je sreća što smo imali DNK centar kao pomoć na početku koji je obezbeđivao relativno brze i primenjive rezultate za prihvatljivu cenu. Momak je video što funkcioniše i to primenio.
Prije sam mislio na tumacenja istrazivanja kod nas i u svijetu u genetickoj geneaologiji te pracenju svih ovih godina. Kor, Sinisa, Kyros i mozda jos neki su bili prvi, ne samo na nasim prostorima, koji su prvi pohvatali konce iz GG i omogucili i drugim ljudima koje to interesuje na nasim prostorima da mnogo brze shvate neke osnovne stvari. Pocev od Krstarice pa do SDP.

Ван мреже Kor

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1000
  • реверзни инжињеринг историје
Одг: Бошњачки ДНК пројекат
« Одговор #738 послато: Јул 24, 2020, 04:27:58 поподне »
@Kor,brate :)

Bosnjacki DNK projekat je rezultat jednog entuzijaste koji je na srecu svemu ovome prisao hladne glave. Covjek prije par godina nije znao osnovne stvari o ovoj materiji ali je brzo sve savladao i animirao dosta Bosnjaka da se testiraju. Danas pravi dobre tekstove koji su uglavnom poduprijeti dobrim argumentima i izvorima. Ali treba i reci da je 99 %  saznanja i edukacije taj covjek upravo dobio sa Srpskog DNK Projekta :)
Апсолутно потписујем то што си рекао. Био сам тамо пре скоро годину дана и било је скроз без везе, помало и смешно. Када сам поново погледао пре десетак дана, био сам врло пријатно изненађен порастом квалитета садржаја. Сада тај пројекат има велико поклапање у мишљењу са СДП, као и са светским трендовима. То је ствар која никако не може да не радује. Осећа се како Зукорлић ради посао са великим ентузијазмом  и љубављу. Његов рад је и нама од велике користи и зато не видими разлога за сујете и анимозитете.

А што се тиче предности БДНКП у односу на СДНКП, она се очитава пре свега у покривености описа појединачних хаплогрупа. Искрен да будем, нисам читао тај део на СДНКП већ можда две године али је оно што сам видео код Зукорлића је боље од онога што ми је остало у сећању. Ако се нешто у међувремену изменило, ја се извињавам свима који су се овде осетили изненадјеним и увредјеним :)

У своје време сам три године био адмимистратор овог форума и баш никада нисам обрисао нити једну поруку ма колико она била провокативна а таквих је на почетку било довољно. Мислим да је култура и толеранција бољи начин за подизање квалитета од простог модераторског иживљавања. Са Крсте сам отишао оног тренутка када је тамошњи главни администратор демонстрирао свој комплекс више вредности. Видео си у шта се то после претворило. Ти свакако знаш ко је тему гг највише популарисао код нас. Наравно, велики је ту био и допринос Синише уз чију помоћ смо успели да причу о И2а усмеримо куда треба, иако је то било доста тешка работа са која је сметала свакаквим (с) БоССњама и његовим српским еквивалентима.  :) Драго ми је да су се у међувремену појавили људи који знају више од мене, што ми је и био циљ, јер сам се посветио неким другим стварима. Овде само одржавам кондицију са времена на време. Не тражим ништа друго осим елементарног уважавања.



Ван мреже Đorđo

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 775
  • shí shì qiú shì
Одг: Бошњачки ДНК пројекат
« Одговор #739 послато: Јул 24, 2020, 04:35:10 поподне »
Bošnjo beše neki poštar iz Švedske ili tako nešto koji je dokazivao da su svi I2 poreklom iz Bosne, gde se njega seti
« Последња измена: Јул 24, 2020, 05:18:19 поподне НиколаВук »