Аутор Тема: Рибник/Кључ  (Прочитано 1582 пута)

Ван мреже Барјактаревић

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 97
Рибник/Кључ
« послато: Април 30, 2020, 12:12:15 поподне »
Замолио бих особе које живе у Рибнику , пожељније Доњој Слатини, да ми се обрате. У питању је Рибничко гробље. Пошто не живим близу да ли би неко могао ( када буде ишао на гробље у Рибнику или ако има у Доњој Слатини). Да ми услика неке "податке" . За остале информације јавите ми се у приватне поруке. Хвала унапред.

Ван мреже Грабеж

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 43
  • R1b>BY611>YZ2705>BY200954, Трескавац/Растока
Одг: Рибник/Кључ
« Одговор #1 послато: Мај 04, 2020, 10:04:01 пре подне »
Одлична тема, можда би могао да промјениш име у Рибник / Кључ јер то ипак чини једну географску цјелину :)

Ево карта са означеним гробљима у Г. Рибнику (плаво), Доњој (црвено) и Горњој (зелено) Слатини.


Ван мреже Барјактаревић

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 97
Одг: Рибник/Кључ
« Одговор #2 послато: Мај 07, 2020, 06:10:27 поподне »
Уколико би неко из околине био вољан да погледа када буде ишао на гробље био бих му неизмјерно захвалан. У питању су Барјактаревићи. Прецизније Тодор Барјактаревић (не знам ни годину рођења ни смрти, један од синова му је рођен 1898). Живио је у Доњој Слатини. Претпостављам да је ту и сахрањен. Хвала унапред . За нешто више обратите ми се путем имејла или приватне поруке .

Ван мреже Барјактаревић

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 97
Одг: Рибник/Кључ
« Одговор #3 послато: Јун 19, 2020, 11:15:21 пре подне »
Колико су очуване црквене књиге у Рибнику и околним селима?

Ван мреже Барјактаревић

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 97
Одг: Рибник/Кључ
« Одговор #4 послато: Фебруар 04, 2021, 02:16:16 поподне »
Док сам читао књигу " Срез Кључ у НОБ", у потрази за својим прецима, наишао сам на чињеницу да су се у почетку носиле капе како сам схватио са 4С ( оцила ).
То ми је било чудно јер су скоро сви били под вођством комунистичке партије. Као што знате у неким крајевима краљевине комунисти су убијали Солунце или би их притворили . У овом крају међу устаницима била су "стара три прекаљена ратника, Солунска добровољца"...

Ван мреже Барјактаревић

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 97
Одг: Рибник/Кључ
« Одговор #5 послато: Мај 09, 2021, 09:08:59 пре подне »
Уколико неко није сазнао Бранко Ђ. Вртунић написао је књигу о Рибнику кроз вријеме у којој се налазе записани и учесници првог свјетског рата у аустроугарску војсци, као и добровољци у војсци краљевине Србије у ратовима 1912-1918.